Pole Dance - miłość od pierwszego zakręcenia!

17.02.2020
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Joanna Stołowicz

Pole Star Academy to miejsce dla ambitnych i gotowych na każde wyzwanie kobiet, które dzięki wsparciu wykwalifikowanych trenerek na pewno znajdą motywację by dalej iść na przód! Akademia oferuje zajęcia Pole Dance, Exotic Pole na różnych poziomach zaawansowania, zajęcia taneczne oraz rozciąganie. Nie zwlekaj, początek roku należy do Ciebie!

 

 

 
Początek nowego roku. Idealny czas na podjęcie wyzwań sportowych! Dlaczego warto wybrać akurat Pole Dance?


Pole Dance to sport, który odmienił życie tysiąca kobiet, zarówno tych, które od zawsze kochały aktywność fizyczną jak i tych, które wolne popołudnia wolały spędzać z książką czy ulubionym serialem. Treningi Pole Dance to nie tylko sposób na piękną sylwetkę, to również możliwość przezwyciężenia własnych słabości.

 

Pole Dance to takich sport, który zwiększa pewność siebie, uczy cierpliwości i wytrwałości. Dzięki Pole Dance nawiązują się cudowne znajomości i przyjaźnie. Każdy trening to ogromną dawką endorfin, dzięki czemu zyskujemy nowa energię i siłę do działania! To sposób na oderwanie się od rzeczywistości w babskim gronie, sposób na piękne ciało i świetną zabawę.

 

Patrząc na zdjęcia z zajęć pole dance widać przeważnie wygimnastykowane dziewczyny. No właśnie, co w przypadku większej czy mniejszej nadwagi? Jednym słowem: czy tańczyć każda Pani może?


To właśnie Pole Dance sprawia, że zmienia się nasza sylwetka, nasze ciało staje się bardziej wyrzeźbione i elastyczne. Jednak nie to jest tutaj najważniejsze, Pole Dance uczy jak kochać swoje ciało za to co potrafi zrobić, nie za to jak wygląda – dlatego kilka zbędnych kilogramów nie stanowi problemu, aby rozpocząć swoją przygodę z tańcem na rurze.

 

 

A kiedy w Tobie zrodziła się pasja do tej dyscypliny i jak odnajdujesz się w roli instruktorki?


To była miłość od pierwszego zakręcenia. Pamiętam swoje pierwsze zajęcia Pole Dance, absolutnie nic mi nie wychodziło, podstawowe obroty stanowiły dla mnie nie lada wyzwanie, a po pierwszych zajęciach zakwasy utrzymywały mi sie przez tydzień. I to właśnie wtedy się postanowiłam, że się nie poddam i będę trenować dalej.

 

Początki nie były łatwe, ale z treningu na trening Pole Dance pochłaniał mnie coraz bardziej. Całe życie szukałam sportu, który będzie stawiał przede mną nowe wyzwania – i Pole Dance właśnie taki jest – i za to kocham go chyba najbardziej. Sport towarzyszył mi od dziecka, dlatego zostanie instruktorem było kolejnym etapem, chciałam dzielić się swoją wiedzą i zarażać pasją ;)

 

 

Uwielbiam uczyć – sukcesy moich kursantek są dla mnie ważniejsze niż moje same. Cudownie jest patrzeć jak dziewczyny się rozwijają, jak zmienia się ich ciało, jak stają się pewniejsze siebie i odnajdują w życiu pasje. To właśnie moje kursantki stanowią dla mnie największą inspirację i motywację do rozwoju.

Jakie pozytywne efekty, można otrzymać ćwicząc regularnie tą formę tańca?


Treningi Pole Dance kształtują ręce, brzuch, nogi i pośladki a zajęcia Exotic to bardzo intensywne cardio, podczas którego uczymy się zmysłowych i kobiecych ruchów. Już po pół roku treningów można zaobserwować kolosalne zmiany. Tkanka tłuszczowa szybko ustępuje pięknie ukształtowanym mięśniom. Poprawi się rozciągnięcie i elastyczność mięśni, kobiety stają się pewniejsze siebie, silniejsze, a przede wszystkim w końcu odnajdują odskocznie od rzeczywistości.

 

Jak wyglądają pierwsze zajęcia Pole Dance? Co trzeba mieć ze sobą na treningu? Czego nie wolno robić przed zajęciami?


Na samym początku instruktor opowiada o tym jakie zasady panują w szkole, omawiamy ogólne zasady bezpieczeństwa podczas treningu Pole Dance, mówimy coś o sobie i staramy się poznać trochę nasze kursantki. Podczas pierwszych zajęć Pole Dance, dziewczyny uczą się jak wykonywać podstawowe obroty wokół rurki, poznają ćwiczenia wzmacniające i rozciągające.

 

Na trening wystarczy zabrać nie krępujący ruchów, wygodny strój, na pierwsze zajęcia mogą to być krótkie spodenki czy legginsy i wygodna koszulkę lub top. Na zajęcia Pole Dance wchodzimy bez biżuterii dlatego najlepiej zostawić ją w domu, a czego nie wolno robić przed treningiem? Dzień przed nie można stosować kremów i balsamów do ciała, ponieważ sprawiają one, że będziemy zjeżdżać z rurki :)

 

 

Czy uprawianie pole dance jest bezpieczne? Jak częste są kontuzje czy inne urazy?


Pole Dance to sport jak każdy inny dlatego kontuzję się zdarzają, ale występują raczej u dziewczyn, które trenują kilka razy w tygodniu i są bardzo mocno zakręcone na punkcie Pole Dance ;) Odpowiednia rozgrzewka, wzmacnianie, rozciąganie oraz rolowanie - zmniejszają ryzyko kontuzji do minimum.

 

Naszym kursantkom, które trenują częściej niż raz w tygodniu, polecamy też raz na jakiś czas odwiedzić fizjoterapeutę ;) Jedyne na co muszą przygotować się dziewczyny rozpoczynające swoją przygodę z Pole Dance to siniaki i otarcia. Siniaki nazywane przez pole dancerki – Pole Kisses to nieodzowna część Pole Dance, kiedy uczymy się nowej figury, niestety musimy być na nie przygotowane. Dobra wiadomość jest taka, że skóra sie przyzwyczaja i po pewnym czasie siniaki i otarcia nie występują już tak często ;).

 

 

Na koniec wywiadu prosimy o kilka informacji o twojej szkole. Jak w lutym wyglądają nabory? Jak zapisać się na zajęcia ?
Nasza szkoła mieści na trzecim piętrze klimatycznej kamienicy, przy ulicy Kapitańskiej 3a, zaraz obok Teatru Polskiego. Aktualnie prowadzimy nabór do dwóch grup początkujących – w poniedziałki na 20:00 oraz środy na 18 ;) Na nasze zajęcia można zapisać się przed wiadomość na facebooku , telefonicznie lub za pomocą naszej strony internetowej www.polestaracademy.pl – na której oprócz informacji o naszej szkole i instruktorach, można znaleźć wiele ciekawostek i informacji ze świata Pole Dance.

 

Pole Star Academy
ul. Kapitańska 3a
tel. 512 200 160
www.polestaracademy.pl
www.facebook.com/polestaracademy

 

Pole Star Academy

Pole Star Academy