Zacznij nowy rok z Wrotkarnią Rolling Wings!

10.01.2018
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Pół roku temu pojawiła się w Szczecinie Wrotkarnia Rolling Wings. Została stworzona przez trojkę przyjaciół, którzy dla realizacji tego pomysłu rzucili stabilne miejsca pracy i dali się porwać swojemu marzeniu. Pomysł wydał się szalony, ale proszę … minęło pół roku – i Wrotkarnia kwitnie!, ciepło przyjęta przez mieszkańców naszego miasta. Czasami warto ponieść się marzeniom, o ile są one dobrze przemyślane i profesjonalnie wcielone w życie. Rozmawiam z właścicielami o planach na ferie i cały 2018 rok, nowościach i ciekawostkach z bieżącego życia Wrotkarni.

 

 


hot°: Minęło już dobrych kilka miesięcy od waszego wrotkowego debiutu. Jak oceniacie miniony czas? Warto było?

 

Pamiętamy moment otwarcia, jakby to było wczoraj, a już za nami pół roku. Przez ten cały czas pracowaliśmy równie ciężko jak przed otwarciem. Nie żałujemy ani jednej minuty spędzonej na ulepszaniu naszej wrotkarni. Optymizm, wytrwałość i chęć ulepszania nie opuściła nas do tej pory, a my sami cały czas staramy się pogłębiać swoją wiedzę dotyczącą wrotek.

 

hot°: Każdy ma swoje marzenia i postanowienia noworoczne. Zatem jakie macie ambitne plany na 2018 rok?

 

Może to oklepane, ale na pewno chcemy - aby rok 2018 był jeszcze lepszy od poprzedniego i przyniósł nam więcej uśmiechu i radości z wykonanej przez nas pracy. Jeżeli chodzi o plany na kolejny rok jest ich sporo, będziemy informować o nich na bieżąco, w obecnej chwili zostawiamy was w niepewności i małej tajemnicy.

 

O wszystkich zmianach i nowościach dowiecie się na facebooku oraz ze strony www.rollingwings.pl.

 hot°: Zbliżają się ferie zimowe, czy macie jakieś propozycje w związku z tym okresem?

 

W trakcie ferii zimowych będziemy otwarci w dni robocze od 11:30 do 20:30 a weekendy pozostają bez zmian, 10 - 22, będą promocje cenowe, przewidujemy zorganizowanie warsztatów, które poprowadzą nasze instruktorki, oraz kilka niespodzianek. Postaramy się, jak najbardziej zadowolić naszych stałych klientów oraz osoby nowe poznające dopiero naszą wrotkarnię i jazdę na wrotkach.

hot°: Przyznam się, że nigdy nie jeździłem na wrotkach. Załóżmy, że w 2018 roku postanowiłem się nauczyć, przychodzę do was i co wówczas…

 

Na pewno, jeżeli jest to pierwsze spotkanie z wrotami, to namawiamy do bezpiecznego rozpoczęcia swojej przygody i zaoferujemy kask oraz ochraniacze. Wśród naszego zespołu znajdzie się ktoś, kto pomoże w opanowaniu pierwszych kroków na wrotkach i pokaże, jak rozpocząć jazdę.

 

Dla wszystkich chcących ulepszyć swoje umiejętności, do dyspozycji są nasze instruktorki, które pomogą każdemu na codziennych turach, a także sobotnich „porankach dla dzieci", czy czwartkowej szkółce dla początkujących i zaawansowanych.


hot°: Jak wygląda klasyczna godzina jazdy na wrotkach, ludzie jeżdżą w koło?, zygzakiem? w dowolnym kierunku? Czy jest jakiś wrotkowy savoir vivre?

 

W naszej wrotkarni obowiązuje jazda turami. Uczestnicy mają godzinę jazdy, po 20 min na przebranie się przed, a także po turze. Jazda odbywa się po torze, w trakcie jazdy co 20 min zmieniamy kierunek oraz pilnujemy bezpieczeństwa. Muzyka z lat 80' i 90’ oraz kula dyskotekowa odbijająca światło reflektorów wprowadza w dyskotekowy nastrój dając niepowtarzalne wrażenie.

 


hot°: Prowadzicie szkółkę wrotkarską, jak to wygląda w praktyce i czego można się nauczyć?

 

Szkółki we wrotkarni odbywają się w czwartki na dwóch ostatnich turach. Pierwsza z tur szkółki przeznaczona jest dla najmłodszych, na kolejnej swoje umiejętności szlifują starsi . Na jedną szkółkę przypadają cztery zajęcia odbywające się co tydzień. Nasi instruktorzy prowadzą grupy podstawowe oraz zaawansowane.

 

Dzięki zajęciom szkółki można nauczyć się wszystkiego od zera. Zaczynając od prawidłowej postawy na wrotkach, upadania, hamowania czy jazdy beczką. Poziom zaawansowany oferuje naukę m.in. jazdy tyłem, skoków przez przeszkody czy piruetów. Instruktorzy prowadzą zajęcia ciekawie i przygotowują się do nich, tak aby każdy mógł czerpać jak najwięcej przyjemności z nauki.

 hot°: Na facebooku znalazłem takie rarytasy jak „konkurs tańca na wrotkach” czy „warsztaty jazdy tyłem”? Proszę nam o tym opowiedzieć. Może spróbujemy…

 

Tak, tak ostatnio nie dość, że gościliśmy Mikołaja na wrotkach, to jeszcze mogliśmy w ten sam dzień podziwiać umiejętności naszych najlepszych wrotkowiczy. Konkurs tańca na wrotkach pokazał nam, jak dobrze można opanować tą sztukę jazdy, a układy dziewczyn i ich zaangażowanie do jak najlepszego zaprezentowania się przed komisją, tylko utwierdziły nas w tym, że zorganizowanie takiego konkursu było świetnym pomysłem.

 

Co do warsztatów organizowane są one co jakiś czas w naszej wrotkarni i cieszą się dużym zainteresowaniem, w momencie pojawienia się tego typu zajęć zachęcamy bardzo serdecznie do zapisów, a osoby, które jeszcze nas nie odwiedziły do przyjścia i spróbowania swoich sił na wrotkach.

 

 

Wrotkarnia Rolling Wings
ul. Twardowskiego 5-7 ( Na terenie Domar-u)
tel. 574 988 214
www.rollingwings.pl
www.facebook.com/RollingWingsSzczecin
www.instagram.com/wrotkarnia_rolling_wings