Szczeciński przegląd filmowy: Styczniowe premiery!

03.01.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Dystrybutorzy filmów

Szczeciński Przegląd Filmowy, to nowy cykl, w którym Hot przedstawia Wam filmy, które zadebiutują na ekranach w najbliższych tygodniach. Długo wyczekiwane premiery kinowe, maratony filmowe oraz specjalne akcje realizowane z myślą o naszych czytelnikach. Dzięki naszemu przeglądowi będziecie wiedzieć doskonale, co warto obejrzeć w kinie oraz czego nie wolno przegapić. Oto wszystkie polecane przez nas premiery styczniowe!

 

 

6 stycznia 2017


Assassin's Creed
Reżyseria: Justin Kurzel
Gatunek: Przygodowy
Obsada: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson
Ekranizacja serii bijących rekordy popularności gier komputerowych. Dzięki rewolucyjnej technice, która zapewnia dostęp do zapisanych w genach wspomnień, Callum Lynch (Michael Fassbender) może przeżywać przygody swego przodka, Aguilara z XV-wiecznej Hiszpanii. Odkrywa przy tym, że jest potomkiem tajnego stowarzyszenia Asasynów. Zdobywa niezwykłą wiedzę i umiejętności, które pozwalają mu stawić czoło okrutnej i potężnej organizacji Templariuszy we współczesnym świecie.

 

 

13 stycznia 2017

 

Powidoki
Reżyseria: Andrzej Wajda
Gatunek: Dramat, Biograficzny
Obsada: Bogusław Linda, Zofia Wichłacz, Andrzej Konopka, Bronisława Zamachowska
Andrzej Wajda przedstawia historię człowieka niezłomnego, Władysława Strzemińskiego pioniera polskiej awangardy, ze znakomitą rolą Bogusława Lindy. Głównym bohaterem jest wielki artysta, wierny własnej wizji sztuki, który nie poddał się obowiązującemu systemowi i w konsekwencji doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów. „Powidoki” to intymny zapis ostatniego okresu życia obdarzonego charyzmą wybitnego malarza. Opowieść o tym, jak komunistyczna władza zniszczyła niepokornego człowieka.

 

 

Wielki Mur
Reżyseria: Yimou Zhang
Gatunek: Fantasy
Obsada: Matt Damon, Tian Jing, Pedro Pascal, Willem Dafoe
Wielki Mur, to film Yimou Zhanga, na podstawie scenariusza Tony'ego Gilroya, Carlo Bernarda i Douga Miro. Wielki Mur ukaże wydarzenia rozgrywające się w XV-wiecznych Chinach. Szukający prochu żołnierze odkryją, że budowany właśnie Wielki Mur ma nie tylko zatrzymać najeźdźców, ale i obronić państwo przed magicznymi potworami. Elitarna jednostka do spraw specjalnych próbuje uczynić z jednej z najbardziej ikonicznych budowli świata - Wielkiego Muru Chińskiego - ostatni bastion dla ludzkości.

 

 

La La Land
Reżyseria: Damien Chazelle
Gatunek: Melodramat, Musical
Obsada: Ryan Gosling, Emma Stone, J.K. Simmons, Finn Wittrock
Na tle kolorowego i tętniącego życiem Los Angeles rozgrywa się romantyczna historia dwojga marzycieli - Sebastiana i Mii, którzy próbują zrealizować swoje sny o karierze w showbiznesie. Mia jest początkującą aktorką, która pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

 

 

20 stycznia 2017


Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
Reżyseria: Paolo Genovese
Gatunek: Komedia
Obsada: Giuseppe Battiston, Anna Foglietta, Marco Giallini, Edoardo Leo
Kilka zaprzyjaźnionych par spotyka się pewnego ciepłego wieczoru na kolacji. Sympatyczne towarzystwo, pyszne jedzenie i zbliżające się zaćmienie księżyca mają pomóc rozluźnić się i zapomnieć o troskach codzienności. W rzeczywistości jest to początek próby sił, testu na szczerość, wierność, oddanie i cierpliwość. Ktoś proponuje grę: do końca wieczoru wszystkie wiadomości, maile i rozmowy staną się publiczne, przy stole nie będzie tajemnic. Czy taka igraszka z prywatnością może skończyć się dobrze?

 

 

Manchester by the Sea
Reżyseria: Kenneth Lonergan
Gatunek: Dramat
Obsada: Casey Affleck, Michelle Williams, Kyle Chandler, Lucas Hedges
Film opowiada historią Lee Chandlera (Affleck), który po śmierci swojego starszego brata (Kyle Chandler) wraca do rodzinnego, portowego miasteczka, by zająć się nastoletnim bratankiem (Lucas Hedges). Małomówny Chandler, który pracą próbuje tuszować prywatne udręki, m.in. rozstanie z żoną (Michelle Williams), będzie musiał zmierzyć się z nową sytuacją i powrócić do tragedii z przeszłości. Będzie więc trochę smutku i żalu, humor, szczere wyznania i emocjonalna prawda, czyli historia „dobrze skrojona”.

 

 

27 stycznia 2017


Resident Evil: Ostatni rozdział
Reżyseria: Paul W.S. Anderson
Gatunek: Horror, Akcja
Obsada: Milla Jovovich, Ali Larter, Shawn Roberts, Ruby Rose
Kontynuacja wydarzeń z filmu „Resident Evil: Retribucja” – Alice musi wrócić do miejsca, gdzie zaczął się jej koszmar – Raccoon City. Tam korporacja Umbrella zbiera swoje siły do ostatecznego ataku przeciwko ocalałym z apokalipsy. Alicja musi działać szybko i skutecznie. Wraz ze starymi przyjaciółmi oraz niespodziewanym sojusznikiem rusza do walki z hordą nowych zmutowanych potworów. Wszystko wskazuje na to, że w 2017 roku zobaczymy ostatni rozdział serii „Resident Evil” zapoczątkowanej w 2002 roku.

 

 

Amerykańska sielanka
Reżyseria: Ewan McGregor
Gatunek: Dramat
Obsada: Ewan McGregor, Jennifer Connelly, Dakota Fanning, Peter Riegert
Seymour, to legendarny sportowiec miejscowej szkoły średniej., przykładny sąsiad, mąż i ojciec. Ma wszystko, co Ameryka lat 60-tych definiowała jako szczęście: piękną żonę Dawn, dobrą pracę, wymarzony dom na wsi i ukochaną córkę, Merry. Dzień, w którym dowiaduje się, że jego jedyna córka jest główną podejrzaną dokonania brutalnych ataków terroryzmu, będzie ostatnim dniem jego dotychczasowego życia. Czy amerykański sen o szczęściu, pokoju i dobrobycie był tylko marzeniem jednego pokolenia?

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.