Szczecińscy artyści: Zespół Margins

05.11.2020 1 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Dominika Andrzejczak

Jeżeli szukacie dobrej muzyki na ten jesienny okres, to mamy dla Was coś fajnego i wcale nie są to komercyjne hity zza oceanu. Mamy coś prosto z naszego szczecińskiego podwórka. Przedstawiamy Wam Zespół Margins!
W ostatnim czasie przeprowadziliśmy z nimi bardzo ciekawy muzyczny wywiad, przy którym warto się zatrzymać. Jest co poczytać a już na pewno co posłuchać ;) Zapraszamy.

 

------------------------------------------

Wywiad znajdziecie poniżej a tymczasem wrzucamy dla Was kawałek „Cold”: https://www.youtube.com/watch?v=OLNh9anByxw

------------------------------------------

 

 

Skąd właściwie pomysł na założenie zespołu? od czego się zaczęło? skąd się znacie? :)

 

Zespół zrodził się z potrzeby stworzenia czegoś razem – od początku znajomości z Bartkiem świetnie się dogadywaliśmy w kwestiach muzycznych i było dla nas oczywiste, że prędzej czy później do tego dojdzie 😊 Poznaliśmy się… przez internet jakieś 2.5 roku temu. Kiedy projekt powoli zaczął nabierać kształtów Bartek odświeżył kontakt z basistą ze swojego pierwszego zespołu sprzed wielu lat – Iwo. Później pod ogłoszeniem na jednej z grup muzycznych na Facebooku odezwała się Stella, skrzypaczka i multiinstrumentalistka oraz perkusista Piotrek, który dołączył do nas niedawno.

 

 

Czy macie kogoś kto Was inspiruje?

 

Pewnie, jak każdy ;) Cenimy wielu różnych artystów i choć nie staramy się wzorować na kimś konkretnym, to na pewno wykonawcy jakich słuchamy na co dzień mają wpływ na to co tworzymy, np. Alice Boman, Nick Cave, PhoebeBridgers, SigurRós… Wymieniać mogłabym długo, ale też nie wiem czy jest sens. Wkrótce udostępnimy na naszym profilu na Spotifyplaylistę z inspiracjami, tam ta sytuacja się może troszkę rozjaśni!

 

Jak wygląda u Was proces tworzenia?

 

Co utwór to inna droga ;) Czasem zalążkiem jest tekst napisany pod wpływem emocji lub melodia, która nagle znikąd się pojawia. Jedno samoistnie skleja się z drugim i stopniowo zaczynają tworzyć całość. Bartek to istna kopalnia pomysłów! Zostaw go na 10 minut przy pianinie to zaraz powstanie coś nowego.

 

To on jest naszą główną bazą wypadową kompozycji, ja zwykle pomagam oszlifować i dopracować utwory na tle tekstowym, podpowiadam linię wokalu. Następnie w czwórkę, a teraz już nawet w piątkę, wspólnie kształtujemy brzmienie wszystkich piosenek.

 

 

Jaka wiadomość kryje się za piosenkami Margins? czy chcielibyście przekazać coś swoim fanom czy tworzycie na zasadzie artystycznego uniesienia?

 

Tworząc ‘Not Exactly Here’ nie myśleliśmy o tym co powiedzieć światu, ważniejsze było to co działo się między nami. Jest to dość oczyszczające, ale przede wszystkim szczere. Jeżeli ktoś kto nas posłucha znajdzie jakieś odzwierciedlenie swoich emocji w naszych tekstach to myślę, że osiągnęliśmy sukces.

 

Czy gracie już jakieś koncerty w mieście? Macie swoje ulubione miejsce do występów?

 

Niestety póki co nie mieliśmy jeszcze okazji zagrać koncertu jako Margins ze względu na sytuację pandemiczną. Mam jednak nadzieję, że w niedługim czasie będziemy mogli pojawić się na scenie, bo wszystkim nam tego bardzo brakuje. Każde z nas grało jeszcze bardzo niedawno ze swoimi poprzednimi czy też obecnymi zespołami. Jeśli chodzi o konkretne miejsca, to wszyscy lubimy Kanę i mamy nadzieję się tam pojawić gdy tylko będzie to możliwe. A marzeniem jest oczywiście Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie 😊

 

Jaka jest Wasza najważniejsza piosenka?

 

Hm… Chyba będzie nią ‘Cold’. Każda opowiada o czymś innym, o czymś dla mnie ważnym, ale to jednak od ‘Cold’ wszystko się zaczęło – melodia refrenu wpadła mi do głowy pod prysznicem, nagrałam na dyktafon w telefonie i podesłałam Bartkowi. Wtedy maszyna ruszyła.

 

 

Jak według Ciebie wygląda przyszłość dla Waszego zespołu?

 

Teraz ciężko jest cokolwiek przewidzieć… Mam jednak nadzieję, że w przyszłości czekają nas koncerty przed spragnioną wrażliwości publicznością, wygłodniałą po tak długim okresie bez muzyki na żywo. Sama za nią bardzo tęsknię… W międzyczasie pozostajemy kreatywni i tworzymy dalej, ale kiedy będą tego owoce – na razie nie mogę zdradzić. Poza samym materiałem na kolejne płyty niebawem pokażemy też inne ciekawe rzeczy…

 

Kilka słów dla czytelników Hota? :)

 

Mam nadzieję, że nasze dźwięki przyniosą Wam trochę spokoju w sercu i otulą w chłodne wieczory 😊

 

 

 

-------------------------------------------------------------

Autorka zdjęć: Dominika Andrzejczak II  Facebook

-------------------------------------------------------------

Kontakt:

Magda Madalié Maćkowska
Szukaj na youtube: Margins
margins@marginal-art.com
https://www.facebook.com/marginstheband

 

Margins

Margins

 

 

Komentarze

Komentarze

pent
19:13 06.11.2020
Nie będąc jeszcze wygłodniały po pandemii już bym chciał usłyszeć Cold na żywo! Teraz zaraz!
1
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.