Sylwetka: Patryk zamieszka na Odrze!

17.02.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak i Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Patryka Paluszka

W tym cyklu rozmawiamy z osobami, które warto znać albo po prostu z osobami, o których warto wiedzieć. W styczniu postanowiliśmy porozmawiać z niezwykle aktywnym szczecinianinem. Tą osobą jest Patryk Paluszek – osoba, o której prawdopodobnie każdy miał okazję usłyszeć. Należy szczególnie go kojarzyć z ostatnim projektem, jakim jest „Mieszkamy na Odrze” – pomysł, który zamierza wdrożyć w życie wraz ze swoją dziewczyną. Przeczytacie tutaj również o wielu innych ciekawych rzeczach, którymi Patryk się zajmował wcześniej.

 

 

 

hot°: Cześć Patryk! Zaczniemy od twojego najnowszego pomysłu, czyli mieszkania na Odrze. Opowiedz naszym Czytelnikom o co w tym chodzi.


Wraz z Ola będziemy realizowali pierwszy w Szczecinie pływający dom. Nie będą to zwykłe cztery ściany, lecz dzięki udanej zbiórce społecznościowej na portalu wspieram.to stworzymy instytucję kultury, która będzie otwarta na inicjatywy i gości.

Kształtem będzie to klasyczna bryła domu. Zostanie stworzona z ekologicznych materiałów i wykonana w całości w fabryce. Dzięki temu już w kwietniu będziemy mogli zacząć nasze działania.


hot°: Jeśli pomysł uda się zrealizować - to czy faktycznie chcesz mieszkać przez 365 dni w roku blisko wody? Niezależnie od wiatrów, powodzi i pewnie sporego zainteresowania ludzkiego.


Po starcie projektu, dom będziemy traktowali zdecydowanie bardziej jako miejsce na działania kulturalne, dopiero za kilka lat, gdy zainteresowanie zmniejszy się, pewnie zamieszkamy tam na 365dni. Co do powodzi i zbyt dużego zainteresowania, to pływający dom jest w stu procentach zabezpieczony na takie wypadki.

 


hot°: A więc kiedy zamieszkacie na Odrze? Czy czujesz po dwóch miesiącach od startu akcji, że wasz projekt „wypali”?


Planujemy być na wodzie już w kwietniu, wszystko powinno się udać dzięki wykorzystaniu nowych technologii i wsparciu naszych partnerów.


hot°: Co z twoimi wcześniejszymi projektami jak „Miejski ul” oraz „Ok Super”?


Miejski ul prawdopodobnie wróci na zielona wyspę, będzie się zapowiadał na początku lata. jakie są względem tego plany. Co do ok super, to nasza działalność będzie dalej aktywna, planujemy dużo działań na domu, związanych z designem.

 


hot°: Kiedyś wspominałeś o wygranym stypendium na jednej z uczelni w Anglii. Było to bodajże związane zdjęciami. Czy dalej zajmujesz się fotografią?


Jestem stypendystą Grażyny Kulczyk, odbyłem kurs w Central Saint Martins i fotografia dalej jest moją główną dziedziną, umiejętności przydały mi się do generowania wysokiej jakości materiałów podczas kampanii, produkuję też obecnie teledyski.

 


hot°: Wydaje mi się czasami, że nie śpisz. Jak znajdujesz czas na tyle zajęć?


Śpię jak najbardziej, musiałem zrezygnować z części imprez i wydarzeń na rzecz realizowanych obecnie projektów. Dużą wolność i możliwość realizacji wszystkich działań daje mi praca na własny rachunek oraz nieoceniona pomoc mojej Oli.


hot°: Ostatnio widziałem statystyki satysfakcji z życia w poszczególnych miastach Polski. Szczecin w odbiorze mieszkańców uzyskał 61% i wzrost o 15%. Czy zgadzasz się, że coraz fajniej się u nas mieszka? Widzisz postęp ?


Jak najbardziej widzę postęp i we wszystkich materiałach, które ostatnio tworzyłem, ta satysfakcja z bycia tutaj była. Moim zdaniem Szczecin to świetne miasto, pełne zdolnych i kreatywnych ludzi. Potrzebujemy jedynie jeszcze bardziej przyłożyć się do tego, by było tu super. Nie narzekać, a działać, by działy się dobre rzeczy. Nie doszukiwać się problemów tylko je rozwiązywać. Wtedy bez trudu dobijemy do 90%.

 

 

#mieszkamynaodrze #mieszkanie #dom #odra #szczecin #szczecinjestsuper #oksuper #patrykpaluszek #inicjatywa #kultura #house #water #follow #like #style #f4f

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Hot Magazine (@hot_magazine_szczecin)

 

#mieszkamynaodrze #mieszkanie #dom #odra #szczecin #house

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Hot Magazine (@hot_magazine_szczecin)

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.