Siostry Bukowskie dla Hot Magazine Cz. 11

31.12.2015
Autor: Siostry Bukowskie, Zdjęcia: Archiwum Sióstr Bukowskich

Witamy Was serdecznie w co miesięcznym felietonie redagowanym przez Siostry Bukowskie.  Ci, którzy są z nami od początku z pewnością nas kojarzą. Tym, którzy niekoniecznie możemy przypomnieć, że jesteśmy dziewczynami pochodzącymi z okolic Szczecina, których pasją jest prowadzenie bloga, sport i zdrowy tryb życia. Więcej o nas dowiecie się na naszym internetowym wcieleniu (blog, instagram, facebook), gdzie znajdziecie mnóstwo inspiracji, tekstów i zdjęć. A tymczasem, miłego czytania;)

 

 

Mam nadzieję, ze po wakacjach wracacie wypoczęci i pełni zapału do pracy. Wrzesień to okres, w którym wypada podjąć wiele ważnych decyzji związanych ze szkolą, pracą, karierą. Nie wiem dlaczego, ale mam w sobie coś takiego, że ważne decyzje staram się odkładać na potem. Tym, którym również nie spieszy się do podejmowania decyzji wagi życia i śmierci zapraszamy do lektury dalszej części tekstu. Zawsze to kilka minut odwleczenia w czasie.

 


Ostatnio doczekałyśmy się nowej, dużej garderoby, w związku z czym ostatnie kilka dni spędziłam na porządkowaniu dwudziestu trzech lat swojego życia. Zachowuje pamiątki i rzeczy użyteczne, reszty pozbywam się z uśmiechem na twarzy. Porządki w moim wykonaniu trwają zdecydowanie za długo, pewnie dlatego, że zatrzymuję się przy każdym kartonie pełnym sentymentów.

 


Znajduje klika ozdobnych zeszytów. W podstawówce panowała moda na zakładanie „złotych myśli”. Zwykle ktoś, komu powierzało się sekretny notatnik zapominał o jego oddaniu więc w praktyce po szkole krążyło zwykle kilka egzemplarzy z Twoim nazwiskiem w rubryce „właściciel”. Nagle z niewiadomych przyczyn okazywało się, że posiadasz takie cztery. I nie byłoby w tym nic głupiego gdyby nie fakt, że z pomysłowością bywało różnie, więc pytania wszędzie te same. Osobiście posiadałam trzy tego typu pamiętniki. Wszystkie trzy do dziś bezpiecznie spoczywają na dnie kartonowego pudła. Niektórzy dołączali zdjęcia, zaginali rogi albo dorzucali jakieś małe prezenciki. Z tych ostatnich zawsze cieszyłam się najbardziej, choćby to była naklejka z pokemonem.

 


Moje sztampowe pytanie? Numer siedem: Jaki jest twój wymarzony chłopak? Nie wiem czy zawiodła moja umiejętność formułowania pytań czy raczej czytanie ze zrozumieniem ale dzieci odpowiadają: Piotrek B z IVc. Po co się rozdrabniać, czyjeś imię może być wystarczającą definicją ideału. A ja chciałam być taka poetka romantyczka. Skąd to wiem? Bo wpisałam się sama sobie. Jaki Jest Twój Wymarzony Chłopak? Patrycja Bukowska z Vc odpowiada: wysoki opalony brunet, żeby grał w piłkę nożną, chodził ze mną do kościoła i mnie nosił na rękach hihi (zachowuję oryginalną pisownię, hihi). Patrycja z Vc nigdy tego bruneta nie spotkała. Kilka miesięcy później i jeden egzemplarz złotych myśli więcej i znów to samo pytanie. Ale odpowiedź już inna. Patrycja Bukowska z (prawie) VIc odpowiada: przystojny, z poczuciem humoru, lubi zwierzęta, wysportowany i żeby świata poza mną nie widział.

 


A jak odpowiada Patrycja Bukowska lat 23? Skreślam: przystojny,z poczuciem humoru, lubi zwierzęta, wysportowany, Zostawiam: i żeby świata poza mną nie widział! Zajęło mi to dziesięć lat, żeby zrozumieć, że najlepszym lekarstwem na kompleksy, troski i smutki jest kochający mężczyzna. I naprawdę niewiele pożytku z jego sportowych umiejętności, opalonej twarzy czy katolickich pociągów gdy nie czujesz się przy nim najpiękniejsza na świecie.

 

Stylizacja


Zestaw bardzo prosty i łatwy do skopiowania, a przy tym modny i efektowny. Długa sukienka z cienkiej bawełny to rzecz w sam raz na plażę, popołudnie w mieście ale również eleganci wieczór. Żeby uzyskać odpowiednie skojarzenia należy jedynie właściwie ją zestawić. Talia osy jest jednym z największych atutów każdej kobiety. Jednak matka natura dla wielu z nas nie była specjalnie łaskawa. Dlatego musimy sobie pomagać sprytnie dobranymi ubraniami, które wyczarują nam idealną sylwetkę. Przedstawione przez nas zestawienie jest bardzo kobiece. Sukienka posiada głęboki dekolt ale dzięki luźniejszemu krojowi staje się grzeczniejsza i wygodna. Na przełomie sezonów trzymaj się zasady: mat plus połysk. Blask zmienia klasyczne fasony w nowoczesne. Dla dziewczyn, które nie boją się eksperymentować z modą.