Premiery kinowe we wrześniu

10.09.2018
Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: Dystrybutorzy Filmów

Miesiące wakacyjne się skończyły, a to oznacza że dystrybutorzy filmów biorą się ostro do pracy. Wrzesień już pokazuje że będzie co oglądać i fani dobrego kina z pewnością znajdą coś dla siebie. My jak co miesiąc staraliśmy się wybrać 8 naszym zdaniem najbardziej ciekawych pozycji. Tak wiec w zestawieniu znalazły się komedie, horrory, filmy historyczne oraz rasowe kino akcji. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko zaprosić was do lektury artykułu, a potem czym prędzej do kina.


Gotti
Reżyseria: Kevin Connolly
Gatunek: Biograficzny, dramat, biograficzny

Obsada: John Travolta, Spencer RoccoLofranco, Kelly Preston, Pruitt Taylor Vince

Film przedstawia relacje między ojcem, Gotti Sr. (John Travolta), a jego synem, Gotti Jr. (Ben Foster), przyszłym liderem grupy mafijnej. Młody chłopak decyduje się opuścić przestępczy świat, pragnąc oczyścić siebie i swoje nazwisko. John Gotti Senior żył według kodeksu mafijnego i był głową przestępczej rodziny Gambino, która w swoim czasie stała się najpotężniejszą i najbardziej wpływową organizacją przestępczą w kraju.Znacząca rola Johna Travolty, która w pełni pokazuje jego kunszt aktorski.

 

 


Zakonnica
Reżyseria: Corin Hardy
Gatunek: Horror
Obsada: DemiánBichir, TaissaFarmiga, Jonas Bloquet, Charlotte Hope

Kiedy młoda zakonnica odbiera sobie życie w klasztorze w Rumunii, nękany zmorami z przeszłości ksiądz i nowicjuszka, zostają wysłani przez Watykan, aby zbadać tę sprawę. Wspólnie odkrywają niechlubny sekret zakonu. Ryzykując nie tylko własnym życiem, ale też swą wiarą i duszami, stawiają czoła złowrogiej sile pod postacią tej samej demonicznej zakonnicy, która po raz pierwszy przerażała widzów w „Obecności 2". Natomiast opactwo staje się straszliwym polem walki toczącej się między żywymi i potępieńcami.

 

Predator
Reżyseria: Shane Black
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Obsada: BoydHolbrook, TrevanteRhodes, Keegan-Michael Key, Olivia Munn

Reżyser Shane Black przedstawia widowiskowy film science fiction, który rewolucjonizuje serię o Predatorze. Tym razem spektakularne polowanie przenosi się z odległych zakątków kosmosu wprost na ulice niewielkiego miasteczka na amerykańskiej prowincji. Najgroźniejsi łowcy wszechświata są silniejsi, mądrzejsi i bardziej śmiercionośni niż kiedykolwiek wcześniej. Kiedy mały chłopiec przypadkowo sprowadza ich ponownie na Ziemię, jedynie oddział byłych żołnierzy i skromny nauczyciel mogą zapobiec zagładzie rasy ludzkiej.

 


Smak Zemsty: Peppermint
Reżyseria: Pierre Morel
Gatunek: Thriller, Akcja
Obsada: Jennifer Garner, John Ortiz, John Gallagher Jr., Juan Pablo Raba

Riley North jest szczęśliwą matką i żoną. Do dnia, gdy zabójcy działający na zlecenie potężnego kartelu zabijają jej córeczkę i męża. Zabójcy zostają schwytani i postawieni przed sądem. Przekupiony sędzia puszcza ich jednak wolno. Mija 5 lat od tragedii, gdy policja znajduje ciała zamordowanych żołnierzy kartelu. Wszystko wskazuje na bezlitosną egzekucję. W ciągu następnych dni giną kolejne osoby powiązane z narkobiznesem. Po latach przygotowań osamotniona matka i żona powróciła, by wymierzyć najsurowszy wymiar kary.

 


Johnny English: Nokaut
Reżyseria: David Kerr
Gatunek: Komedia, Szpiegowski
Obsada: Rowan Atkinson, Ben Miller, Olga Kurylenko, Emma Thompson

Nowa przygoda zaczyna się w momencie, w którym olbrzymi cyber - atak ujawnia wszystkich tajnych agentów Wielkiej Brytanii, a ich szef zapowiada, że to dopiero początek kłopotów. Tajne służby mogą teraz liczyć tylko na niego – zdegradowanego Johnny’ego Englisha. Ponownie powołany na dawne stanowisko, rusza by zdekonspirować przebiegłego hakera. Ale aby misja się udała, Johnny będzie musiał użyć wszystkich swoich umiejętności. Metodami, które zna ze swej młodości, będzie musiał stawić czoła digitalnej technologii jutra.

 

Operation Finale
Reżyseria: Chris Weitz
Gatunek: Biograficzny, Dramat
Obsada: Ben Kingsley, Oscar Isaac, Mélanie Laurent, Joe Alwyn

Jak zapowiada się film o pościgu za twórcą i wykonawcą planu ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej? Zwiastun zapowiada, że w filmie zobaczymy psychologiczną grę pomiędzy agentami Mossadu dowodzonymi przez Malkina i sprytnym naziście, który uciekł do Argentyny, dzięki pomocy ze strony Watykanu. Eichmann wraz z innymi hitlerowcami ukrywał się w małym górskim miasteczku, ale łowcy nazistów wpadli na jego trop. Zadaniem grupy Malkina, było udowodnienie zbrodniarzowi, że jest powiązany z nazistami i winny ludobójstwa.

 


Kamerdyner
Reżyseria: Filip Bajon
Gatunek: Dramat Historyczny
Obsada: Sebastian Fabijański, Marianna Zydek, Janusz Gajos, Borys Szyc

Kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez arystokratkę pochodzącą z majętnego pruskiego rodu. Rówieśniczką chłopca  jest córka Kraussów. Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke, który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce dla Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię. Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, jednocześnie sprawia, że Kraussowie tracą majątek i wpływy.

 


Czarne bractwo. BlacKkKlansman
Reżyseria: Spike Lee
Gatunek: Biograficzny, Dramat, Kryminał
Obsada: John David Washington, Adam Driver, Laura Harrier, Alec Baldwin

Jest początek lat siedemdziesiątych, a Ron Stallworth (John David Washington) jest pierwszym czarnoskórym detektywem, który służy w Departamencie Policji w Colorado Springs. Zdeterminowany, by wyrobić sobie nazwisko, Stallworth odważnie decyduje się na niebezpieczną misję: infiltracje Ku Klux Klanu. Razem z kolegą Flipem Zimmermanem (Adam Driver) tworzą grupę, której udało się przeniknąć do struktur Ku Klux Klanu. Udowodnili rasistowskie działania organizacji, uniemożliwili dokonanie zamachu, w którym mieli zginąć ludzie.