Premiery kinowe w lipcu

03.07.2018 0 komentarzy
Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: Dystrybutorzy Filmów

W naszym comiesięcznym cyklu premier filmowych, czas na naszym zdaniem najciekawsze kinowe propozycje pierwszego miesiąca wakacji. W zestawieniu staraliśmy się zróżnicować tak repertuar, aby każdy z naszych czytelników znalazł pozycję, która przypadnie mu do gustu. Począwszy od animowanych Iniemamocnych, poprzez muzyczne Mamma Mia i na mocnym sensacyjnym Sicario 2 skończywszy, wybieramy ulubioną pozycję i idziemy do kina.

 

Berek

Reżyseria: Jeff Tomsic

Gatunek: Komedia

Obsada: Ed Helms, Jake Johnson, Annabelle Wallis, Isla Fisher, Jeremy Renner

Komedia wprost idealna na wakacje. Piątka lubiących rywalizację przyjaciół spotyka się co roku, aby przez miesiąc grać w berka, w którym wszystkie chwyty są dozwolone. Bawią się w ten sposób od pierwszej klasy. Teraz ryzykują własną głową, pracą i związkami, aby wyeliminować pozostałych uczestników z gry, wykrzykując „berek!”. W tym roku gra zbiega się w czasie z weselem jedynego niepokonanego gracza, co wreszcie powinno uczynić go łatwym celem. Jednak on wie, na co się zanosi... i jest przygotowany.

 

 

 

 

 

 

 

Iniemamocni 2

Gatunek: Animacja, Przygodowy

Obsada: Samuel L. Jackson, Brad Bird, Isabella Rossellini, Holly Hunter

W rodzinie Iniemamocnych przyszła kolej na zmiany! Podczas gdy Helen rozwija swoją karierę zawodową, jej mąż Dan zostaje w domu z dziećmi realizując się w zaciszu domowych pieleszy. Ta nowa sytuacja jest trudna dla wszystkich, a pączkujące nadprzyrodzone zdolności małego Jack-Jacka nie czynią jej łatwiejszą. Kiedy kolejny szwarccharakter planuje genialny i niebezpieczny spisek, cała rodzina  musi ponownie zjednoczyć siły, aby stawić czoła nowemu wyzwaniu. Łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić – nawet dla Iniemamocnych.

 

 

 

 

 

 

 

Drapacz Chmur

Reżyseria: Rawson Marshall Thurber

Gatunek: Akcja

Obsada: Dwayne Johnson, Neve Campbell, Chin Han, Noah Taylor

Dwayne Johnson wciela się w Willa Forda, weterana wojennego i byłego szefa jednostki FBI do odbijania zakładników, jednym słowem; „herosa”. Teraz specjalizuje się w ochronie wieżowców. Podczas jego misji w Chinach największy, najbezpieczniejszy budynek świata staje w ogniu, Will zostaje wrobiony jest w odpowiedzialność za to wydarzenie. Uciekając, musi ocalić swoją rodzinę, która wciąż przebywa w budynku. Pojawienie się w obsadzie popularnego i lubianego „The Rocka” gwarantuje dobrą zabawę dla fanów kina akcji.

 

 

 

 

 

 

 

 

Czego życzy sobie kobieta

Reżyseria: Susan Walter

Gatunek: Dramat, Komedia

Obsada: Sharon Stone, Tony Goldwyn, Famke Janssen, Ellen Burstyn

Senna jest projektantką mody, ale jej życie dalekie jest od wymarzonego ideału. Mimo, że umawia się z młodszymi mężczyznami – nie może znaleźć właściwego partnera, z którym chciałaby spędzić resztę życia. Nawet pomoc w poznawaniu nowych kandydatów, którą zajmuje się jej najlepsza przyjaciółka nie przynosi oczekiwanego rezultatu. Wszystko się zmienia, gdy w dniu urodzin poznaje przystojnego Adama. Co prawda nie jest wymarzonym przez bohaterkę sławnym aktorem, ani gwiazdą rocka, ale Senna znajduje w nim coś fascynującego. 

 

 

 

 

 

 

 

Sicario 2: Soldado

Reżyseria: Stefano Sollima

Gatunek: Dramat, Akcja

Obsada: Benicio del Toro, Josh Brolin, Isabela Moner, Jeffrey Donovan

Matt i Alejandro powracają na pogranicze amerykańsko-meksykańskie, by dopaść Carlosa Reyesa, narkotykowego  barona, który trudni się także przemytem broni dla terrorystów. To co miało być szybką i stosunkowo prostą misją, wkrótce przeradza się w prawdziwą wojnę. Okazuje się bowiem, że Pentagon wydał zgodę na użycie oddziałów specjalnych i ciężkiego uzbrojenia do bezwzględnej walki z sojusznikiem terrorystów. Matt i Alejandro wiedzą, że te metody na pograniczu zamiast przynieść upragniony skutek, mogą wywołać katastrofę.

 

 

 

 

 

 

 

McQueen

Reżyseria: Ian Bonhôte

Gatunek: Dokumentalny

Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Projektant Aleksander McQueen. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów, luksusową markę. Stał sięjedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej. Odważny i bezkompromisowy, McQueen zwykł mawiać: „Moje pokazy mody to sex, drugs and rock n’roll. Mają elektryzować. Wywoływać emocje. Szok i atak serca”. Skąd czerpał wielką wewnętrzną siłę, dzięki której podbił hermetyczny świat hautecouture?

 

 

 

 

 

 

 

 

Mamma Mia: Here We Go again!

Reżyseria: Ol Parker

Gatunek: Musical

Obsada: Meryl Streep, Pierce Brosnan, Colin Firth, StellanSkarsgård

Sophie (Amanda Seyfried) spotyka się na greckiej wyspie Kalokairi z przyjaciółkami swojej matki Donny (Meryl Streep), z Rosie (Walters) i Tanyą (Baranski). Dziewczyna ogłasza im, że jest w ciąży i obawia się, że nie da rady sama wychować dziecka. Kobiety oferują swoją pomoc, w czym wesprze ją mąż Donny, Sam (Pierce Brosnan) oraz jej byli partnerzy: Harry (Firth) i Bill (Skarsgård). Wszyscy zaczynają opowiadać historię nastoletniej Donny, która została matką w młodym wieku i samodzielnie wychowywała dziecko.

 

 

 

 

 

 

 

Niepoczytalna

Reżyseria: Steven Soderbergh

Gatunek:Thriller

Obsada: ClaireFoy, Joshua Leonard, JayPharoah, Juno Temple

Młoda kobieta wyjeżdża z rodzinnego miasteczka, by uciec od traumatycznej przeszłości i rozpocząć nowe życie. Gdy wbrew swej woli zostaje zamknięta w szpitalu psychiatrycznym, musi stawić czoło swemu największemu lękowi. Nie wiadomo, czy wszystko, co ją spotyka, dzieje się naprawdę, czy też stanowi wytwór jej wyobraźni. Nikt jej nie wierzy i nie może lub nie chce pomóc. Nie ma więc innego wyjścia, jak wziąć sprawy w swoje ręce i wkroczyć do akcji niezależnie od tego, jakie mogą być konsekwencje jej działań.

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.