Premiery Kinowe w grudniu!

04.12.2017
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Dystrybutorzy Filmów 

Grudzień utarło się, że jest miesiącem w którym premierę ma gigantyczny w swej popularności blockbuster. Jakiś czas taką rolę pełniły filmy z cyklu Hobbit, potem nastał czas na kolejne premiery ze świata Gwiezdnych Wojen. Nie inaczej jest tym roku i (Ostatni Jedi debiutuje już 14 grudnia!). Oczywiście nie samym G.W. człowiek żyje, więc subiektywnie wybraliśmy dla was jeszcze siedem premier wartych waszej uwagi. Staraliśmy się zaproponować filmy ciekawe pod kątem rozrywkowym lub  artystycznym albo po prostu mające te filmowe coś …

 

Jumanji: Przygoda w dżungli

Reżyseria: Jake Kasdan

Gatunek:  Fantasy,  Przygodowy

Obsada:  Dwayne Johnson, Jack Black, Kevin Hart, Karen Gillan

Kiedy dzieciaki odkrywają starą konsolę gier wideo z grą „Jumanji", o której nigdy dotąd nie słyszały, przenoszą się w świat niebezpiecznej dżungli. To właśnie w niej dzieje się akcja gry, a one stają się awatarami postaci, które wybrały: zapalony gracz Spencer staje się odważnym łowcą przygód (Dwayne Johnson).

 

Fan piłki Fridge zamienia się w Einsteina (Kevin Hart), Bethany – popularna dziewczyna z sąsiedztwa – staje się profesorem w średnim wieku (Jack Black), natomiast niepozorna Martha przybiera postać wojowniczki (Karen Gillan). 

 

Król Rozrywki

Reżyseria: Michael Gracey

Gatunek: Biograficzny, Musical

Obsada: Hugh Jackman, Zac Efron, Michelle Williams, Rebecca Ferguson, Zendaya

Film biograficzny ze świetną obsadą. Historia amerykańskiego artysty, założyciela cyrku z trzema arenami, który przyniósł mu sławę. Filmy nakręcony w formie oryginalnego musicalu, który ukazuje narodziny amerykańskiego przemysłu rozrywkowego.

 

Inspirowany losami legendarnego P.T. Barnuma film ukazuje historię wizjonera, gotowego na wszystko, by urzeczywistnić ideę olśniewającego widowiska, który stał się sensacją na miarę światową. Produkcja pokazywana w trailerach imponuje swoim ogromnym rozmachem oraz przepychem.   

 

 

 

Dżungla

Reżyseria: Greg McLean 

Gatunek: Biograficzny, Dramat 

Obsada: Daniel Radcliffe, Thomas Kretschmann, Alex Russell  

Kino przygodowe, oparte na faktach, świetnie zrealizowane w montażu, zdjęciach, muzyce i dramaturgii z odpowiednią dawką wzruszenia. Grupa przyjaciół pod opieką przewodnika wyrusza do boliwijskiej dżungli, by odnaleźć ukrytą w dziczy wioskę Indian. W skutek nieprzewidzianych wydarzeń ekspedycja, która miała być przygodą życia, zamienia się w koszmar.

 

Oddzielony od grupy Yossi (Daniel Radcliffe), cudem unika śmierci, ale gubi się w środku zielonego piekła. Pozbawiony jakiejkolwiek pomocy i zapasów, ma jeden cel. Przetrwać!

 


Pitch Perfect 3  

Reżyseria: Trish Sie  

Gatunek: Komedia, Muzyczny 

Obsada: Anna Kendrick, Rebel Wilson, Hailee Steinfeld, Brittany Snow

Seria  opowiada o losach studentek śpiewających w chórze The Bellas. Dziewczyny rywalizują w konkursach dla zespołów a cappella, zdobywając uznanie za sprawą innowacyjnego repertuaru opartego na numerach popowych czy hiphopowych. Po sukcesie podczas Mistrzostw Świata, dziewczyny z chóru  odkrywają, że niełatwo będzie żyć z muzyki.

 

Co więcej, każda z nich idzie w swoją stronę. Kiedy jednak otrzymują szansę na ponowne połączenie sił podczas międzynarodowego tournée, nie wahają się. podczas międzynarodowego tournée, nie wahają się.

 


Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Reżyseria: Rian Johnson 

Gatunek: Przygodowy, Sci-Fi 

Obsada: Daisy Ridley, John Boyega, Mark Hamill, Oscar Isaac, Adam Driver, Benicio del Toro  

Rey, którą poznaliśmy w filmie Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy oraz Finn, Poe i Luke Skywalker kontynuują swoją wielką podróż w kolejnej odsłonie gwiezdnej sagi. Rey, która nawet jeśli w poprzedniej części Gwiezdnych Wojen przebudziła Moc, wydaje się  być bohaterką zagubioną i niepewną swej przyszłości; pytanie czy ciemna strona mocy ją pochłonie? ...

 

Kylo, zabójca Hana Solo, własnego ojca; czy ten drobny element światła, który gdzieś tkwi w jego sercu, będzie w stanie wyprzeć ciemność? Cokolwiek się wydarzy, jednego możemy być pewni, to będzie filmowy hit!

 


24 godziny po śmierci  

Reżyseria: Brian Smarz  

Gatunek: Thriller

Obsada: Ethan Hawke, Rutger Hauer, Paul Anderson, Liam Cunningham 

Travis Conrad (Ethan Hawke) jest płatnym zabójcą, który podejmuje się najtrudniejszych zleceń w niebezpiecznych zakątkach świata. Jego kolejna misja miała polegać na schwytaniu kobiety super-szpiega. W trakcie konfrontacji ze swoim celem, Travis zostaje śmiertelnie raniony, a kobiecie udaje się uciec.

 

Dzięki eksperymentalnej operacji, płatny zabójca powraca do życia, ale tylko na jedną dobę. Ma 24 godziny, aby odnaleźć swoją pogromczynię zanim jego serce się zatrzyma. Wkrótce jednak okaże się, że to nie ona jest jego prawdziwym wrogiem.  

 


Wojna Płci

Reżyseria: Jonathan Dayton, Valerie Faris    

Gatunek:  Biograficzny, Komedia, Sportowy

Obsada: Emma Stone, Steve Carell, Andrea Riseborough, Sarah Silverman 

Choć trudno dziś w to uwierzyć, ta historia wydarzyła się naprawdę. Przebrzmiały gwiazdor tenisa Bobby Riggs, niegdyś trzykrotny zwycięzca Wimbledonu, wpadł na pomysł, jak wrócić z pompą na pierwsze strony gazet.

 

Jego koleżanki po fachu waśnie zaczynały głośno domagać się równouprawnienia płac, Riggs postanowił tymczasem udowodnić światu, że mężczyźni nieprzypadkowo zarabiają na grze w tenisa kilkakrotnie więcej niż kobiety. W tym celu wyzwał na pojedynek najwyżej notowaną tenisistkę, inaugurując tytułową wojnę.  

 


Co wiecie o swoich dziadkach?  

Reżyseria: Sean Anders

Gatunek: Komedia 

Obsada: Will Ferrell, Mark Wahlberg, Mel Gibson, John Lithgow

„Co wiecie o swoich dziadkach?" to kontynuacja przebojowej komedii z 2015 roku „ Tata kontra tata". Tym razem ojciec Dusty (Mark Wahlberg) i ojczym Brad (Will Ferrell) łączą siły, by pokazać swoim dzieciom, czym są perfekcyjne święta Bożego Narodzenia.

 

Szybko jednak ich nowo powstała przyjaźń zostaje poddana testowi, kiedy w odwiedziny przyjeżdżają ich ojcowie: oldshooolowy ojciec Dusty’ego, dziadek w typie macho (Mel Gibson) oraz ojciec Brada – przewrażliwiony, uczuciowy i ciepły, typowy dziadek z dawnych czasów (John Lithgow). Te święta będą chaosem!