Premiery kinowe w grudniu

27.11.2018
Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: Dystrybutorzy filmów

Grudzień to bez wątpienia czas wzmożonej aktywności, ze względu na mnogość wydarzeń, jakie przypadają właśnie na ten miesiąc. Naszą głowę zajmują myśli o przygotowaniach do świąt, czy najważniejszej imprezy w roku, jaką jest Bal Sylwestrowy. Producenci filmów doskonale zdają sobie z tego sprawę i akurat w grudniu nie prześcigają się we wprowadzaniu premier kinowych. Mimo tego udało nam się zebrać kilka tytułów, które z dużym prawdopodobieństwem mogą was zainteresować. Najważniejsze to tylko znaleźć trochę czasu na wycieczkę do kina, następnie wybrać swojego filmowego faworyta, i oddać się przyjemności oglądania seansu na dużym ekranie.


Zabójcze maszyny
Reżyseria: Christian Rivers
Gatunek: Sci-Fi

Obsada: Hera Hilmar, Hugo Weaving, Robert Sheehan, Jihae Kim

Cywilizacja człowieka została zniszczona przez kataklizm. Tysiące lat potem ludzkość dostosowała się do nowych warunków. Gigantyczne miasta przemieszczają się po Ziemi, niszcząc mniejsze metropolie. Tom Natsworthy (Robert Sheehan), pochodzący z przedmieść miasta trakcyjnego – Londynu, walczy o przetrwanie. Na swojej drodze spotyka niebezpieczną uciekinierkę Hester Shaw (Hera Hilmar). Dwa przeciwieństwa, których drogi nigdy nie powinny były się przeciąć, tworzą nieprawdopodobny sojusz. Sojusz, który ma zmienić bieg przyszłości.

 Fuga
Reżyseria: Agnieszka Smoczyńska
Gatunek: ThrillerPsychologiczny
Obsada: Gabriela Muskała, Łukasz Simlat, Małgorzata Buczkowska, Piotr Skiba

Film z gatunku mystery. Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?

 


Autsajder
Reżyseria: Adam Sikora

Gatunek: Dramat
Obsada: Łukasz Sikora, Dorota Pomykała, Katarzyna Gałązka, Jan Dravnel

Są takie czasy, kiedy nie da się uciec przed polityką. Nawet jeśli jesteś takim autsajderem jak Franek, który swojemu kumplowi wspierającemu solidarnościowe podziemie obwieszcza: „życie mnie nie interesuje". Jest zima 1981 roku, początek stanu wojennego. Chłopak nie angażuje się w działalność opozycji. Wszystko się jednak zmieni, gdy pewnego wieczoru zasiedzi się u dziewczyny. Godzina milicyjna, kilka słów za dużo przy próbie wylegitymowania, areszt. Odkryte w mieszkaniu ulotki, które przekazał mu przyjaciel, nie poprawią jego sytuacji.

 


Kursk
Reżyseria: Thomas Vinterberg
Gatunek: Dramat
Obsada: Matthias Schoenaerts, Colin Firth, LéaSeydoux, Peter Simonischek

10 sierpnia 2000 roku okręt podwodny Kursk, stalowy kolos o długości dwóch boisk piłkarskich, wyrusza na pierwsze od dekady ćwiczenia wojenne. Dwa dni później potężna eksplozja, którą zarejestrowały nawet sejsmografy na Alasce, posyła Kursk na dno arktycznych wód Morza Barentsa. Rozpoczyna się desperacka akcja ratunkowa, która przykuwa uwagę całego świata. Chociaż szanse na ocalenie oraz zasoby tlenu żołnierzy maleją z godziny na godzinę, Rosjanie konsekwentnie odmawiają przyjęcia pomocy z Zachodu. Trwa walka z czasem.

 


Aquaman
Reżyseria: James Wan 
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Obsada: Jason Momoa, Amber Heard, Nicole Kidman, Willem Dafoe

Aquaman, który jest legendą od ponad 70 lat, to Król Siedmiu Mórz. Misją, tego niechętnie sprawującego rządy na Atlantydzie władcy, jest ochrona całego świata. Miota się on jednak między światem ponad powierzchnią wód nieustannie pustoszącym morza, a mieszkańcami Atlantydy dążącymi do wszczęcia buntu. Najnowsza i zarazem chyba pierwsza pełnometrażowa ekranizacja przygód jednego z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów DC Universe i zarazem członka Justice League, zapowiada się bardzo widowiskowo. W roli Aqumana popularny Jason Mamoa.

 

 

Mary Poppins Powraca
Reżyseria: Rob Marshall
Gatunek: Musical
Obsada: EmilyBlunt, Colin Firth, Meryl Streep, Emily Mortimer

Mary Poppins pomaga nowemu pokoleniu rodziny Banksów odnaleźć radość i zachwyt życiem, które zatracili w szarej codzienności. Niezawodna niania i jej magiczne zdolności jak zwykle przemienią każde zadanie w niezapomnianą, fantastyczną przygodę! W roli słynnej niani zobaczymy znakomitą Emily Blunt. Film „Mary Poppins powraca” wyreżyserował Rob Marshall. Scenariusz opracował David Magee na podstawie opowiadania, które współtworzył z Marshallem i Johnem DeLucą opartego na motywach książek o Mary Poppins autorstwa P.L. Travers.

 

 

Spider-Man Uniwersum
Reżyseria: Bob Persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman
Gatunek: Animacja, Familijny, Akcja
Obsada: Shameik Moore,HaileeSteinfeld, Mahershala Ali, Jake Johnson

Miles Morales jest nastolatkiem, który odkrywa w sobie moce podobne do tych, jakimi posługuje się Spider-Man, podobnie zresztą jak on, jest superbohaterem; nazywany jest często Ultimate Spider-Man, działa w uniwersum zwanym Ziemia-1610. Jest nadzwyczajnie silny, potrafi wdrapywać się po ścianach, ma pajęczy zmysł i umiejętność paraliżowania wroga. Ta alternatywna wersja Spider-Mana ma dużą szanse na pozyskanie swojej rzeszy fanów. Do tego specyficzny sposób w jaki film został z animowany z pewnością zachęci do obejrzenia tej historii.

 

 

Teraz albo Nigdy
Reżyseria: Peter Segal
Gatunek: Komedia Romantyczna
Obsada: Jennifer Lopez, Vanessa Hudgens, Milo Ventimiglia, Treat Williams

Maya jest świetna w swojej pracy, lecz choć od lat zabiega o awans, zawsze jej wymarzone stanowisko dostaje jakiś łysiejący facio z brzuchem. Powód? Dziewczyna ma łeb jak sklep, ale brak jej odpowiedniego wykształcenia. Pewnego dnia jednak zostaje zaproszona na rozmowę w sprawie pracy do wielkiego lśniącego biurowca. I nagle wszystkie marzenia się spełniają: dostaje kierownicze stanowisko, pokaźną pensję i wstęp do wielkiego świata. Jak to możliwe? Ktoś bez jej wiedzy, zmodyfikował w sieci jej CV – tworząc jej zupełnie nową, przeszłość