Premiery filmowe lutego

04.02.2019
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Dystrybutorzy Filmów

Premiery Kinowe to nasz comiesięczny cykl, w którym Hot Magazine przedstawia Wam filmy, które zadebiutują na ekranach w najbliższych tygodniach. Opisujemy premiery w krótki i przystępny sposób, żebyście wiedzieli co warto obejrzeć w kinie albo przynajmniej na co zwrócić uwagę. W drugim miesiącu 2019 roku, mamy dla Was trochę rozrywki i trochę poważniejszego kina. Wybraliśmy: wielokrotnie nominowany do wielu nagród fimowych 2019 roku - film „Green Book”, rozrywkowo rodzinne „Lego 2” i „Wytresować Smoka 3” oraz genialnie rozrywkowo: „Alita: Battle Angel”.

 

 

 

Green Book

reżyseria: Peter Farrelly

gatunek: dramat, komedia

obsada : Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini, Sebastian Maniscalco

Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

 

 

 

 

Lego 2 Przygoda

reżyseria: Mike Mitchell

gatunek: animacja

obsada (głosy): Chris Pratt, Elizabeth Banks, Will Arnett, Nick Offerman

Minęło pięć lat od czasu, kiedy wszystko było czadowe. Mieszkańcy Klocburga stoją w obliczu nowego, ogromnego zagrożenia. Pochodzący z kosmosu najeźdźcy niszczą wszystko w tak szybkim tempie, że nikt nie nadąża z odbudowywaniem. Aby ich pokonać i przywrócić spokój w świecie Emmet, Lucy, Batman wraz z przyjaciółmi wyruszą w podróż do odległych, nieodkrytych światów, w tym do dziwacznej galaktyki, w której wszystko jest musicalem. Podróż ta będzie sprawdzianem ich odwagi, kreatywności i umiejętności Master Builderskich!

 

 

 

Wideo

Wideo

 

 

 

Maria, królowa Szkotów

reżyseria: Josie Rourke

gatunek: biograficzny, dramat historyczny

obsada : Saoirse Ronan, Margot Robbie, Jack Lowden, Joe Alwyn

Barwna opowieść o burzliwym życiu charyzmatycznej Marii Stuart. W wieku 16 lat została królową Francji, dwa lata później owdowiała. Sprzeciwiając się tradycji, odmówiła ponownego zamążpójścia. Wróciła do Szkocji, gdzie odzyskała należny jej tron. Ale Szkocja i Anglia była wówczas pod władaniem królowej Elżbiety I. Obie królowe obserwowały swe poczynania z lękiem i fascynacją. Rywalki w miłości i władzy, silne kobiety w męskim świecie, toczyły podstępną grę, w której stawką była władza. Żadna z nich nie godziła się na rolę marionetki.

 

 

 

 

 

Planeta Singli 3

reżyseria: Sam Akina, Michał Chaciński

gatunek: komedia rom

obsada : Agnieszka Więdłocha, Maciej Stuhr, Weronika Książkiewicz, Danuta Stenka

Każdy ma problemy z rodziną. Tomek i Ania wreszcie decydują się na ślub. Wesele – na prośbę Ani – odbędzie się na wsi, u krewnych Tomka, z którymi ten od pewnego czasu nie utrzymuje kontaktów. Okaże się, że jego bracia i matka są jak włoska rodzina – każda rozmowa grozi wybuchem, a od wielkiej miłości do awantury jest tylko krok. Do tego matka Ani, która przyjeżdża na wesele z dużo młodszym partnerem, rozmija się z wyobrażeniami matki Tomka o statecznej teściowej. Nie zabraknie nowych problemów w życiu weselnych gości…

 

 

 

 

 

Kobiety mafii 2

reżyseria: Patryk Vega

gatunek: sensacyjny

obsada : Agnieszka Dygant, Aleksandra Grabowska, Aleksandra Grabowska, Aleksandra Popławska, Katarzyna

Po przejęciu władzy nad stolicą, gang Niani (Agnieszka Dygant) przygotowuje się do największej akcji przemytniczej w dziejach kraju. Będąca postrachem Warszawy grupa sprowadza do kraju tonę kolumbijskiej kokainy. Kiedy towar znika w podejrzanych okolicznościach, a kartel żąda głów, do Polski trafia śmiertelnie niebezpieczna Aida (Angie Cepeda). Kolumbijka znajduje sojusznika w osobie trójmiejskiego przemytnika – Mata (Piotr Adamczyk). Mafioso od dawna pragnie umocnić swoją pozycję w półświatku… I tak dalej, i tak dalej. Dla miłośników Vegi.

 

 

 

Wideo

Wideo

 

Alita: Battle Angel

reżyseria: Robert Rodriguez

gatunek: s-f

obsada : Rosa Salazar, Christoph Waltz, Jennifer Connelly, Mahershala Ali, Ed Skrein

Alita budzi się bez pamięci w świecie przyszłości, którego nie poznaje. Opiekę nad nią roztacza Ido (Christoph Waltz), sympatyczny doktor, który uświadamia sobie, że w ciele porzuconego cyborga kryje się serce i dusza młodej kobiety o niezwykłej przeszłości. Dopiero, gdy potężne, śmiertelnie niebezpieczne i skorumpowane siły, które rządzą miastem, rzucają jej wyzwanie, Alita odkrywa klucz do swej przeszłości - posiada niezwykłe zdolności bojowe, a ci, którzy stoją u władzy, nie cofną się przed niczym, by przejąć nad nimi kontrolę.

 

 

 

Wideo

Wideo

 

Jak wytresować smoka 3

reżyseria: Dean DeBlois

gatunek: animacja, familijny

obsada (głosy): Jay Baruchel, Kristen Wiig, Gerard Butler, Cate Blanchett

Finałowa część bardzo popularnej trylogii filmowej. Studio Dream Works przedstawia od dawna oczekiwaną kulminację jednego z najpopularniejszych animowanych serii w historii filmu, „Jak wytresować smoka 3". Co rozpoczęło się nietypową przyjaźnią między nastoletnim wikingiem a straszliwą Nocną Furią, stało się epicką trylogią, która odmieniła ich życie. W następnym rozdziale, Czkawka i Szczerbatek w końcu odkryją swoje prawdziwe przeznaczenia: wódz wioski jako władca Berk u boku Astrid, i smoczy przywódca swojej rasy.

 

 

 

Wideo

Wideo

 

Bracia Sisters

reżyseria: Jacques Audiard

gatunek: western

obsada: Jake Gyllenhaal, Joaquin Phoenix, John C. Reilly

Cytujemy Film Web: Audiard znajduje właściwe proporcje między epickim kinem przygodowym a intymnym portretem skomplikowanej emocjonalnie relacji tytułowych braci. Bardziej niż do klasycznych westernów Johna Forda czy Johna Hustona, francuski autor sięga inspiracjami do dekady lat 70. i takich dzieł jak chociażby „Przełomy Missouri" Arthura Penna z Marlonem Brando i Jackiem Nicholsonem. Siłą „The Sisters Brothers", prócz sprawności warsztatowej i narracyjnej twórcy „Rust and Bone", są bez wątpienia aktorskie kreacje tytułowych bohaterów