Polecamy Naszyj To!

14.05.2019
Autor: Magdalena Oleśniewicz, Zdjęcia: Archiwum miejsca

W majowym wydaniu Hot Magazine kontynuujemy nasz cykl „Polecamy Rzemieślnika”. Staramy się co miesiąc przybliżyć Wam najciekawsze i najbardziej inspirujące firmy, zajmujące się szeroko pojętym rzemiosłem. W tym miesiącu rozmawiamy z Grzegorzem Kabulskim, właścicielem firmy „Naszyj To”, która zajmuje się haftem komputerowym. Firma realizuje zarówno pojedyncze zlecenia dla klienta indywidualnego jak również te dla małych i dużych firm. Jak powstaje taki haft?, ile czasu zajmuje wykonanie zlecenia? Wszystkiego dowiecie się z naszego wywiadu!

 

  

 

Na początek opowiedzcie nam o hafcie komputerowym. Co fajnego możemy wyszyć przy jego pomocy?


Haft komputerowy to jedna z najtrwalszych metod zdobienia odzieży. Tak naprawdę możemy wyszyć każde logo, jedyne ograniczenia to małe detale czy cienie, które nie zawsze jesteśmy w stanie idealnie odwzorować. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie i zawsze staramy się doradzić co ewentualnie można zmienić, aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy.


Możemy wyszyć logo firm, szkół, klubów sportowych a także imiona, napisy i inne personalizacje. Haft wykonujemy na każdym rodzaju odzieży: koszulki, bluzy, kurtki również czapki, ręczniki czy pościel. Współpracujemy z wieloma markami odzieżowymi co pozwala nam na kompleksowe realizacje zamówień.


Przez ostatnie kilka lat prowadziliście swoją działalność w Wielkiej Brytanii. Czy jest Wam łatwiej czy trudniej odnaleźć się w Polsce?


Przez ponad 5 lat zajmowaliśmy się haftem w Manchesterze. Jednak podjęliśmy decyzję o powrocie do Polski i rodzinnego Szczecina. W tym mieście się urodziliśmy, tutaj mieszkają nasze rodziny oraz przyjaciele i właśnie w Szczecinie chcemy zrobić coś fajnego. Działamy w Polsce od niedawna, więc wiadomo, że początki są trudne, jednak wierzymy, że ciężką pracą osiągniemy nasze cele.

 

  


Przychodzi do Was klient z zamówieniem i … Opowiedzcie nam o samym procesie, od projektu do gotowego haftu. Czy są jakieś ograniczenia technologiczne?


Przychodzi do nas klient a my zajmujemy się całą resztą ;) Na początek musimy zobaczyć jakwygląda logo, ustalić rozmiar i rozmieszczenie haftu na odzieży. Później przerobić logo, które potrzebujemy w dowolnym formacie graficznym (*jpg, *png, *pdf, *ai, *cdr i itp.) na program hafciarski. Kiedy mamy gotowy projekt wysyłamy zdjęcie haftu do akceptacji przed zrealizowaniem zamówienia.


Jeśli nie ma żadnych uwag czy zmian w projekcie wtedy przystępujemy do wykonania haftu Standardowy czas realizacji zlecenia to 5-10 dni roboczych. Jednakże wielu z naszych klientów otrzymuje swoje zamówienia w przeciągu dnia lub dwóch.


Ile czasu zajmuje wykonanie pojedynczego haftu? np.: logo Hot Magazine? :)


Wszystko zależy od wielkości i ilości ściegów potrzebnych do wykonania haftu. Na dzień dzisiejszy dysponujemy maszyną, która jest w stanie wykonać osiem haftów tego samego logotypu jednocześnie.


W przypadku logo Hot Magazine czas samego szycia to ok 5-8 minut. Oczywiście jak wspomniałem wcześniej potrzebujemy ok 1-2 dni do przerobienia logo na odpowiedni format. Co ciekawe jeśli chodzi o czas to nie ma znaczenia czy jest to 1 czy 8 sztuk odzieży, gdyż czas wykonania jest ten sam.

 

 

"Przez ponad 5 lat zajmowaliśmy się haftem w Manchesterze. Jednak podjęliśmy decyzję o powrocie do Polski i rodzinnego Szczecina"


Jakie było Wasze najciekawsze zamówienie, które ostatnio zrealizowaliście?


W ostatnim czasie realizowaliśmy kilka bardzo ciekawych projektów. Jednym z nich była realizacja czapek dla kibiców KING Wilki Morskie Szczecin. Równie ciekawym wyzwaniem dla naszej firmy było wykonanie haftu na kurtkach promocyjnych jednej ze znanych marek, której twarzą była Kourtney Kardashian. Wysyłaliśmy te kurtki do Los Angeles na event związany z otwarciem nowej lini ubrań sygnowanej jej nazwiskiem.

 

Jakie są wasze mocne strony? Pochwalcie się …


Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i zawsze staramy się pomóc, doradzić.Podchodzimy do każdego indywidualnie, z uśmiechem i pozytywną energią. Można z nami skontaktować się telefonicznie, mailowo, przez Messenger czy WhatsApp. Odpisujemy na wszystkie wiadomości w możliwie jak najkrótszym czasie. Często temat zdobienia odzieży wydaje się skomplikowany dla przeciętnego odbiorcy dlatego chcemy, żeby było to bardziej przyjazne dla każdego.

 

Jakie są najpopularniejsze zlecenia realizowane przez Was? Serduszka, bohaterowie komiksów, Imiona ukochanych? ;)


Ciężko jednoznacznie stwierdzić, realizujemy zarówno pojedyncze zlecenia dla klienta indywidualnego jak również te dla małych i dużych firm. Co ciekawe coraz więcej klientów zamawia u nas haft na czapki i ubrania z własnym zaprojektowanym logotypem tworząc tym samym własne marki. Staramy się być na bieżąco z aktualnymi trendami także służymy pomocą również w tej kwestii.

 

  


Na koniec pytania zasadnicze ;) Gdzie można Was znaleźć? Jakie są przykładowe ceny realizacji?


Nasza siedziba mieści się przy ulicy Żeliwnej 6 w Podjuchach na prawobrzeżu Szczecina. Ceny są ustalane indywidualnie ale dla przykładu Wasze logo w standardowym rozmiarze na piersi to koszt 5-6 zł za sztukę. Serdecznie pozdrawiamy oraz zapraszamy!

 

 

 

ul.Żeliwna 6, Szczecin
tel: 792 298 859
info@naszyjto.pl

 

www.naszyjto.pl
Facebook @naszyjto
Instagram @naszyjto