Old White – Stylizacja mebli

27.06.2017 0 komentarzy
Autor: Marcin Homis, Zdjęcia: Archiwum Old White

W tym tygodniu postanowiliśmy odwiedzić sklep Old-White przy ulicy Ściegiennego 1. Rodzinna firma prowadzona przez Matkę i Córkę, gdzie możecie kupić wszystkie produkty firmy Autentico (farby kredowe) oraz ciekawe tkaniny, odnowione meble i wiele innych drobiazgów. Dodatkowym atutem tego miejsca są warsztaty, na których możecie nauczyć się technik malowania i stylizacji mebli. O tym i o całym sklepie opowie Wam Pani Beata – właścicielka Old White! Jest to nasz nowy, ciekawy cykl - dobry rzemieślnik! Co tydzień będziemy odwiedzali ciekawe firmy, dla których praca jest również pasją.

 


hot°: Na początek może opowie Pani skąd pomysł na takie miejsce i od kiedy Państwo działacie na szczecińskim rynku?


Pani Beata: Działamy od dwóch lat, a pomysł? Zrodził się z potrzeby – parę lat temu zaczęliśmy urządzać swoje mieszkanie i wszystkie meble, które znajdowały się w ofertach sklepów, zupełnie do nas nie przemawiały. Warsztat powstał, ponieważ zawsze chcieliśmy mieć jakiś stary element w domu, czy to mebel, czy obraz.

 

Sprawdź poprzedni artykuł z cyklu - dobry Rzemieślnik!

 

 

Problematyczna była odnowa – droga i bardzo czasochłonna. W momencie, kiedy odnalazłam farby kredowe, to zupełnie zmieniło sprawę. Właśnie od tego zaczęła się nasza przygoda. Na początku były farby a z czasem zajęliśmy się odnawianiem i sprzedażą mebli oraz stylizować meble na zamówienie klienta.

 


hot°: Właśnie o te cudowne farby chciałem zapytać. Jak się z nich korzysta i jak one działają?


Farba kredowa jest ekologiczna i można ją stosować w pomieszczeniach, gdzie przebywają dzieci czy Panie w ciąży. Farby te są oparte na czternastowiecznych recepturach. Dawno temu nasze babcie bieliły mieszkania – była to najprostsza metoda odświeżenia wnętrz oraz dezynfekcji.

 

 

Obecnie udoskonalono recepturę i efekt białego rękawa – czyli w momencie oparcia o taką powierzchnię, to zostawał biały ślad – nie jest już problemem. Wielkim atutem tych farb jest to, że pokryją każdą powierzchnię (bez wcześniejszego szlifowania powierzchni) od drewna, po metal, plastik, beton, ceramikę oraz tkaninę. Nie trzeba martwić się całym procesem przygotowawczym. Tylko siadamy i malujemy!

 


hot°: Jakie usługi Państwo oferujecie? Można u Was zostawić meble, którym nadają Państwo nowy charakter i co jeszcze?


Tak dokładnie przede wszystkim nadajemy nowy charakter meblom. Jest bardzo dużo technik, które można stosować i dzięki farbom kredowym nadawać wyrazu starociom, które leżały zapomniane gdzieś w piwnicy lub na strychu, ale nie tylko – stylizujemy również przedmioty plastikowe, tak żeby sprawiały wrażenie, że są wykonane z innego materiału.

 

 

Prowadzimy również sprzedaż mniejszych ozdób, które wykonywane są na zamówienie. Zdarza nam się również wykonywać nietypowe zamówienia jak robienie półek w kształcie telewizorków czy samolotów!

 


hot°: Czy szerzycie jakoś techniki stylizacji i uczycie innych korzystania z farb kredowych?


Tak organizujemy warsztaty, na które zapraszamy osoby, które chcą się nauczyć czegoś nowego lub zmienić wygląd swojego mieszkania. Uczymy jak malować, patynować, robić przecierkę, również uczymy tapicerowania i wielu innych technik malarskich. Mamy kilku kursantów, którzy po wyjściu od nas załapali bakcyla i stylizują meble dla siebie i znajomych. Warsztaty organizowane są najczęściej w okresie od września do kwietnia. Oczywiście o wszystkich wydarzeniach informujemy wcześniej na naszych profilach w mediach społecznościowych i stronie www.old-white.pl!

 


hot°: Skąd czerpie Pani inspirację do nowych projektów?


Internet jest niesamowitą skarbnicą pomysłów i inspirujących projektów. Często też są to prace wynikowe – eksperymentowanie w trakcie malowania daje mi największą frajdę i wtedy odnajduje nowe pokłady możliwości farb kredowych.

 


hot°: Planujecie Państwo otworzyć kolejny punkt?


Nie, na razie w zupełności wystarcza nam to miejsce. Jest trochę ciasno, mogłoby być więcej miejsca, ale to też ma swój urok. Nasza praca nie wymaga, nie wiadomo jakiej powierzchni.

 


Moje Hobby wynikło z potrzeby, a później przerodziło się w pracę. Serdecznie polecam wszystkim, którzy mają okazję spróbować i zapraszam do Old White!


hot°: Dziękujemy za wywiad!

 

Old White - farby kredowe
Ul. Ściegiennego 1 Godziny otwarcia:
PON - PT: 12:00 - 17:00
Polub Old White na Facebooku!
Śledź Old White na Instagramie!
Odwiedź stronę internetową Old White!
 
 

Zapisz

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Lokalizacja

Lokalizacja