Odkryj świat EXP: Browar i kości, to kupa radości ;)

14.10.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum EXP

Gry planszowe, to hobby które zdobywa ostatnimi czasy ogromną popularność. Jest w Szczecinie jedno takie miejsce, w którym można spróbować swoich sił w grach różnego typu, spędzając przy tym czas ze znajomymi. Ich maksyma brzmi: „Exp to nie pub, to stan umysłu". W rzeczywistości Exp, to naprawdę pub, ale fakt - również i stan umysłu. Tutaj z pewnością się zrelaksujesz, odpoczniesz, a może poznasz nowych znajomych? Exp, to doskonałe miejsce dla studentów i nie tylko – odnajdą się tutaj młodsi i starsi.

 


hot°: Pub i gry planszowe, to niezwykłe połączenie.


Exp: Tylko na pierwszy rzut oka. Zarówno puby, jak i gry planszowe są platformą do wspólnego spędzania czasu ze znajomymi. Poprzez ich połączenie chcemy, aby EXP był wyjątkowym miejscem do tego rodzaju spotkań. Trzeba wiedzieć, że gry to doskonały „ice breaker”. Można usiąść do rozgrywki z zupełnie nieznaną nam osobą, nie martwiąc się o to, że zapadnie niezręczna cisza czy zabraknie tematów do rozmowy. Równie dobrze gry planszowe sprawdzają się podczas spotkania z najlepszymi przyjaciółmi. Co więcej, pozwalają również potrenować szare komórki, zdobyć nowe doświadczenie i ćwiczyć spostrzegawczość.

 

 

hot°: Które gry są obecnie najpopularniejsze?


Zdecydowanie gry imprezowe. Szybkie, proste, zabawne, które pozwalają wchodzić w interakcję ze znajomymi - te o wysokim indeksie chilloutowym :) Wzbogacają one wieczór przy piwie, a o to głównie chodzi komuś, kto chce odpocząć lub odstresować się.

 

 

 

hot°: Czy są jakieś inne rodzaje gier, na które warto zwrócić uwagę?


Oczywiście, wszystkie! Ograniczanie się do jednego rodzaju, to jak jedzenie codziennie, średniej hawajskiej na obiad. Jesteśmy przeciwni szowinizmowi gatunkowemu i żądamy wypróbowania wszystkich gier! :) A tak na serio, to praktycznie każdy rodzaj gry ma coś ciekawego do przekazania, a rodzajów jest tyle, ile jesteś w stanie wymyślić. Zwłaszcza, że rodzaje uwielbiają się przenikać. Gry kooperacyjne pozwalają działać zespołowo, ekonomiczne zarządzać zasobami, taktyczne – trenować umiejętność planowania. Są gry zręcznościowe, pamięciowe, na spostrzegawczość i refleks.

 

Gry, w których należy oszukiwać i te w których nie warto. Są także te w konwencji horroru, fantasy, Sci-Fi czy historyczne. Prześmiewcze i na poważnie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

 

hot°: Jak moglibyście scharakteryzować gości, którzy do Was przychodzą? Czy są to ludzie młodzi czy przeważają jednak starsi? Czy przychodzi więcej mężczyzn, a może jednak kobiet?


Gościmy głównie studentów, choć pojawia się u nas sporo ludzi, którzy ukończyli już studia. No i naturalnie nie wszyscy są graczami. Często są to ludzie nietuzinkowi, z ciekawym pomysłem na siebie i swoje życie. Wiele osób, niezależnie od płci, przychodzi po prostu spędzić czas w EXPie przy piwie celtyckim lub wziąć udział w jakimś wydarzeniu.

 

 

 

hot°: Właśnie, organizujecie również wydarzenia. Jakie?


Prowadzimy różne imprezy. Od kalamburów i quizów stolikowych, w trakcie których można poćwiczyć szare komórki, przez spotkania tematyczne (miłośników historii Pomorza Zachodniego, graczy gier wideo, fanów Magic: The Gathering), turnieje planszówkowe, bazar komiksów, po imprezy cosplay’owe ze specjalne przygotowanym menu i muzyką. Współpracujemy z różnymi grupami pasjonatów przy organizacji eventów o różnej tematyce. Niedługo wypróbujemy także naszą scenę. Jeśli koncerty przypadną naszym gościom do gustu, będą pojawiać się regularnie.

 

 

hot°: Czy gracze mogą również zakupić gry na miejscu?


Nie, nie prowadzimy sprzedaży gier. Zainteresowanych odsyłamy do zaprzyjaźnionych sklepów.

 

 

hot°: Czy istnieją w ogóle takie uniwersalne gry, które możecie polecić wszystkim? Albo inaczej – od jakich tytułów warto zacząć swoją przygodę z grami planszowymi?


Wszystko zależy od tego, czego dana osoba w grze poszukuje i ile osób chce wziąć udział w rozgrywce. Zawsze pomagamy wybrać grę, a jeśli mamy chwilę i możliwość, tłumaczymy podstawowe zasady. Dobrym momentem dla początkujących są u nas pierwsze środy miesiąca. Wtedy odbywają się u nas Plantacje – coś w rodzaju warsztatów planszówkowych, na których doświadczeni gracze pomagają opanować zasady różnych gier.

 


Exp
ul. Mariacka 26
biuro@exp.szczecin.pl
www.facebook.com/exp.szczecin

www.exp.szczecin.pl

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.