MTS Struzik Therapy: Gameready

08.01.2019 0 komentarzy
Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: Norbert Kowalczyk

W styczniu w kooperacji z kliniką leczenia bólu MTS Struzik Therapy, rozpoczynamy nowy cykl artykułów na temat zabiegów, które umożliwiają skuteczną walkę z dolegliwościami bólowymi. Ze względu na tempo życia oraz częste kontuzje, które nam w tym życiu niestety towarzyszą, coraz częściej zaczynamy zastanawiać się jak poradzić sobie z problemami bólowymi, nie zawsze korzystając z rozwiązań farmakologicznych.


Doskonałą odpowiedzią na to pytanie oraz trapiące nas kontuzje, są właśnie kliniki takie jak MTS Struzik Therapy, które specjalizują się w pomocy przy tego typu dolegliwościach. W kolejnych artykułach postaramy się wam nieco bardziej przybliżyć poszczególne zabiegi oraz metody działań pomagające radzić sobie przy wybranych urazach. Co więcej, w każdym z artykułów, postaramy się również spytać o wrażenia i efekty, osoby, które miały okazję korzystać z tych zabiegów w klinice MTS Struzik.


W pierwszej odsłonie naszego cyklu opisujemy terapię przy użyciu Game Ready. Jest to sprzęt, przy którego użyciu możemy uzyskać tak zwaną miejscową krioterapię. Naszym testerem jest Maciej Linke znany szczeciński sportowiec, jeden z najbrzydziej utytułowanych przedstawicieli brazylijskiego jujitsu w Polsce.

 

    

 

O fachowe przybliżenie nam tajników działania zabiegu, poprosiliśmy Mgr Ihora Hnatiuka:

Terapia przy użyciu sprzętu GameReady jak się okazuje pomaga wracać do pełni zdrowia nie tylko sportowcom, lecz także osobom, które spotkały się z urazem układu kostno-szkieletowego. Sprzęt GameReady jest to nowoczesny wynalazek z dziedziny medycyny wykorzystujący kompresję, czyli sekwencyjne uciski oraz dodatkowo dostarcza zimne powietrze, czyli miejscową krioterapię. Połączenie obu czynników okazuje się bardzo skuteczne w leczeniu urazów, kontuzji sportowych oraz po operacjach. Za pomocą gotowych mankietów możemy leczyć urazy stawu skokowego, kolanowego, nadgarstka, łokcia oraz barku Terapia naszym sprzętem przyspiesza proces regeneracji komórek układu mięśniowego, oraz szkieletowego, zwiększa krążenie układu żylnego oraz ułatwia organizmowi usunąć odpady metaboliczne. Wszystkie wyżej wymienione procesy pozwalają znacznie skrócić czas rehabilitacji oraz bardzo szybko zmniejszyć odczucia bólowe.

 

Game Ready stosujemy w naszej klinice głównie do:

  • leczenie ostrych oraz przewlekłych urazów, kontuzji
  • w rehabilitacji po zabiegach operacyjnych
  • w celu zmniejszenia bólu oraz uniknięcia spożywania leków przeciwbólowych
  • przyspieszenie odnowy biologicznej oraz regeneracji po treningu
  • w celu zmniejszenia obrzęku oraz opuchlizny.

 

  

 

Nie tak dawno z zabiegów przy użyciu GameReady korzystał posiadacz trzeciej belki na czarnym pasie w BJJ oraz czwartego dana w judo, jeden z założycieli Linde Gold Team, Maciej Linke. Maciek trenuje praktycznie przez całe życie i w dalszym ciągu czynnie startuje w zawodach w BJJ. Aktualnie jest świeżo upieczonym mistrzem Europy federacji NAGA. Mimo doskonale przygotowanego ciała nawet on nie jest w stanie uniknąć urazów. My poprosiliśmy go, aby podzielił się z naszymi czytelnikami wrażeniami z wizyty.

 

 

Maciej Linke: Początek roku jest dla mnie bardzo istotny sportowo, ponieważ tradycyjnie już w styczniu rywalizuję na Mistrzostwach Europy BJJ w Lizbonie. Jest to od razu okres wzmożonego wysiłku związanego z przygotowaniami. Zabieg Game Ready przyśpiesza w moim wypadku regenerację przeciążonych kolan, zmniejszając jednocześnie bóle wynikające z długoletniego uprawiania sportu wyczynowego. Cały zabieg polegał na miejscowym chłodzeniu całego bolącego stawu, z pulsacyjnym naciskiem na niego. Całość kontrolowana jest przez specjalną maszynę. Mniejsze natężenie bólu odczułem od razu po zabiegu, dzięki czemu przygotowania do turnieju idą odpowiednim torem.

 

 

 

www.facebook.com/StruzikTherapySzczecin

tel. 695 622 281

 

 

MTS Struzik Therapy: Gameready

MTS Struzik Therapy: Gameready

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.