Mistrzostwa w Petanque - Rotunda Północna

29.07.2016 0 komentarzy
Autor: Rotunda Północna, Zdjęcia: Archiwum Rotundy Północnej

Petanque to podobno najbardziej popularna odmiana gry w kule. Mimo wszystko jest to gra wciąż mało znana w naszym kraju, a szkoda. 23 lipca odbyły się mistrzostwa Szczecina w Petanque. Organizatorem zawodów była Rotunda Północna.

 

 

Zabawa w petanque nie wymaga dużej kondycji, angażuje do długotrwałego przebywania na świeżym powietrzu i jednoczesnej rozmowy, a także miłego spędzania czasu dla osób w każdym wieku od seniora po juniora. 23 lipca odbyły się mistrzostwa Szczecina w Petanque. Dziesięć drużyn (złożonych z reprezentacji szczecińskich lokali gastronomicznych) rywalizowało ze sobą. Ideą całego wydarzenia-poza dobrą zabawą i promowaniem sportu-była pomoc w zakupie koncentratora tlenu dla Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum.

 

 

 

 

Sprzęt ten ułatwia oddychanie pacjentom z niewydolnością oddechową. Sobotnią rywalizację wygrała ekipa z Evil Ristorante Italiano. W ręce zwycięskiej drużyny trafiła statuetka z bulą. Inicjatorem zawodów była Rotunda Północna-nowy lokal i klub nocny na Wałach Chrobrego.

 

 


Kolejne mistrzostwa szczecina w Petanque, już za rok! Zapraszamy.

 

 

 

 

 

Mistrzostwa w Petanque

Mistrzostwa w Petanque

Zapisz

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.