Marynistyczne bransoletki - Pracownia Ubeesailor

14.07.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

UbeeSailor to przede wszystkim stylowe bransoletki z lin żeglarskich, zapinane na magnes, szekle i kotwice, ze stali nierdzewnej, torby i worko-plecaki uszyte z poliestru wodoodpornego. To akcesoria, dzięki którym można głośno wyrazić swoją sympatię do marynistyki. Dziś mamy przyjemność rozmowy z Katarzyną Łubczonek - założycielką pracowni Ubeesailor.

 

 

 

Chcielibyśmy dowiedzieć się o początkach Państwa pracowni. Jak powstał pomysł na właśnie taki biznes?

 

Ahoj, klimaty marynistyczne mam na codzień w domu, moja rodzina związana jest z pracą na morzu. Historia UbeeSailor zaczyna się w 2017 roku, kiedy to wykonałam pierwszą bransoletkę z liny żeglarskiej dla siebie. Rodzinie i znajomym bardzo się spodobała, poprosili abym wykonała także dla nich. Po pracy w biurze, urlopie wychowawczym szukałam pomysłu na swój biznes. Wsparcie najbliższych - męża, siostry, którzy pomogli w stworzeniu nazwy i loga, dało początek.


W tym czasie poznałam Annę Ozygała z Pracowni Rękodzieła Artystycznego, z którą nawiązałam współpracę. Zaczęły się pierwsze nasze jarmarki, Dni Morza , współpraca z Klubem Sportowym Dobra Marina, więcej osób się o UbeeSailor dowiadywało. Social media przyciągnęły klientów ze Szczecina, całej Polski i zagranicy. Bransoletki i plecaki były już nie raz nagrodami w Regatach zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

 

Co znajdziemy w Waszej ofercie?

 

Bransoletki z lin żeglarskich z kotwicami, szeklą, na magnes, torby, workoplecaki z materiałów wodoodpornych, gumki do włosów ( scrunchies), maseczki , ostatnio kosmetyczki i poduszki, wszystko w klimacie marynistycznym, żeglarskim. Oferta stale się rozrasta.

 

 

Z jakich materiałów wytwarzacie swoje produkty?

 

Dobre pytanie, w skrócie: z najlepszych ! Lata doświadczeń i testów sprawiło, że jak klienci wracają to znaczy, że się sprawdzają. Liny i materiały na których pracuję pochodzą z Polski, Czech, Holandii, Niemiec, USA.

 

Czy możemy oczekiwać na jakieś nowości?

 

Każdy sezon przynosi nowości, inspiracje czerpie z różnych źródeł, realizuje zamówienia indywidualne klientów, które potem wprowadzam do oferty, ale mam także produkty, które powtarzam co sezon.

 

Czas na pytanie wakacyjne. Jakie wodne miejsca w regionie Szczecina uważacie za najciekawsze? Gdzie warto popłynąć łódką/jachtem/motorówką?

 

Tutaj jest w czym wybierać, nawet dla osób nie posiadających patentu. Można wynająć motorówkę, podziwiać Szczecińskie zakamarki, naszą Wenecję przy Dworcu Głównym, Wały Chrobrego, przepłynąć pod mostem łączącym Wyspę Grodzką z Łasztownią, rzeką Świętą poodwiedzać Zakątki np. Kwadrat, Głębia gdzie można zacumować, dopłynąć do Jeziora Dąbie, przystanie od ulicy Przestrzennej. Warto dopłynąć do Siadła Dolnego i zjeść słynne już pierogi u lokalnych gospodyń.

 

 

 

Powinniśmy wiedzieć o czymś jeszcze? Prosimy o kilka słów na koniec...

 

Od początku nastawiona jestem na współpracę z lokalnymi firmami. Logo graweruje mi rodzinna firma Państwa Nycz, opakowania zapewnia Małgosia Rzeczy z Papieru, sznurki do toreb i worków od Pauliny z Lovelly Cottons. Pomysły podrzuca i wspiera Małgorzata Wolff, która skupia w swoim miejscu na Bulwarach Szczecińskich rękodzielników, część materiałów od Iwony i Michała z Fabric Shopu. Od tego roku, super nam się rozwija znajomość z Mariną w Trzebieży, a to bardzo motywuje do dalszego rozwoju.

 

Wyroby UbeeSailor ⚓ dostępne są w:

Manufaktura Wolff przy Ul.Jana z Kolna, Kubryk Literacki w Starej Rzeźni na Łasztowni, Marina w Trzebieży ul.Rybacka 26.

 

Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają, pozdrawiam serdecznie i zapraszam do odwiedzenia mnie osobiście na codzień w Pracowni na Ryneczku Słoneczne przy Jasnej 15lok.10, oczywiście w Szczecinie.

 

Życzę Państwu bezpiecznego i udanego sezonu, pomyślnych wiatrów i do zobaczenia na Żagle 2021, Żeglarski Szczecin Zaprasza, w Aleji Artystów na stoisku A15, które mają się odbyć w dniach 30.07.21r. -01.08.21r.

 

 

 

Dane do kontaktu: 

Ul.Jasna 15 lok. 

ubeesailor@gmail.com


Facebook @UbeeSailor
Instagram @UbeeSailor

 

Ubeesailor

Ubeesailor