Lipiec - Nowe miejsca warte waszej uwagi!

05.07.2019
Autor: Paulina Ostrowska, Zdjęcia: Archiwum miejsca

Nasze miasto pięknie się zmienia! Każdego miesiąca przybywa nowych, nietuzinkowych lokali albo rozwijają się te, które już dobrze znamy. W lipcowym wydaniu Hota prezentujemy Wam kolejne, znów różnorodne. W Szczecinie pojawił się nowy bar sushi, piekarnia i kawiarnia, które oferują własne -pyszne wyroby. Mamy również nową przestrzeń do twórczych działań, spotkań i wymiany pasji. Odwiedźcie je wszystkie!

 

 

Kooperatywa Łaźnia jest połączeniem kawiarni, miejsca społecznego, galerii, prototypowni i warsztatu. Jak sami twórcy mówią powstała „By wspólnie stworzyć i prowadzić otwarte miejsce dostępne dla wszystkich, którym bliskie jest zaangażowanie obywatelskie, sztuka, design, rzemiosło, muzyka, przedsiębiorczość społeczna, odpowiedzialny biznes." Bardzo podoba nam się ta formuła, zachęcamy Was do odwiedzin!

 

  

 

ul.Koński Kierat 14-15

www.facebook.com/KooperatywaLaznia 

 

 

Wasabi Sushi Szczecin – kolejne miejsce na mapie Szczecina, gdzie zjecie pyszne sushi! Nietuzinkowe wnętrze tworzy niesamowitą atmosferę. Oprócz klasycznych zestawów sushi znajdziecie tam także sałatki oraz orientalne zupy. Każdego dnia możecie tam liczyć na inną promocję. Kuchnia japońska stała się bardzo popularna w Szczecinie, sprawdźcie, czy to miejsce również nie zawodzi. Podzielcie się z nami swoją opinią.

 

  

 

al.Wojska Polskiego 134

www.wasabi.sushi.szczecin

www.wasabi-sushi.pl

 

 

Coffeers – nowa rodzinna kawiarnia w ogródku Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego. Możecie tam odpocząć na leżakach, napić się dobrej kawy czy zjeść lody od Mania Lizania. Wszystkie słodkości, które tam znajdziecie są własnej produkcji. Miejsce idealne na chill w centrum miasta, w otoczeniu pięknych kwiatów i spacerowiczów. Jesteśmy pewni, że warto tam zajrzeć! Dajcie znać, jak udał się ogródkowy relax. ;)

 

  

 

ul.Ogińskiego 17

www.facebook.com/coffeers

 

 

Nad Piekarnią to bardzo ciekawe połączenie cukierni, kawiarni i piekarni. To miejsce dla osób ceniących zdrowe, naturalne jedzenie. Wyroby Nad Piekarnią wytwarzane są zawsze na miejscu (można je zobaczyć „na żywo”) kilka razy w ciągu dnia. Ciasto do pieczenia, jest ręcznie wyrabiane i formowane, przez pracujących od lat piekarniczych mistrzów. Wszystkie produkty są najwyższej jakości.Gorąco polecamy ten lokal!

 

  

 

ul.Krzywoustego 15/U3 

www.facebook.com/nadpiekarnią

 

 

VizmedicaClinic - klinika medycyny estetycznej, którą stworzyła Joanna Dudziak - zabiegowiec i szkoleniowiec medycyny estetycznej na poziomie MasterClass. Przez wiele lat podróżowała, stale prowadząc  szkolenia w całej Polsce. Pomysłodawczyni między innymi projektu dla kobiet „Projekt Zmiana” postanowiła spełnić swoje marzenie i w maju stworzyć w Szczecinie swoje miejsce. Zapoznajcie się z ofertą VizmedicaClinic!

 

  

 

ul. Jagiellońska 85/14

www.facebook.com/zabiegowiecjoanna 

 

Cafe Berlin – miejsce, które powstało z pasji do dobrej kawy i... przypadku. Przypadkiem w ręce właścicieli wpadł mały lokal w poniemieckiej kamienicy z XIX wieku o niezwykłym klimacie. Postanowili otworzyć kawiarnię inspirowaną berlińskimi kawiarniami i palarniami. Menu będzie wyróżniać kawa „cortado” podawana w literatce oraz parzony imbir, napoje lubiane przez berlińczyków.

 

  

 

ul.Bałuki 17

www.facebook.com/cafe-berlin