Lipcowe premiery kinowe razem z Helios

10.07.2019
Autor: Magdalena Oleśniewicz, Zdjęcia: Dystrybutorzy Filmów

Lipiec powitał nas pięknym słońcem, dając nadzieję, na udany sezon urlopowy. Z pewnością większość z Was, ma już wakacyjne plany. Mamy dla Was kilka propozycji na lato w mieście. Kino zawsze jest dobrą alternatywą spędzenia czasu, dlatego wraz z kinem Helios przygotowaliśmy dla Was kilka letnich premier! Fani komiksowej serii o spider-manie z pewnością wyczekują nowej odsłony „Spider-Man: Daleko Od Domu”, w której w główną rolę superbohatera wcielił się Tom Holland. Polecamy również cykl „Kino Kobiet”, w którym z myślą o Was dobierany jest film wieczoru oraz atrakcje przed seansem filmowym. W tym miesiącu zapraszamy na film „Gloria Bell”, zabawną i wzruszającą słodko-gorzką opowieść o współczesnej kobiecie.

 

Spider-Man: Daleko Od Domu

Reżyseria: Jon Watts

Gatunek: Akcja, Sci-Fi

Obsada: Tom Holland, Samuel L. Jackson, Zendaya

Peter Parker powraca jako Spider-Man w nowym filmie „Spider-Man: Daleko od domu”. Nasz przyjaciel-superbohater z sąsiedztwa przyłącza się do swych najlepszych przyjaciół – Neda, MJ i reszty, by wspólnie wyruszyć na europejskie wakacje. A jednak plan porzucenia wcielenia Spider-Mana na kilka tygodni nie udaje się, kiedy Peter – z wielkimi oporami – decyduje się pomóc Nickowi Fury’emu odkryć sekret tajemniczych ataków, które pustoszą kontynent. W filmie zobaczymy m.in. Toma Hollanda, Samuela L. Jacksona, Zendayę.

 

 

Wideo

Wideo

 

 

Król Lew

Reżyseria: Jon Favreau

Gatunek: Animacja, Familijny

Obsada: Donald Glover, Seth Rogen, Chiwetel Ejiofor

Simba jest młodym, prawowitym następcą tronu po swoim ojcu – królu Mufasie. Jednak nie wszyscy mieszkańcy królestwa cieszą się z jego narodzin. Następcą Mufasy był bowiem dotąd jego brat – Skaza, który nie zamierza tak łatwo oddać władzy. Knując spisek i posuwając się do zdrady, doprowadza do tragedii, w wyniku której to jemu przypada w udziale tron. Simba zostaje wygnany, ale pozostając wierny naukom swojego ojca, Mufasy, bierze sobie do serca swoje królewskie przeznaczenie. Z pomocą dwójki nowo poznanych przyjaciół zamierza odzyskać należne dziedzictwo.

 

Wideo

Wideo

 

 

Yesterday

Reżyseria: Danny Boyle

Gatunek: Komedia, Muzyczny

Obsada: Ana de Armas, Lily James, Kate McKinnon

Laureat Oscara® Danny Boyle („Slumdog. Milioner z ulicy”, „Steve Jobs”) łączy siły z uwielbianym na całym świecie scenarzystą Richardem Curtisem („Notting Hill”, „To właśnie miłość”) w nowej komedii wytwórni Working Title („Les Misérables. Nędznicy”). W rolach głównych: Lily James („Mamma Mia! Here We Go Again”, „Baby Driver”), Himesha Patela oraz Kate McKinnon. W filmie gościnnie wystąpił również inny znany muzyk, Ed Sheeran, a nieoficjalnie mówi się, że na ekranach kin zobaczymy też Ringo Starra i Paula McCartney'a.

 

 

Wideo

Wideo

 

 

Annabelle wraca do domu

Reżyseria: Gary Dauberman

Gatunek: Horror

Obsada: Mckenna Grace, Patrick Wilson, Vera Farmiga

Demonologowie Ed i Lorraine Warren chcą za wszelką cenę uniemożliwić Annabelle dokonywanie kolejnych okrutnych czynów. Przywożą opętaną lalkę do zamkniętego pokoju z niezwykłymi przedmiotami w swoim domu. Układają ją „bezpiecznie” za poświęconym szkłem i proszą księdza o udzielenie błogosławieństwa. Nadchodzi jednak zupełnie bezbożna noc, kiedy Annabelle budzi zamknięte w pokoju złowieszcze duchy, które na swój nowy cel obierają dziesięcioletnią córkę Warrenów, Judy, i jej przyjaciół. Annabelle powraca, aby zgotować nowy koszmar!

 

 

Wideo

Wideo

 

 

Solid Gold

Reżyseria: Jacek Bromski

Gatunek: Thriller, Polityczny

Obsada: Janusz Gajos, Andrzej Seweryn, Marta Nieradkiewicz

Kaja Miller jest młodą, uczciwą policjantką. W czasie jednej z nieudolnie przeprowadzonych akcji zostaje porwana i zgwałcona. Uciekając zabija swoich oprawców, a w raporcie zataja okoliczności zajścia i odchodzi z pracy. Osiem lat później do Gdyni ściąga ją jej były szef, Nowicki (Janusz Gajos), wysoki oficer CBŚ, który stoi na czele zespołu prowadzącego dochodzenie w sprawie biznesowo-politycznych powiązań na Pomorzu. Grupa ma za zadanie rozpracowanie przestępców zajmujących się budowaniem piramidy finansowej o ogromnym zasięgu.

 

 

Midsommar. W biały dzień

Reżyseria: Ari Aster

Gatunek: Horror, Dramat

Obsada: Florence Pugh , Will Poulter, Jack Reynor

Dani i Christian to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie. Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Wyprawa na dziewięciodniowy festiwal z początku wygląda na beztroską wycieczkę do krainy, w której nigdy nie zachodzi słońce.

 

 

Wideo

Wideo

 

 

Gloria Bell

Reżyseria: Sebastian Lelio

Gatunek: Komedia, Dramat, Romans

Obsada: Julianne Moore, John Turturro, Michael Cera

„Kino Kobiet” zaprasza na szczerą, zabawną i wzruszającą słodko-gorzką opowieść o współczesnej kobiecie. Gloria nic sobie nie robi z oczekiwań innych na temat tego, jak powinna wyglądać, czy zachowywać się kobieta w jej wieku. Skacze na bungee, uwielbia spontaniczne podróże, a wieczorami szaleje na parkiecie. Gdy się na nią patrzy, aż chce się żyć. I choć jej dorosłe dzieci mają dla niej coraz mniej czasu, były mąż znajduje młodszą partnerkę, a nowy romans okazuje się daleki od ideału, Gloria nie planuje obrażać się na swój los.

 

 

Wideo

Wideo

 

 

Fighter

Reżyseria: Konrad Maximilian

Gatunek: Dramat, Akcja, Sportowy

Obsada: Piotr Stramowski, Mikołaj Roznerski, Katarzyna Maciąg

Zawodnik MMA – Tomek Janicki ma wszystko: sławę, pieniądze i piękną Agatę u swojego boku. Na horyzoncie zaś walkę o mistrzowski pas. Kiedy w ostatniej chwili federacja zamienia prestiżowe starcie na Freak Fight z udziałem boksera Marka „Pretty Boya” Chmielnickiego, Tomek wpada we wściekłość. Pod wpływem emocji podejmuje kilka złych decyzji. Te wystarczają, by jego kariera z dnia na dzień legła w gruzach. W konsekwencji okryty niesławą opuszcza miasto, by z dala od medialnego zgiełku ułożyć sobie życie na nowo.

 

 

Wideo

Wideo