Koniecznie zobacz w styczniu!

04.01.2019 0 komentarzy
Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: Dystrybutorzy Filmów

Niewątpliwie miniony rok dostarczył wielbicielom X Muzy - wielu powodów do częstych wycieczek do kina. Rok 2019 z tego, co udało nam się ustalić, ma być podobny jakością, jak nie lepszy. Czeka nas kilka kontynuacji takich jak Avengers 4 czy najnowsza i ostatnia odsłona sagi Gwiezdnych Wojen, co tylko wzmaga kinomaniakowy apetyt. Nie wybiegajmy jednak tak daleko i skupmy się na najbliższym miesiącu. A zatem zaraz po powitaniu Nowego Roku czeka nas kilka fajnych pozycji, na które warto wybrać się do swojego ulubionego kina. W naszym zestawieniu jak zawsze znajdziecie osiem naszym zdaniem najciekawszych premier.


Bublebee
Reżyseria: Travis Knight
Gatunek: 
Akcja, Sci-Fi

Obsada: Hailee Steinfeld, John Cena, Pamela Adlon, Kenneth Choi

 

Rok 1987. Na jednej z kalifornijskich plaż Bumblebee znajduje azyl na złomowisku. Tymczasem Charlie (Hailee Steinfeld), dziewczyna u progu dorosłości, próbuje zrozumieć świat, wciąż szukając w nim dla siebie miejsca i roli. Na wspomnianym złomowisku znajduje zdezelowanego, rdzewiejącego Bumblebee. Kiedy udaje jej się go odrestaurować, szybko orientuje się, że Bumblebee nie jest zwykłym żółtym „garbusem". Co przyniesie najnowsza ekranizacja przygód popularnych transformersów, przekonamy się już na początku stycznia.

 Ralph Demolka w internecie
Reżyseria:
Rich Moore, Phil Johnston
Gatunek: Animacja, Familijny, Komedia
Obsada: John C. Reilly, Sarah Silverman, Gal Gadot, Jack McBrayer

 

Akcja filmu przenosi się z salonu gier do nieznanego świata internetu. Przy czym nie ma ostatecznej pewności, czy internet przetrwa demolkę Ralpha, który wraz z przyjaciółką Wandelopą von Cuks, wyrusza na tułaczkę po sieci w poszukiwaniu części zamiennej, która uratuje grę Wandelopy. Zagubieni w nieznanym świecie bohaterowie zdają się w swojej wędrówce na internetową społeczność, w tym twórcę stron internetowych i biznesmena imieniem Yesss będącego głównym algorytmem i duszą popularnej strony „BuzzzTube". 

 

Wideo

Wideo


Underdog
Reżyseria: Maciej Kawulski

Gatunek: Akcja
Obsada: Eryk Lubos, Mamed Chalidow, Aleksandra Popławska, Tomasz Włosok

 

Borys „Kosa" Kosiński (Eryk Lubos) jest u szczytu formy. W walce życia ze swoim największym rywalem Denim Takaevem (Mamed Khalidov) popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Traci wszystko. To wydarzenie rozpoczyna serię upadków i wzlotów, a przede wszystkim zmusza go do tytanicznego wysiłku w walce o szacunek i miłość. Za reżyserię filmu odpowiada jeden z założycieli i twórców KSW, Maciej Kawulski. Jak sprawdzi się w nowej roli, przekonamy się już niebawem, bo film na dużym ekranie zadebiutuje już jedenastego stycznia.

 

 

Wideo

Wideo


Witajcie w Marwen
Reżyseria: Robert Zemeckis
Gatunek: Biograficzny, Dramat
Obsada: Steve Carell, Leslie Mann, Diane Kruger, Merritt Wever

 

 Laureat Oscara Robert Zemeckis („Forrest Gump”, „CastAway: Poza światem”, „Lot”) przedstawia poruszającą, prawdziwą historię głęboko nieszczęśliwego mężczyzny, który walczy o powrót do rzeczywistości, odkrywając terapeutyczną moc sztuki. Obraz zainspirowany niezwykłą historią opowiedzianą w filmie dokumentalnym „Marwencole” w reżyserii Jeffa Malmberga. W filmie zobaczymy nominowanego do Oscara Steve’a Carella, Leslie Mann, MerrittWever, Elizę González, Gwendolyn Christie, JanelleMonáe, Leslie Zemeckis oraz Diane Kruger i Neila Jacksona.

 

Wideo

Wideo


Chłopiec z Burzy
Reżyseria: Shawn Seet
Gatunek: Familijny
Obsada: Finn Little, Geoffrey Rush, Jai Courtney, Trevor Jamieson

 

Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy, zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem a zwierzęciem.

 

Wideo

Wideo

Glass
Reżyseria: M. NightShyamalan
Gatunek: Thriller
Obsada: James McAvoy, Bruce Willis, Anya Taylor- Joy, Samuel L. Jackson

 

Bruce Willis powraca jako David Dunn, Samuel L. Jackson jako ElijahPrice. W obsadzie jest również James McAvoy, którego ponownie zobaczymy w roli Kevina Wendella Crumba, człowieka o mnogiej osobowości oraz  Anya Taylor-Joy jako Casey Cook. Rozwijając zakończenie zaprezentowane w filmie Split, Glass skupi się na Davidzie Dunnie, ścigającym nadludzkie wcielenie Crumba – Bestię, w wyniku czego dojdzie do serii niebezpiecznych spotkań. W międzyczasie z mroku wyłania się Price, który jest w posiadaniu sekretu istotnego dla losów obu mężczyzn.

 

 

Powrót Bena
Reżyseria: Peter Hedges
Gatunek: Dramat
Obsada: Julia Roberts, Lucas Hedges, Courtney B. Vance, Kathryn Newton

 

Gdy Holly wraca do domu ze świątecznych zakupów, zastaje na schodach nieoczekiwanego gościa – swojego syna Bena, który nie powinien był opuszczać ośrodka odwykowego. Kochająca matka, mimo obaw, przyjmuje go z otwartymi ramionami. Ma nadzieję, że Ben jest „czysty” i będzie mogła cieszyć się Bożym Narodzeniem z nim i resztą rodziny. Okazuje się jednak, że wizyta Bena może sprowadzić poważne kłopoty. Podczas kolejnych 24 godzin, które mogą zmienić na zawsze ich życie, Holly zrobi wszystko, by uratować ukochane dziecko.

 

Wideo

Wideo

 

AD Astra
Reżyseria: James Gray
Gatunek: Thriller, Sci-Fi
Obsada: BradPitt, Donald Sutherland, Tommy Lee Jones, Ruth Negga

 

Astronauta Roy McBride (Brad Pitt) wyrusza na wyprawę poza granice Układu Słonecznego, aby odnaleźć swego zaginionego ojca i odkryć tajemnicę, która zagraża przetrwaniu naszej planety. W czasie swej podróży odkryje sekrety, które postawią pod znakiem zapytania sens ludzkiej egzystencji i nasze miejsce we wszechświecie. Obok BradaPitta w głównej roli Roya McBride’a, w filmie wystąpi także Tommy Lee Jones jako jego zaginiony ojciec oraz Donald Sutherland, Jamie Kennedy, John Oritz, John Finn, Kimberly Elise i KimmyShields.

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.