Koncert Młodych Artystów

09.12.2015 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Magdalena Puszkarek

Często zdarza Wam się słuchać dźwięku pianina? Zanim odpowiemy na to pytanie, kilka słów wyjaśnienia. Nasza gazeta od jakiegoś czasu stara się wybiegać poza tradycyjne ramy dziennikarskie, angażując się w inne działania społeczne. W kwietniu współorganizowaliśmy jarmark promujący lokalnych artystów, w maju pomogliśmy w realizacji koncertu dla młodych pianistów. Nasza hotowska dziennikarka Anita Jankowska oprócz pracy redakcyjnej, uczy dzieci gry na pianinie. Dla nich to właśnie, nagradzając ich roczny trud i konsekwencje zrealizowaliśmy ten koncert. Byliśmy pod wrażeniem z jakim zaangażowaniem i skupieniem Ci początkujący pianiści wykonują swoje utwory. Był to dzień pełen emocji dla nauczycielki dla uczniów i rodziców. Posłuchajcie tej historii.

 

 

Dwudziestego maja w Domku Grabarza odbył się pokaz pianistycznych Młodych Muzyków. Osoby te nie tak dawno rozpoczęły swoją przygodę z muzyką na lekcjach indywidualnych u Anity Jankowskiej, która pracując w Hot Magazine, poprosiła nas o pomoc w organizacji koncertu dla swoich podopiecznych.


Zorganizowanie takiego wydarzenia nie należy do najłatwiejszych. Nie obyło się bez problemów: pianino nie nastrojone, sala mała, krzeseł brak. Na wszystko znaleźliśmy rozwiązanie. Ale i tak na koniec okazało się, ż największą atrakcją były słodycze ;)

 


Koncert był zaplanowany na godzinę 17, jednak już od rana rozpoczęliśmy przygotowania: sprzątanie, układanie krzeseł, rozplanowanie wszystkiego tak, aby było idealnie. Od godziny 16 zaczęły się schodzić dzieci wraz z rodzicami na próby.
Podczas koncertu uczniowie wykonywali po kilka utworów zaczynając od tych najłatwiejszych jak np. „dzik" przechodząc do tych trudniejszych czyli etiud, sonat, walców czy arii. Były również utwory grane na cztery ręce. Po koncercie wykonawcy dostali dyplomy udziału w koncercie a nauczycielka piękne kwiaty i mnóstwo podziękowań.


„Jestem dumna ze swoich uczniów” - mówi Pani Anita, która po raz pierwszy podjęła się zorganizowania pokazu na tak dużą skalę. „Dzieci zagrały utwory z szerokiego repertuaru muzyki klasycznej i rozrywkowej. Oczywiście jak to bywa przy takich okazjach, wszyscy byli bardzo przejęci i chyba nieco zestresowani. W końcu na koncert przeszedł tłum osób i sala była wypełniona po brzegi”.

 

 


„To był dla mnie wyjątkowy dzień"- mówi dalej nauczycielka, „Od dawna marzyłam o przygotowaniu dla swoich kochanych uczniów koncertu, podczas którego mogliby pochwalić się swoimi utworami. Myślę, że koncert był dla nich nagrodą za trud i wysiłek, który wkładają w naukę gry na pianinie. Mogą być z siebie dumni. Ze łzami w oczach patrzyłam na te młode osoby, pamiętając jak przyszły do mnie na pierwszą lekcję a na koncercie przy instrumencie każdy z nich zachowywał się jak prawdziwy wirtuoz. Będę się starała organizować im jak najwięcej takich pokazów. To są naprawdę zdolne osoby. Uczymy się w bezstresowej atmosferze i w takiej też planuje przygotowywać dla nich koncerty. Chciałabym aby znali swoją wartość oraz to, że są wyjątkowi"

 

 


Co tu więcej napisać: Anita wkłada w naukę swoich wychowanków mnóstwo serca, widać że dzieci ją lubią i chętnie brały udział w koncercie. Czekamy zatem na kolejne popisy jej uczniów.


Podsumowując: cieszymy się, że w Szczecinie dzieję się coraz więcej i mamy w tym swój udział. Zachęcamy Was też, Drodzy Czytelnicy do pisania nam o swoich sukcesach, może również robicie coś interesującego, wkładacie w coś całe swoje siły, albo organizujecie coś o czym mało osób wie, koniecznie dajcie nam znać. Wspierajmy siebie wzajemnie i doceniajmy a na pewno będzie żyło nam się lepiej. Nie bójmy się tworzyć. Więcej zdjęć znajdziecie na naszym portalu hotmag.pl
Dziękujemy bardzo Polskiej Fundacji Sportu i Kultury oraz Stowarzyszeniu Storrady za pomoc w organizacji koncertu.

Zapisz

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.