Kanaan, czyli przyjaźń izraelsko-palestyńska

24.10.2022 0 komentarzy
Autor: Marek Defee, Zdjęcia: Wioletta Defée

Kanaan to izraelsko-palestyński projekt gastronomiczny, kuchnia wegańska i wegetariańska. Projekt iście berliński. Berliński, ponieważ w Berlinie – jak widać – możliwe jest wszystko, nawet porozumienie między Izraelem i Palestyną. Artykuł publikujemy dzięki uprzejmości Marka Defee wydawcę książki "Off przewodnik po Berlinie"


Restauracja powstała w 2015 roku. Została założona przez Oz Bena Davida (Izrael) i Dżalila Dabita (Palestyna). Oboje pochodzą z rodzin o bogatej tradycji kulinarnej i zdecydowali się podzielić smakami, przyprawami i metodami gotowania, przejętymi od matek i ojców. Ich dziadkowie przybyli kiedyś do Berlina i tu się osiedlili.

 

 


Twórcy tego konceptu kulinarnego nazwali swój projekt „Kanaan” od biblijnej nazwy regionu, który jest obecnie znany jako Izrael i Palestyna. Chcieli udowodnić światu że Żyd i Palestyńczyk mogą współpracować pokojowo, mając jednocześnie nadzieję, że zainspirują tym innych. Idea współpracy, współistnienia i pluralizmu są myślą przewodnią restauracji.

 

 

 

 

A także szeroko pojętej tolerancji, również dla społeczności LGBTQ. Rasizm, homofobia i transfobia nie są tolerowane w Kanaanie! Motto przewodnie to „Ich bin hummussexuell”. Na miejscu można kupić koszulkę z tym napisem, z czego skorzystał autor książki. Widać to na jednym ze zdjęć.


Kanaan znajduje się przy Schliemannstraße 15 w dzielnicy Prenzlauer Berg

Zajrzyj na ich stronę: www.kanaan-berlin.de

 

 

Mail: offberlin.przewodnik@gmail.com

tel. 516 155 324

 

www.offberlin.pl 

www.facebook.com/offprzewodnikpoberlinie

www.instagram.com/offprzewodnikpoberlinie

www.twitter.com/OAlternatywny

www.youtube.com/channel/UCN2X954CK0LM-S-_eP2xlzw

 

 

Kanaan Berlin

Kanaan Berlin

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.