Janovsky – szczecińska vlogerka

29.03.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Janovsky

W kwietniowym wydaniu publicystycznym Hota rozmawiamy ze szczecińską blogerką oraz vlogerką - Janovsky. Jak mówi o sobie: „Z wykształcenia projektantka, z zamiłowania youtubowy operator betonowego humoru.”. Czy odczuwa popularność? Czy potrafiłaby żyć bez social media? Na te oraz inne pytania z pewnością chętnie Wam odpowie. Być może już ją znacie, a być może nie widzieliście jeszcze jej kanału na Youtube. W każdym razie - wszystko jest do nadrobienia! Sprawdźcie, czy popularny jest hashtag #janovsky?

 

 

hot°: Skąd wziął się u Ciebie pomysł, aby zostać blogerką czy vlogerką? Przy okazji wytłumacz nam a bardziej Czytelnikom na czym polega ta różnica w nazewnictwie ?


Vlogerką :) Różnica polega na tym, że vloger nagrywa filmy (tzw video blogi) a bloger pisze artykuły na bloga. Ja tę decyzję podjęłam bardzo spontanicznie, niemalże z dnia na dzień. Zdecydowałam się nagrywać filmiki, bo z wykształcenia jestem projektantem a na YouTube mogę w 100% dać upust swojej kreatywności. Poza tym to niezła zabawa :)

 

hot°: Kiedy wystartowałaś ze swoim video blogiem Janovsky? Jakie były wrażenia po pierwszych miesiącach i co skłoniło cię do kontynuacji ? (dużo osób podaje się po pierwszych niepowodzeniach)


Zaczęłam nagrywać niecały rok temu. Faktycznie początki nie były łatwe, bo byłam totalnie zielona w temacie. Nie wiedziałam nic o nagrywaniu i montażu i nie spodziewałam się, że jest to tak bardzo czasochłonne. Pierwsze miesiące to była przede wszystkim ciężka praca i dużo nauki, zatem wcale nie było tak kolorowo jak to sobie wyobrażałam. Ale z biegiem czasu było co raz łatwiej a komentarze pod filmikami co raz lepsze. Nie poddałam się, bo te wszystkie pozytywne słowa bardzo mnie motywowały, z resztą nadal tak jest :)

 

 


hot°: Jak wygląda proces produkcji materiałów do bloga? Jakie stałe cykle i jak często proponujesz swoim odbiorcom?


Proces produkcji odcinka zależy od serii z mojego kanału. Np. w serii Hashtag, w której robię analizę danego tematu (np. SWAG lub Thug Life) proces produkcji zajmuje ok. tygodnia.  Trzeba wyszukać materiały, wybrać te najciekawsze, poukładać w jedną sensowną całość i z tego napisać scenariusz na filmik.


Kolejny etap to nagrania. Z tym też jest trochę roboty, bo trzeba rozstawić światła, aparat i cały inny sprzęt a to za każdym razem wiąże się z małym przemeblowaniem bo nagrywam w domu, w salonie, gdzie nie ma za wiele miejsca. Montaż to kolejne 2-3 dni. Do tego dochodzą jeszcze opisy pod filmikiem plus projekt okładki do odcinka. Trochę tego jest :)


Inaczej wygląda produkcja filmiku do serii BZZZdurne Pytania. W tym przypadku content dostarczają mi widzowie – bo to oni zadają mi pytania na które ja mam odpowiedzieć. Nagrania i montaż również idą sprawniej, bo odcinki są krótsze i mają być spontaniczne.

 

Póki co skupiam się tylko na tych dwóch seriach. Niestety nie nagrywam systematycznie, bo uważam, że zamykając się w jakieś ramy czasowe, mogłabym polec na jakości. Wolę wypuścić mniej odcinków, ale porządnie zrealizowanych :)

 


hot°: Ostatnio zaczęłaś nowy cykl BzzzDurne Pytania. Wymień kilka tych naprawdę bzdurnych, na które byś nie chciała odpowiedzieć.


Żaden normalny człowiek nie chciałby odpowiadać na którekolwiek z pytań, które zadają mi widzowie heheh :) Ale o tym w tym wszystkim chodzi. Ja dostaję bzdurne pytania i udzielam durnych odpowiedzi. Chciałam po prostu wejść w jakąś interakcje z moimi widzami i dobrze się bawić. A jakie są przykładowe pytania? Np. „jak smakuje woda?”, „jakiego koloru jest lustro?” albo „gdzie raki zimują?” :D

 

hot°: Jaki jest według Ciebie przepis na stanie się osobą popularną na Youtube?


Myślę, że przede wszystkim, to musi wynikać z jakiejś pasji. Ci YouTuberzy, którym udało zdobyć się popularność, tworzyli po prostu dobre materiały. Widzowie to widzą i doceniają. Na pewno warto również utrzymywać stały kontakt z fanami, być aktywnym w social mediach i systematyczne dodawać posty i zdjęcia.

 

 

hot°: Od dłuższego czasu social media, to nierozerwalna część życia każdego człowieka. Niektórzy nie wyobrażają sobie wręcz życia bez facebooka, instagram czy twittera. Czy wyobrażasz sobie teraz życie bez social media? Albo też – czy starasz się ograniczać ich obecność w swoim życiu?


Ja sobie tego życia bez social mediów nie wyobrażam, bo jest to zwyczajnie element promocji mojego kanału. Chcę, czy nie chcę, muszę czasem wrzucić jakieś posty i zdjęcia.
W moim przypadku, nie ma potrzeby, żebym musiała ograniczać sobie social media. Jest raczej na odwrót, powinnam być bardziej aktywna i dodawać więcej. Od pół roku, obiecuję sobie, że założę w końcu Snapa, ale ciągle zapominam :P

 

hot°: Czym zajmuje się Janovsky na co dzień? Pytamy o czas poza vlogowaniem czy blogowaniem.


Pracuję i kończę magisterkę. Poza tym kocham gotować a jeszcze bardziej jeść, więc sporo czasu spędzam w kuchni. Mam też totalnego fioła na punkcie swojego psa dlatego często można mnie spotkać z Lulą w parku. No i oczywiście uwielbiam spędzać czas ze znajomymi np. grając w planszówki, niestety słaby ze mnie strateg i rzadko wygrywam :)

 


hot°: Czy hashtag #janovsky jest popularny?


Ciężko mi to oceniać, myślę, że mógłby być bardziej popularny :P


hot°: Czy zdarza ci się już odczuwać sławę? Czy zdarza się, że ludzie rozpoznają Cię na ulicy?


Na ulicy jeszcze nie, ale jak byłam na imprezie to kilka osób mnie zaczepiało. To było śmieszne i niespodziewane. Pamiętam, kiedy po raz pierwszy w klubie zaczepił mnie jakiś chłopak i powiedział „oo hej to ty jesteś Janovsky”. Naprawdę nie wiem kto był bardziej zdziwiony, czy on, czy ja :D


P. Janovsky znajdziecie na https://www.youtube.com/c/JanovskyPl i www.facebook.com/janovskyblog

 

 

 

#szczecin #hotmagazine #magazine #janovsky #vlog #blog #girl #szczecinianka #polishgirl #polish #follow #like

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Hot Magazine (@hot_magazine_szczecin)

 

#szczecin #szczecinianka #hotmagazine #janovsky #janovskyvlog ##vlog #blog #l4l #f4f #polishgirl #makingof

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Hot Magazine (@hot_magazine_szczecin)

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.