Jak odpowiednio dobrać biustonosz? Wywiad z Brafitterką

03.08.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Pasjografia Agata Piechota, Julian Masewicz

Każda kobieta chce czuć się pięknie. Z tym wiąże się potrzeba dbania o swój wygląd. Makijaż tak jak i strój jest bardzo ważny - przy tym nie można wykluczać tego co zakłada się pod spód. Mowa tu oczywiście o biustonoszu - części ubioru odgrywającej ważną rolę dla poczucia komfortu w ciągu całego dnia.

 

Jak się okazuje ta część garderoby zaskakująco często jest źle dobierana przez znaczną ilość kobiet.  Jak odpowiednio dobrać biustonosz? W tym pomaga Brafitterka. O tym rozmawiamy dziś z Adą Sommer - właścicielką Salonu Brafittingu Buduar.

 

 

 

Skąd dokładnie wziął się pomysł na założenie salonu z Brafittingiem?


Największym impulsem do stworzenia Buduaru była dla mnie miłość do pięknej bielizny, zdrowia i dobrego samopoczucia. Dlatego zdecydowałam się na szereg szkoleń u najlepszych brafitterek w Polsce. Mi jako klientce bardzo brakowało miejsca w naszym mieście, gdzie mogę przyjść i w przyjaznej atmosferze porozmawiać o zdrowiu piersi czy kręgosłupa, dobrać piękną bieliznę, usiąść, napić się herbaty i spędzić czas w miłym towarzystwie.

 

Przy projektowaniu wnętrza starałam się, aby pomieszczenie nie było przytłaczające, było pełne światła dziennego, a klientki czuły się w studio jak w odwiedzinach u przyjaciółki.

 

Czym dokładnie jest Brafitting?

 

Brafitting to profesjonalna sztuka dobierania bielizny. Przy doborze bielizny zwracam nie tylko uwagę na obwód pod biustem i wielkość miseczki, ale również na to w jakim miejscu na klatce piersiowej osadzone są piersi, ich konsystencję, wypełnienie, szerokość podstawy, asymetrię, szerokość ramion, budowę klatki piersiowej i styl życia jaki prowadzi klientka. 

 

 

Czy opisze nam Pani jak wygląda typowa wizyta w studio?

 

Oczywiście. Większość klientek, które mają pierwszy raz styczność z brafitterką wchodzą do studia bardzo nieśmiało. Obawiają się oceniania, taśmowej obsługi i oglądania ich bez bielizny.  Rozmowę rozpoczynam od krótkiego wywiadu, czy poszukiwana bielizna ma spełniać jakieś konkretne oczekiwania, czy ma to być bielizna pod wymagającą kreację, biustonosz sportowy, do karmienia czy codzienny. Chwilkę rozmawiamy (nie tylko na tematy bieliźniane), dzięki czemu atmosfera staje się bardziej przyjazna, a my zaczynamy nadawać na podobnych falach.

 

Podaję pierwszy biustonosz, nazwijmy to „testowy”, który jest modelem wyjściowym, w rozmiarze, który uważam za najbliższy klientce. Po przymierzeniu „testowego” biustonosza, pytam czy mogę wejść do przymierzalni i sprawdzić jak leży. Jeśli klientka nie ma nawyku prawidłowego wygarniania piersi i układania ich w miseczce, daję krótki instruktaż, jednocześnie wyjaśniając po co właściwie wygarnia się piersi. Następnie na jego podstawie oceniamy wspólnie czy należy sprawdzić rozmiar obwodu i miseczki o rozmiar większy lub mniejszy, chociaż najczęściej, to ten pierwszy jest tym prawidłowym. 

 

 

 

Jakie konsekwencje niesie za sobą źle doprasowana bielizna?

 

Źle dopasowana bielizna wpływa nie tylko negatywnie na zdrowie, ale również na samopoczucie kobiet. Biustonosz, który jest za luźny w obwodzie sprawia, że więcej się garbimy. Piersi nie mają prawidłowego podtrzymania na klatce piersiowej, zaczyna działać siła grawitacji, która z kolei ciągnie piersi w dół. Klatka piersiowa w takiej sytuacji zaczyna się zamykać, ramiona skierowane są do przodu, a z tego miejsca już prosta droga aby nabawić się tzw. wdowiego garbu.

 

Za luźny obwód biustonosza to również częsta przyczyna migren, bólów ramion i kręgosłupa. Natomiast jeśli kobieta nosi za małe miseczki to fiszbiny wbijające się w piersi mogą powodować tworzenie się torbieli, zapalenia piesi i wypychać piersi pod pachy – wtedy zaczynają się tworzyć te słynne motylki pod pachami, które znienawidzone są przez większość Pań.

 

Warto też zwrócić uwagę na dobre samopoczucie wynikające z dobrze dopasowanej bielizny. Taki biustonosz daje 100% komfortu i sprawia, że zapominamy o swoich piersiach w czasie codziennych czynności. W tym idealnym staniku piersi układamy tylko raz, podczas ubierania i tak powinno zostać do końca dnia. Najważniejszy wyznacznik dobrego biustonosza to brak oczekiwania na koniec dnia, aby móc go w końcu ściągnąć.

 

 

 

Jaki zakres rozmiarowy jest u Pani dostępny? 

 

W studio dostępny mam bardzo szeroki zakres rozmiarów i konstrukcji, obwody biustonoszy rozpoczynają się od 60 cm, a kończą się na 105. Natomiast miseczki dostępne stacjonarnie mam od rozmiaru A, do rozmiaru N. Jest oczywiście możliwość złożenia zamówienia na rozmiary większe.

 

Jakie marki można znaleźć w studio?

 

Aktualnie prowadzę sprzedaż marek producentów polskich i brytyjskich. Zarówno Polska jak i Wielka Brytania uważane są za stanikową kolebkę w całej Europie, między innymi dzięki mnogości konstrukcji, kolorów i rozmiarów.

 

Studio składa się z szerokiego asortymentu biustonoszy, jednak co w wypadku jeśli zabraknie konkretnego produktu? Czy jest możliwość na złożenie zamówienia?

 

Oczywiście, zawsze gdy producent ma możliwość dosłania lub doszycia odpowiedniego biustonosza pod oczekiwania klientki, wspólnie analizujemy wybór konkretnego modelu, koloru i rozmiaru. 

 

 

 

Czy w salonie znajdziemy inne produkty niż biustonosze?

 

Oczywiście! Oprócz biustonoszy w swojej ofercie posiadam również majtki, majtki modelujące, body modelujące, taśmy do liftingu biustu, opaski na uda zapobiegające otarciom,  specjalistyczne płyny do prania bielizny w wielu zapachach i wiele akcesoriów bieliźnianych np. podkładki pod ramiączka, klipsy spinające ramiączka na plecach, osłonki na sutki, plastry do ubrań itd.

 

I pytanie ostatnie lecz równie ważne. Dlaczego każda kobieta powinna choć raz odwiedzić salon brafittingu?

 

Jak się okazuje, większość polek kupuje biustonosze w rozmiarze 75B, jednak są to najczęściej biustonosze niedopasowane do ich piersi i budowy sylwetki. Warto przyjść nawet na same przymiarki, aby nauczyć się prawidłowego wygarniania piersi, sprawdzić na własnej skórze czym tak naprawdę jest dobrze dopasowany biustonosz, jaki imponujący efekt wizualny daje i jak bardzo wpływa na zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Wizyta u mnie nic nie kosztuje, jedynie odrobinę czasu, bo na przymiarkach nie należy się spieszyć.

 


Dane do kontaktu:

Krzywoustego 72/9 (wejście od strony ulicy Księcia Bogusława X)

Tel. 725 323 950

Buduar.szczecin@gmail.com

 

www.buduarszczecin.com

Facebook: www.facebook.com/buduarstudiobrafittingu

Instagram: @buduar_studio_brafittingu

 

Buduar Salon Brafittingu

Buduar Salon Brafittingu