Festiwal "Miasto na Fali"

26.01.2022
Autor: Ewa Cudnik, Zdjęcia: Magdy Zdjęcia

 Pomysłodawca i organizator festiwalu "Miasto na Fali" Damian Wenta lubi odważne projekty, wpisujące się imprezową mapę Szczecina. Bilety na wydarzenie już w sprzedaży, a w krótkiej rozmowie Damian uchyli nam rąbka tajemnicy na temat atrakcji czekających nas podczas nadchodzącej imprezy zaplanowanej 18 czerwca. Zapraszamy do lektury!

 

Artykuł powstał przy współpracy z TheBestOfSzczecin. Dziękujemy i serdecznie polecamy!

 

 

 

Jak to się stało, że odkryłeś w sobie cechy dobrego organizatora?

 

W 2012 roku zacząłem organizować imprezy klubowe i również zajmować się marketingiem. Czuję się w tej branży bezkonkurencyjny i stąd też mam apetyt na coraz większe wyzwania. W 2016 r., gdy miałem 22 lata otworzyłem swój pierwszy klub dyskotekowy, jednak szybko zrozumiałem, że ciągną mnie większe projekty i wolę unikać monotonii.

 

Duże projekty są trudne w realizacji, za to rozwijają bardziej. Czy możesz to potwierdzić w branży, którą się zajmujesz?

 

Przede wszystkim ambitne projekty motywują mnie do działania, stąd pomysł na festiwal "Miasto na fali". Kiedy robisz coś z pasji, cokolwiek by to nie było, sprawia to przyjemność, zawsze będzie napędzać do działania. Zrozumiałem te mechanizmy już jako dzieciak.

 

Czuję, że robię coś więcej, że rozwijam się, spełniam. Myślę, że w szkołach już na etapie wczesnej edukacji powinno się uczyć, jak odnaleźć coś, co się kocha, jest się w tym dobrym i mieć z tego pieniądze. Brakuje tego bardzo, to sprzyja życiowemu zagubieniu i nie pomaga odnosić satysfakcji z pracy.

 

 

Jakie doświadczenie udało Ci się zdobyć w dotychczasowej działalności?

 

Zorganizowałem trzy największe imprezy klubowe w historii Szczecina, w trzech różnych klubach. W 2012 roku w HeyaClub impreza Mikołajkowa przeszła wszelkie oczekiwania. Rok później, w tym samym terminie, w Wasabi, zrobiłem imprezę na 9 pomieszczeń.

 

Nigdy wcześniej nie było otwieranych tyle na żadną imprezę. Pomieszczenia były specjalnie przygotowywane na to wydarzenie. Muszę dodać, że wszystko opierałem na własnym zapleczu marketingowym, a na wydarzeniach nie było żadnej gwiazdy, która pomogłaby zgromadzić tłumy. A jednak się udało.

 

Krótki przepis na udaną imprezę?

 

Gdybym miał coś komuś doradzić, dać cenne wskazówki, które przybliżyłyby do własnego sukcesu, byłaby to maksyma: "Popełniaj błędy, to one są drogą do sukcesu, przeciwieństwem sukcesu nie jest porażka, lecz przeciętność, a każdy błąd jedynie przybliża Cię do celu".

 

Mnie w klubach ograniczało miejsce w lokalu, przez co traciłem chęci na zaangażowanie się w pełni w projekt. Uważam, że doskonale dobrałem profesję, bo czuję się z tym jak ryba w wodzie. W przyszłości planuję projekty na jeszcze większą skalę.

 

 

Opowiedz, czego możemy spodziewać się podczas Festiwalu "Miasto na Fali"?

 

Do festiwalu "Miasto na fali" zaprosiłem mnóstwo osób z branży ze Szczecina i spoza miasta. To ogromny projekt, który ma stać się wizytówką miasta Szczecin. Festiwal, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Koncerty to tylko część atrakcji, na dużej scenie od godziny 14:00 będzie odbywać się pokaz talentów wokalnych, następnie koncerty gwiazd, ściągamy tutaj Polskie "Legendy", oraz aktualnych topowych wokalistów, zaraz po koncertach, odbędzie się impreza z muzyką klubową, aż do białego rana wraz z laserami, wyrzutniami C02 i pirotechniką z prawdziwego zdarzenia.

 

Znajdą się również namioty z muzyką niszową. W tej chwili mamy namiot latino, psytrance, trap rap rnb, z czego wejście do namiotu "Secret Party" (psytrance/techno) będzie schowane w ogromnej szafie. Dopracowujemy każdy szczegół wydarzenia, w każdym z namiotów również będą odbywały się koncerty bezpośrednio dopasowane pod klimaty muzyczne.

 

Dla przykładu, w namiocie trap, rap rnb, oprócz najlepszych DJ-jów, tłumy podbijać będą znani raperzy. Warto dodać, że bilet na wydarzenie umożliwia wejście na cały teren festiwalu, nie trzeba dodatkowo płacić za wejście do poszczególnej strefy.

 

 

 

Do kogo adresowane jest wydarzenie?

 

Dosłownie dla każdego, dla studentów, dla rodzin z dziećmi. Założenie festiwalu, jest takie, żeby każdy mógł tam znaleźć coś dla siebie. Warto śledzić nas w social mediach, mamy tam obszerne informacje o przebiegu całego wydarzenia.

 

 

Dane do kontaktu:

damian.wenta94@gmail.com

miastonafali.festiwal@gmail.com

 

Instagram:

@damian_wenta

@miastonafali

 

Link do wydarzenia na fb:

www.facebook.com/events/s/miasto-na-fali-szczecin-festiw/397861715393769/

www.stage24.pl/events/-szczecin-137

 

 

Damian Wenta

Damian Wenta