Elektroniczny Szczecin: RA Poll 2016

05.01.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum

Nowy Rok zaczynamy od zestawienia Resident Advisor, czyli RA Poll 2016: Top DJs. Fakt faktem jest to najzwyczajniej w świecie ranking popularności dj’ów wśród czytelników bardzo znanej witryny, jaką jest właśnie Resident Advisor (residentadvisor.net). Wielu się z nim zgadza, wielu nie. Niestety nie ma tyle miejsca w mojej comiesięcznej rubryce, aby wspomnieć o wszystkich (w rankingu mamy aż 100 dj’ów). Wybrałem dla Was subiektywnie - piątkę artystów, na których moglibyście zwrócić uwagę. Na koniec zaproszenie na czternastą edycję imprezy Elektroniczny Szczecin Night, która odbędzie się w najbliższy piątek!

 

 

Tale of Us

 

To ugruntowana już, mocna pozycja na elektronicznym rynku. W zeszłym roku uplasowali się na trzeciej pozycji w RA Poll, tak samo, jak i w tym roku. Uwielbiani są na całym świecie, a ich produkcje cieszą się wielkim uznaniem. Wystartowali z labelem Afterlife, a wraz z nim premierę miała kompilacja Realm Of Consciousness, na której znaleźli się również m.in. Monoloc, Recondite oraz Mind Against.
Polecane numery:
Tale Of Us – Lies [Afterlife]
Tale Of Us - North Star [R&S Records]
Kiasmos - Swept (Tale Of Us Remix) [Erased Tapes]

 

Muzyka

Muzyka

 

 

Maceo Plex


Kiedy Eric Estornel przyjął ksywę Maceo Plex w 2011 roku, powiedział, że projekt ten ma być jedynie „dla zabawy". Cała rozrywkowa przygoda w ubiegłym roku dała mu drugą pozycję, zaś w tegorocznym zestawieniu odnajdziecie go na pozycji numer 4. Możecie go kojarzyć również jako Maetrik. Wydawał na takich labelach, jak: Ellum (jest jej właścicielem), Bpitch Control, Kompakt, Drumcode, czy Herzblut.
Polecane numery:
Maceo Plex - Love on Time (Solar LP) [Ellum]
Maceo Plex feat. C.A.R. - Mirror Me (Dark Dub) [Kompakt]
Stephan Bodzin - Powers of Ten (Maceo Plex & Shall Ocin Remix) [Herzblut Recordings]

 

Muzyka

Muzyka

 

 

Solomun

 

Od lat starannie buduje wytwórnię Diynamic. Jego sety oscylują pomiędzy gustownym popem, a undergroundowym house'em. Jest bardzo lubiany na całym świecie, a w Polsce (mam wrażenie, choć oczywiście był dobrze znany już wcześniej) jego popularność osiągnęła szczyt po kultowym (dla wielu) Boiler Roomie. W zeszłym roku w zestawieniu RA Poll był na 13 pozycji, w tym roku tuż za podium – 5 miejsce.
Polecane numery:
Moderat - Eating Hooks (Siriusmo Remix / Solomun Edit) [Monkeytown Records]
Solomun - Let It Out (Feat. Liu Bei) [Diynamic]
Stimming - Alpe Lusia (Solomun's Ring - The - Bell Remix) [Diynamic]

 

Muzyka

Muzyka

 

 

The Black Madonna

 

W przeciągu trzech lat zdążyła mocno namieszać na scenie muzyki elektronicznej. W grudniu na jaw wyszła informacja, ze The Black Madonna wystąpi w 2017 roku na OFF Festival w Katowicach. Swoje numery wydawała m.in. na Counter Records, Ostgut Ton, czy Freerange Records. W 2015 roku w zestawieniu RA Poll była na 37 edycji, w tym roku wskoczyła na zaszczytne 10 miejsce. Czyżby za rok pierwsza piątka?
Polecane numery:
Nick Höppner - Relate (The Black Madonna Remix) [Ostgut Ton]
The Black Madonna - We Still Believe [Hope Taping is Killing Music]
The Black Madonna - Stay [The Nite Owl Diner]

 

Muzyka

Muzyka

 

 

The Martinez Brothers

 

Bracia Chris oraz Steve Martinez awansowali z 27 na 17 pozycję (porównując RA Poll 2015 do 2016). Ich sety przepełnione energią i świetną selekcją cieszą fanów muzyki elektronicznej na całym świecie. Wydawali na takich wytwórniach, jak: Cuttin' Headz, Turbo Recordings, Apollonia Records, Ministry of Sound, czy Circus Recordings. Jeden z moich ulubionych numerów ich autorstwa, to „Broke In The BX”.
Polecane numery:
The Martinez Brothers ft. Miss Kittin - Stuff In The Trunk (Vocal Mix) [Cuttin' Headz]
Apollonia - El Senor Vador (The Martinez Brothers Leap Frog Mix) [Apollonia Records]
Basement Jaxx - Sneakin Round Toronto (The Martinez Brothers Remix) [Cuttin' Headz]

 

Muzyka

Muzyka

 

 

Luźne, szybkie przemyślenia

 

Na pewno szkoda, że zabrakło miejsca dla Catz' n Dogz, czy Magdy. Co może dziwić w tym zestawieniu? Na pewno fakt, że z pierwszej dziesiątki wypadł Seth Troxler (24 pozycja), dość nisko jest także Mano Le Tough (23 pozycja). Zaskoczyła mnie słaba pozycja DJ Koze (absolutnie genialny), który uplasował się na 49 pozycji. Fajnie, że do setki wskoczył Archie Hamilton, którego produkcje bardzo lubię (70 pozycja).

 

Do RA Poll wrócił także Guy Gerber (zaszczytna 100 pozycja). Dixon na pierwszej pozycji już po raz czwarty... troszkę to już nudne, ale trzeba postawić pytanie: kto i kiedy przerwie jego hegemonię? Ale, ale... to tylko internetowe zestawienie, dlatego aż tak mocno nie przywiązujmy do niego wagi ;) Niestety miejsca na komentarz do większej ilości artystów zabrakło:)

Całe zestawienie znajdziecie na www.residentadvisor.net. Który dj według Ciebie zasłużył na bycie numerem jeden?

 

 

Elektroniczny Szczecin Night 14!

 

 

Jedna z pierwszych imprez Nowego Roku, a zdecydowanie pierwsza - Elektronicznego Szczecina. 14 odsłona Waszego ulubionego elektronicznego cyklu imprez, to ponowna dawka muzyczna serwowana przez lokalnych melomanów. Gramy standardowo na dwóch parkietach. O miód na uszy i dobre laczki na parkiecie zadbają:

 

TANZ BAR:

 

-Piotrek Kacprzak vel. BYLLY (Urbanum/The Other Way/Gynoid Audio)
https://soundcloud.com/bylly909

 

-Daniel Zachodni (Canalia)
https://soundcloud.com/danielzachodni

https://soundcloud.com/canaliacommunityguest

 

-Dawid Korniak (Canalia/Floating Groove/C&C Bookings)
https://soundcloud.com/dawidkorniak

https://soundcloud.com/canaliacommunityguest

https://soundcloud.com/floating-groove

 

-Paweł Karp vel. KARPINSKY
https://soundcloud.com/karpinskyy

 

City Hall Club:
-Dj Semp One a.k.a Grycek
-Zwycięzca Konkursu
Chcesz zagrać na parkiecie City Hall Club? Konkurs na najlepszy set z gatunków: rap/trap/r&b/classics! Więcej informacji na naszym fanpage!

Link do konkursu!

 

Tax:
10 PLN - do godz. 24
15 PLN - po godz. 24

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.