Elektroniczne Wibracje: Przegląd Festiwali vol. 1

05.05.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Festiwali

Jeśli ktoś od czasu do czasu czyta moje artykuły, to być może skojarzy, iż rok temu opisywałem kilka wybranych festiwali muzycznych. Jako że zbliża się lato (przynajmniej teoretycznie), to chciałbym przedstawić Wam trzy ciekawe propozycje weekendowe dla melomanów. Będą to gwarantowane niezapomniane przeżycia dla fanów muzyki elektronicznej. Warto wydać parę złotych i doświadczyć zabawy w nietuzinkowych miejscach, ze świetnymi line up’ami, pośród wielu ludzi podzielających zamiłowanie do muzyki. W majowym artykule przeczytacie o Wooded, Summer Contrast oraz Plötzlich am Meer.

 

 

Wooded
Data: 04-05.06.2016
Miejsce: Wrocław, Centrum Kultury Zamek (355 km od Szczecina)
Line Up: Radio Slave, San Soda, Midland, La Fleur, Catz 'n Dogz, Sisyphos Showcase, David Jach, An On Bast, Wilde Renate Showcase i więcej.
Koszt: 99/119 zł

 


To będzie już druga odsłona Festiwalu Wooded! Znane i cenione osobistości świata elektroniki, wyjątkowe miejsce z nietuzinkową aranżacją, bliskość natury oraz wiele dodatkowych atrakcji. Park przy CK Zamek Leśnica we Wrocławiu oferuje piękne widoki i przestrzeń, która 4 czerwca ponownie stanie się areną festiwalu Wooded - łączącego ze sobą wiele nurtów szeroko pojętej muzyki elektronicznej: house, minimal, nu disco czy techno. Poza aspektami muzycznymi dla publiczności przygotowane zostaną: specjalnie zaprojektowana i przygotowana scenografia wydarzenia, warsztaty muzyczne czy strefa dla dzieci. Zagrają dobrze znani szczecińskiej publiczności Catz 'n Dogz, Samanta Fox, Michał Ziętara czy An On Bast, ale także takie osobistości jak Midland czy Radio Slave.

 

Sprawdź Wydarzenie "Wooded 2016" na Facebook

Strona Internetowa Festiwalu Wooded

 

fot. by Anastasia Khmelevskaya Photography

fot. by Kasia Lisiecka

 

Summer Contrast
Data: 11-15.08.2016
Miejsce: Rogalinko (130 km od Szczecina)
Line Up: Pär Grindvik, Edgar Peng, Didler DLB, Miro Pajic, Canalia b2b Floating Groove, An On Bast, Warsaw Calling i więcej.
Koszt: 105/125/145 zł

 


W skrócie: Summer Contrast tworzy pole możliwości interakcji pozytywnych ludzi z muzyką, połączone ze sztuką i innymi rodzajami rozrywki plenerowej. Festiwal odbędzie się na prywatnym terenie, w pięknej dolinie otoczonej rzeką Rega. Miejsce położone jest w samym centrum Pomorza, przez co dojazd nie powinien sprawiać kłopotu zarówno ze Szczecina, jak i Poznania czy Gdańska. Festiwal jest skierowany do fanów sztuki, muzyki oraz wspólnej zabawy, podczas trwającego trzy dni - jednego, wielkiego relaksu. Na ten moment ogłoszono występy m.in. następujących dj'ów: Edgar Peng, Pär Grindvik czy Turmspringer, ale to nie koniec! Nie zabraknie wielu polskich akcentów... W tym roku zagra także nasza szczecińska delegacja: Canalia b2b Floating Groove. Ponadto zagrają: Truant, Warsaw Calling, An on Bast, Piotr Bejnar, Phil Jensky.

 

Sprawdź Wydarzenie "Summer Contrast Festival 2016" na Facebook

Strona Internetowa Festiwalu Summer Contrast

 


Plötzlich am Meer
Data: 19-21.08.2016
Miejsce: Rogowo (135 km od Szczecina)
Line Up: Jimmy Edgar, Pär Grindvik, Mathias Kaden, Cab Drivers live, Phil Weeks, Barbara Preisinger, Canalia i więcej.
Koszt: 100 euro

 


Tym razem będzie krótko, gdyż temu festiwalowi poświęcałem już tyle uwagi, iż każdemu z pewnością zapadł on w pamięć. Odsyłam do artykułu z października zeszłego roku. W skrócie „nagle w innej krainie”. Koszt? Uprzedzam – warto zainwestować te pieniądze. Nie pożałujecie i gwarantuje, że wrócicie tam za rok. Line up? Jak zwykle zdawkowy (na ten moment) – Ci co mają wiedzieć, to wiedzą, że będzie turbo dobrze. Jak co roku, z pewnością będzie kilkadziesiąt, a może ponad sto występów na kilku malowniczych i różnorodnych scenach.

 

Sprawdź Wydarzenie " Plötzlich am Meer Festival 2016" na Facebook

Strona Internetowa Festiwalu Plötzlich am Meer

 

fot. by GoodByProduction

fot. by GoodByProduction

 

Oczywiście festiwali wartych uwagi jest znacznie więcej, chociażby: Audioriver, Tauron Nowa Muzyka, Unsound, Up To Date czy kilka innych. Coraz więcej mamy także festiwali organizowanych u nas przez niemieckich sąsiadów, prócz Plötzlich am Meer: Garbicz czy nowy Because We Are Your Friends. Inna oczywistość to zarazem fakt - że poza naszym krajem odbywa się wiele ciekawych festiwali. Może nawet ciekawszych. Jednakże naprawdę nie ma co narzekać – w Polsce dzieje się sporo dobrego, a świadczy o tym chociażby lista tych wymienionych przeze mnie powyżej. Także szukajcie, przeglądajcie i wybierzcie się chociaż na jeden z nich! A teraz coś czego dawno nie było – dziesięć polecanych numerów.

 

Strefa Dźwiękochłonna

 

1/ The Cheapers – Big Fish

Muzyka

Muzyka

2/ Novika & Kasp - Secret Passage (Floating Groove Remix) [free download]

Muzyka

Muzyka

3/ Catz 'N Dogz - Czas Poczeka (Chyba) (Fred Everything Remix)

Muzyka

Muzyka

4/ Joss Moog - Tous azimuth

Muzyka

Muzyka


5/ M.ono – Perle

Muzyka

Muzyka

6/ Nacho Marco – Outside

Muzyka

Muzyka


7/ Cab Drivers - A Complex Situation [free download]

Muzyka

Muzyka


8/ Patlac – U3

Muzyka

Muzyka

9/ Loz Goddard - Lovin'

Muzyka

Muzyka


10/ An On Bast - Frequency Of Presence

Muzyka

Muzyka

 

Wooded 2015 x Plötzlich am Meer 2015 x Summer Contrast 2015

Wooded 2015 x Plötzlich am Meer 2015 x Summer Contrast 2015

 

#festiwal #festival #music #electronic #szczecin #hotmagazine #elektronicznyszczecin #dance #party #wooded #woodedfestival #wroclaw #wroclove

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Hot Magazine (@hot_magazine_szczecin)

 

#festiwal #festival #music #electronic #szczecin #hotmagazine #elektronicznyszczecin #dance #party #summer #summercontrast #summercontrastfestival

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Hot Magazine (@hot_magazine_szczecin)

 

#festiwal #festival #music #electronic #szczecin #hotmagazine #elektronicznyszczecin #dance #party #nagle #naglenadmorzem #plotzlich #plotzlichammeer

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Hot Magazine (@hot_magazine_szczecin)

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.