CYBERmachina - pierwsze miesiące!

23.04.2018
Autor: Magda Oleśniewicz , Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Cybermachina to miejsce inne niż wszystkie. Działający od grudnia przy ulicy Śląskiej Pub jest prawdziwym rajem dla pasjonatów gier. Znajdziecie tutaj konsole, gry planszowe, komiksy ale także doskonałe piwo, fantazyjne drinki oraz smaczne przekąski. W ostatnim czasie gry planszowe przezywają swój renesans i są ciekawą formą spędzania czasu. Zapraszamy do krótkiej rozmowy z właścicielem Cybermachiny.

 

   

 

hot°: Cybermachina jest siecią pubów stworzoną z myślą o fanach gier. Czy sami jesteście pasjonatami tego typu rozrywki?

 

Jak najbardziej! Duża część naszej ekipy gra na co dzień, począwszy od komputerów i konsol, poprzez planszówki, a na urządzeniach mobilnych kończąc. Cały czas trzymamy rękę na pulsie ;) Część z nas bardzo dobrze pamięta jeszcze czasy pegasusa i automatów do gier.

 

hot°: Działacie od grudnia zeszłego roku, czy po 4 miesiącach od otwarcia możecie powiedzieć, że miejsce zyskało już swoich stałych odbiorców?

 

Zdecydowanie tak. Myślę, że można śmiało powiedzieć, iż z tygodnia na tydzień zyskujemy coraz większą liczbę stałych gości. Niektóre twarze, co bardzo nas cieszy, widujemy bardzo często. Zebraliśmy już wiele miłych i ciepłych słów, a od niektórych stałych gości dostaliśmy już nawet drobne gadżety do dekoracji lokalu  :)

 

hot°: Nawiązując do poprzedniego pytania, jaka grupa wiekowa odwiedza was najczęściej? 

 

Przeważnie odwiedzają nas osoby młode – studenci, osoby do 25-26 roku życia, ale, ku naszej radości, miewamy także gości w wieku naszych rodziców :)

 

hot°: Jakie gry planszowe cieszą się największą popularnością? Jakie tytuły chcielibyście szczególnie polecić osobom chcącym oderwać się od komputera?

 

Największą popularnością cieszą się u nas wszelkie gry imprezowe - 5 Sekund, Tabboo, Jenga, Dobble, Dixit, Ego itp., ale na naszej planszówkowej półce znajdą się także gry dla bardziej wymagających graczy. Każdy, komu znudził się komputer lub konsola, znajdzie u nas masę alternatyw.

 

 

  

 

hot°: Wraca moda na lata 90 i wszystko co się z nimi wiąże, czy w swoich zbiorach posiadacie jakieś gry komputerowe lub komiksy z tamtych czasów?

 

Jasne! Jesteśmy dumnymi posiadaczami maszyny arcade, na której pograć można w nieco starsze tytuły np. Pac-Man, Metal Slug, Donkey Kong. Swoim Gościom dajemy także możliwość zagrania na kultowym Pegasusie w Mario Bros lub inne klasyki.

 

hot°: W swojej ofercie posiadacie również szeroką gamę drinków i przekąsek. Czy wasi klienci mogą liczyć na jakieś promocje lub zniżki?

 

Na co dzień nie oferujemy zniżek, natomiast wszelkie ewentualne promocje to często bardzo spontaniczna decyzja. Nasi Gości przy okazji organizowanych przez nas wydarzeń mogą natomiast wywalczyć vouchery do wykorzystania u nas w barze.

 

hot°: Które turnieje dla graczy cieszą się największą popularnością? Jakie turnieje będą rozgrywane w sezonie wiosennym?

 

Turniejami, które przyciągnęły największą ilość graczy, były turnieje w Tekkena oraz Fifę. W sezonie wiosennym z pewnością planujemy powtórkę z ww. tytułami, a do tego dorzucimy turniej w Mario Kart lub Dragon Balla. Ponadto, w każdy poniedziałek odbywa się u nas Pub Quiz, a raz w miesiącu organizujemy coś dla prawdziwych geeków, czyli Geek Quiz.

 

Intensywnie rozmyślamy również nad paroma innymi wydarzeniami, ale pozostanie to na razie naszą niespodzianką. Każdego, kto chce być na bieżąco z wydarzeniami w Cybermachinie, zapraszamy do śledzenia naszego fanpage'a na Facebooku :)

 

  

 

 

https://www.facebook.com/CybermachinaSzczecin/

ul. Śląska 12

tel. 514 255 251