Atrakcje gminy Rewal i okolic!

09.07.2019
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum miejsc

Przed nami 30 dni gorącego lipca i najlepsza okazja na wyprawę nad nasze, bałtyckie morze. Na tą okazję przygotowaliśmy dla was wybór kilku atrakcji, które naszym zdaniem moglibyście wziąć pod uwagę planując takową wyprawę. Skupiliśmy się na kilku miejscowościach (głównie z gminy Rewal): są to Pobierowo, Niechorze oraz Rewal oraz dla większego zamieszania dodaliśmy jedną propozycję ze Świnoujścia. Jak zobaczycie poniżej - atrakcji jest całkiem sporo, w sam raz na jednodniową a może i dłuższą wycieczkę... zamieszania dodaliśmy jedną propozycje ze Świnoujścia i Kukinki (Ustronie Morskie).

 

 

Latarnia Morska

 

 

Latarnia morska w Niechorzu, położona jest na wysokim klifie. Obiekt powstał w 1866 roku, a do jego budowy wykorzystano licowaną cegłę. W dolnej partii podstawa przyjmuje formę prostokąta, z kolei powyżej przybudówek ma kształt ośmiokąta. Wieża na narożnikach posiada wysunięte lizeny, a płaszczyzny pomiędzy nimi zostały wyłożone jasnożółtą cegłą. Na wysokości 37 metrów usytuowano taras widokowy. Zwieńczeniem latarni jest laterna przykryta kopulastym dachem. W latarni rozciąga się fascynujący widok na morze i zatokę kamieńską.

 

Niechorze, telefon: 3 863 543

www.niechorze.pl/atrakcje/latarnia-morska

 

 

Aquapark Sandra

 

 

Wyliczamy atrakcje: Basen do pływania i ćwiczeń z kaskadami wodnymi, stanowiskami do masażu brzucha i całego ciała, biczami wodnymi oraz wodną ścieżką do masażu stóp, basen z przeciwprądem i zatoczką podwodnego masażu o temperaturze wody 35-38°C, basen z wodospadem o temperaturze wody 18°C oraz basen pływacki z parasolem wodnym, gejzerem i armatką wodną. Ponad to basensolankowy, basen dla , plac wodnych zabaw „Wodna Dżungla”. Część odkryta (sezonowa): to min. basen pływacki ze sztuczną falą, basen dla dzieci, wodny plac zabaw ze ścianką wspinaczkową i zjeżdżalnia zewnętrzna. Warto!

 

Pogorzelica, telefon: 4 814 788

www.sandraspa.pl

 

 

Park Miniatur Latarni Morskich

 

 

Odwiedzający park mają możliwość zapoznania się ze wszystkimi latarniami z Polskiego wybrzeża w skali 1:10. Informacje oprowadzających, jak również opisy przeszłości obiektów, zaznajomią zwiedzających z ich walorami historycznymi. Przewodnicy czekają na Gości już przy wejściu, oprowadzają w trzech językach po polsku niemiecku i angielsku. Całe wybrzeże można zwiedzić w 45 min. Wszystkie modele wykonane są najnowszymi metodami, z materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych, co umożliwia wystawianie modeli w parkowym otoczeniu.

 

Niechorze, telefon: 691 977 977

www.park-miniatur-latarni.pl

 

 

Sky Park Kukinka

 

 

Największa wieża widokowa w Polsce. Na taras widokowy wieży na wysokości 19-go piętra prowadzi 216 schodów. Z tarasu widokowego można podziwiać świat z pięknej perspektywy. Zapierające dech w piersiach widoki: morza Bałtyckiego, Ustronia Morskiego, Kołobrzegu oraz wspaniałej nadmorskiej przyrody. Kilka szczegółów: 40 tyle dokładnie metrów wynosi wysokość wieży, 19 na wysokości tego piętra znajduje się taras widokowy, 86 z tylu m n.p.m. na platformie można podziwiać okolicę, w tym Bałtyk, a przy dobrej pogodzie nawet duński Bornholm.

 

Kukinka - Ustronie Morskie,tel. 509 920 385

www.sky-park.pl

 

 

Bałtycki Park Dinozaurów

 

 

Jest to miejsce aktywnego wypoczynku, gdzie zdobywanie wiedzy o czasach prehistorycznych połączone jest z wieloma atrakcjami i rozrywką na świeżym powietrzu. Znajduje się tu ścieżka edukacyjna, muzeum, park rozrywki oraz sklep z pamiątkami i restauracja. Wizyta w Parku gwarantuje pełną emocji, a zarazem bezpieczną zabawę w miejscu rodzinnej rozrywki. Park rozwija się z roku na rok, dostarczając odwiedzającym nowych, różnorodnych atrakcji.Bałtycki Park Dinozaurów w okresie wakacyjnym jest otwarty codziennie w godzinach 10-19.

 

Wrzosowo, tel. 512 847 478
www.baltyckiparkdinozaurow.pl

 

 

Fort Gerharda

 

 

Do wstępu na teren upoważnia nas przepustka-bilet, wydana w schronie przy wartowni nr 1, w której do dnia dzisiejszego urzęduje pruski generał. Fort został wybudowany w połowie XIX-go wieku. Od 2001 roku jest siedzibą historycznego Komendanta Twierdzy Świnoujście (ostatniego Pruskiego Komendanta Wojskowego w Europie) i koszarami historycznego 3 batalionu 34 Pułku Fizylierów Królowej Szwedzkiej Wiktorii. Przez fort przeszło już ponad 200 000 turystów, którzy po odbyciu przeszkolenia wojskowego, zostali mianowani na pierwszy historyczny stopień wojskowy i stali się rezerwistami regimentu.

 

Świnoujście, telefon: 532 373 248

www.fort-gerharda.pl

 

 

 

DOJAZDY

Pociąg - odjazdy ze Szczecina - www.pkp.pl
Bus - www.flixbus.pl
www.kskbus.pl www.ober-trans.eu

 

 

STACJE ROWEROWE GMINY REWAL

Szukaj w internecie Rewal Bike System

 

 

Specjalna, nadmorska edycja Hota!
Znajdziesz nas w lipcu i w sierpniu w Pobierowie, Niechorzu, Trzęsaczu, Pogorzelicy i Rewalu.

 

 

ATRAKCJE GMINY REWAL I OKOLIC!

ATRAKCJE GMINY REWAL I OKOLIC!