Artystyczny Szczecin: Namy

31.12.2015
Autor: HotMagazine, Zdjęcia: Archiwum

W cyklu Artystyczny Szczecin prezentujemy Wam sylwetki młodych, uzdolnionych szczecinian - artystów, których pasjonują przeróżne dziedziny sztuki. Pora by pochwalić się światu jak wiele uzdolnionych osób wychowało nasze miasto! Dziś zespół NAMY!

 

 

hot°: Popularność Waszego zespołu wciąż wzrasta. Świadczą o tym liczby „lajków” osób lubiących oficjalny profil Waszego zespołu jak i coraz większe rzesze fanów na koncertach. Jak zespół „NAMY” radzi sobie ze sławą i splendorem?

 

Sława i splendor? To zbyt duże słowa. Ogromnie cieszy nas fakt, że na koncertach pojawia się co raz więcej ludzi. Nowych ludzi. To, że w przeciągu roku, staliśmy się dość mocno rozpoznawalnym zespołem na naszej Szczecińskiej scenie jest tylko i wyłącznie zasługą naszych fanów i hejterów.


Oczywiście zdarza się, że na ulicy spotykamy nieznajome nam twarze, których zachowanie świadczy o tym, że one znają nas dość dobrze.

 

hot°: Morion, Free Blues Club, Bar Czysty, Rocker to tylko nieliczne z miejsc, w których grywaliście koncerty. Gdzie jeszcze chcielibyście zagrać wSzczecinie? Czy planujecie tez koncerty w innych miastach?

 

Chcielibyśmy zagrać na Szczecińskich Juwenaliach, jest to jeden z naszych celów na kolejny rok, być może w przyszłości uda nam się pokazać na festiwalu Grammy - to jedno z naszych największych wyzwań jeżeli chodzi o Szczecin.

Naszym priorytetem na nadchodzący rok jest zagranie jak największej liczby koncertów w innych miastach, dalsze poszerzanie grona fanów i zarażanie ich naszą muzyką. Poznań / Warszawa / Gdańsk / Kraków / Wrocław, to jedne z wielu miejsc do których chcielibyśmy zawitać. Na pewno również odwiedzimy NAMYsłów! (Uśmiech)

 

 

hot°: Bierzecie również udział w inicjatywach społecznych, takich jak np. dzień dziecka. Na czym polegało to przedsięwzięcie. Była to jednorazowa akcja czy planujecie ich więcej w swojej przyszłości?

 

W każdym miesiącu dostajemy kilka propozycji koncertów charytatywnych. Oczywiście, bierzemy udział w takich inicjatywach - dzięki temu poszerzamy swoją rzeszę fanów, pokazujemy się nowym ludziom, którzy potem pojawiają się na naszych koncertach, jak i pomagamy potrzebującym ludziom - co w wypadku takich wydarzeń jest głównym celem.


hot°: W czerwcu zajęliście I miejsce na przeglądzie „Młoda Nuta”. Kolejne wielkie osiągniecie. Jak długo przygotowaliście się do tego wydarzenia? Jakie emocje towarzyszyły Wam podczas konkursu?

 

Było to nasze pierwsze zwycięstwo, można powiedzieć zaplanowane, jak i zupełnie przypadkowe. O naszym udziale w przeglądzie Młoda Nuta zdecydowaliśmy na 24h przed konkursem. Na tamten dzień mieliśmy zaplanowany koncert w Stargardzie, jednak ten nie doszedł do skutku. Przez to podjęliśmy decyzję o wzięciu udziału w Młodej Nucie. Nie przygotowywaliśmy się do niego jak do konkursu - pojechaliśmy tam z nastawieniem zrobienia show, zagrania krótkiego koncertu. Skończyło się naszym zwycięstwem, co było dla nas zwieńczeniem sezonu 2012.

 

 

hot°: Prace nad Waszym Long Playem trwają. Na kiedy planujecie wydanie swojej nowej płyty? Ile będzie zawierać utworów?

 

Nasz autorski longplay jest w trakcie wstępnych miksów. Data wydania nie jest jeszcze ustalona, nie chcemy narzucać sobie jak i producentom zbędnej napinki czasowej. Na płycie znajdzie się 12 utworów, być może z bonusami, całe założenie zmienia się z dnia na dzień. Na pewno możemy zdradzić, iż na płycie znajdzie się 1 utwór w naszym ojczystym języku - jest to dla nas ogromne wyzwanie. Tytuł albumu również został już wybrany. Namy – „Hypocrisy".

 

hot°: Wasze covery wciąż zyskują na popularności. Niektóre są tak dobre, że udostępniają je gwiazdy światowego formatu tj. „Within Temptation”. Jakie to doznanie zostać docenionym przez tak znany zespół?

 

Otrzymanie odpowiedzi : „Świetna robota! Jeden z najlepszych coverów naszej piosenki wykonanych wokalnie jakie słyszeliśmy" było dla nas lekkim szokiem. Serca mocno biły, ręce drżały - było to dla nas ogromne wyróżnienie, jak i potwierdzenie, że to co robimy ma sens. Naszym skrytym marzeniem jest zagranie supportu przed gwiazdą formatu Within Temptation. Ciężko pracujemy, aby za kilka lat było to możliwe.

 

hot°: Gdzie w najbliższym czasie można Was usłyszeć?

 

Serdecznie zapraszamy 18 października do Free Blues Club'u, gdzie (ponownie) zagramy support przed zespołem Chemia, na trasie promującej ich najnowszy album „The One Inside".