Artystyczny Szczecin: Angelika Anozie

31.12.2015
Autor: Natalia Mucha, Zdjęcia: Archiwum

W cyklu Artystyczny Szczecin prezentujemy Wam sylwetki młodych, uzdolnionych szczecinian - artystów, których pasjonują przeróżne dziedziny sztuki. Pora by pochwalić się światu jak wiele uzdolnionych osób wychowało nasze miasto! Dziś Angelika Anozie.

 

 

hot°: Od czego zaczęła się Twoja przygoda z muzyką?


Moja przygoda z muzyką zaczęła się wcześnie, gdy miałam 5 lat rodzice zapisali mnie do szkoły muzycznej.. pierwsze lekcje pianina, śpiewu,rytmiki itd. Potem wyjazdy na rożne festiwale i tak aż do czasów gimnazjum , wtedy właśnie poszłam do szkoły muzycznej II stopnia na wydział jazzu.


hot°: Twoje największe muzyczne osiągnięcia?


Pierwsze miejsca, a nawet nagrody grand prix na rożnych festiwalach w Polsce ,branie udziału w rożnych jazzowych projektach itd., natomiast największym moim muzycznym osiągnięciem był udział w nagraniu plyty Piotra Wojtasika ‘old land’ , a co za tym idzie trasa koncertowa z najlepszymi muzykami z Nowego Jorku takimi jak Billy Hart,Kirk Lightsey,John Betsch,Essiet Okon Essiet i wielu innych. Było to niezwykle doświadczenie, przez tydzień na trasie nauczyłam się więcej niż przez lata nauki w szkołach muzycznych. Jest to przeżycie nie do opisania, gdy masz możliwość brania lekcji od osób , które miały wpływ na rozwój oraz twórczość np. Steviego Wondera.

 

Rownie ważnym doświadczeniem była trasa koncertowa promująca płytę Sylwestra Ostrowskiego. Jestem mu niezwykle wdzięczna, że zaufał mi na tyle by brać wówczas 18-letnia wokalistkę ze sobą w tak ważna trasę..

 

hot°: Jaka jest Twoja recepta na sukces?


Nie znam recepty na sukces, myślę że jeszcze wszystko przede mną :). Nie mam parcia na ’szkło' więc ciesze się z każdej nawet najmniejszej możliwości dzielenia się z innymi muzyką.. zobaczymy na co Bóg pozwoli 

 


hot°: Jakie są Twoje plany na przyszłość? Planujesz założenie własnego zespołu?


Obecnie współpracuje z wieloma muzykami w zależności od koncertów, na tym polega jazz;) a co do planów, mam zamiar śpiewać, rozwijać się i jeszcze raz śpiewać.


hot°: Jak Twoją muzykę odbierają szczecinianie? Czy Szczecin jest miejscem, w którym można zrobić karierę?


Zarówno dla szczecinian jak i ogólnie polaków, myślę że jazz jest raczej obcym gatunkiem muzycznym. Sama na co dzień słucham rnb , soul i gospel i w takich klimatach czuje się najlepiej. Ciesze się jednak, że mimo to ,że w radiu czy telewizji nie mamy możliwości spotkania się z taka muzyka, na koncerty przychodzi co raz więcej ludzi. Co do możliwości w Szczecinie to nie potrafię się wypowiedzieć, bo obecnie mieszkam w Warszawie, a jednak wszystko co do tej pory osiągnęłam to dzięki ludziom ze Szczecina. Myślę, że jak ktoś kocha to co robi to odnajdzie się w każdym mieście.


hot°: Jaka jest Angelika Anozie prywatnie?


Ciężko mi mówić o sobie jaka jestem na co dzień, ale staram się by uśmiech nie schodził mi z twarzy.

 

hot°: Najdziwniejsza/najśmieszniejsza przygoda muzyczna?


Co do śmiesznych sytuacji to co chwile zdarzają się jakieś muzyczne wpadki .A to przygotowuje się do innej piosenki niż ostatecznie wykonuje, a to tekst w ostatniej chwili okazuje się być zupełnie inny niż mi się wydawało ,ze jest ;)

 


hot°: Twoje motto życiowe?


Myślę, ze żyje tak żeby być szczęśliwa niekrzywdzący przy tym nikogo.. nie sztuka jest dążyć po trupach do celu, a zdobyć ten cel pozostając lojalna wobec innych.

 

hot°: Gdzie można Cię będzie usłyszeć w najbliższym czasie?


W połowie listopada będziemy grac w Warszawie, nie znam dokładnych szczegółów, jak się dowiem to na pewno dam znać;)-


hot°: Czego Ci życzyć?


Czego mi życzyć.. chyba tego żebym zawsze miała możliwość robienia tego co kocham, czego ja osobiście życzę wszystkim!