58 lecie klubu Pinokio!

08.02.2018
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska i Archiwum lokalu

„Pinokio to jeden z najstarszych klubów w Polsce. Na stale wkomponował się w krajobraz Szczecina, stanowiąc ważny element jego historii. Za czasów poprzedniego ustroju stanowił enklawę wolności i świeżej myśli. Przez lata był i nadal jest miejscem tworzenia ciekawych inicjatyw, spotkań, rozmów i zabaw”. To słowa Patrycji Kozak, menadżerki klubu Pinokio, z która spotkaliśmy przy okazji wywiadu, który zapowiada jubileusz 58-lecia klubu, który wypada właśnie w lutym.  Poznaj prawdziwą klubową i studencką legendę – Pinokio Club!

 

 

hot°: Sięgnijmy do historii, klub Pinokio powstał 58 lat temu. Jak wyglądały początki w latach 60 tych? Co potem działo się z klubem?. Poprosimy o taką - nie za długą biografię ;) ...

Pinokio to jeden z najstarszych klubów w Polsce. Na stale wkomponował się w krajobraz Szczecina, stanowiąc ważny element jego historii. Za czasów poprzedniego ustroju stanowił enklawę wolności i świeżej myśli. Przez lata był i nadal jest miejscem tworzenia ciekawych inicjatyw, spotkań, rozmów i zabaw.

Klub w przeszłości trzykrotnie dostrzeżony został w perspektywie ogólnokrajowej, otrzymując nagrody dla najlepszego klubu studenckiego w Polsce. Choć z wieloletnią tradycją – wiecznie młody. Jest to miejsce kultowe, które gościło znanych artystów, wykonawców, aktorów, pisarzy, poetów, komików a przede wszystkim muzyków.

 

hot°: Minęło prawie 60 lat i jesteśmy z powrotem w czasach obecnych. Czym aktualnie jest klub Pinokio dla studentów? Miejscem rozrywki?, Integracji? Czymś więcej?

Wszystko to co wymieniłeś. Studenci pomagają nam tworzyć to miejsce. Co roku podejmujemy współpracę z wieloma wydziałami szczecińskich uczelni: otrzęsiny, bale wydziałowe itp. Co roku, w  nowym sezonie akademickim to u nas wita się studentów. 

Studenci zawsze są u nas mile widziani, dlatego też zawsze mają wstęp darmowy. Dodatkowym wabikiem są także przystępne ceny, happy hour, mnóstwo atrakcji przygotowywanych specjalnie na każdy wieczór.

 

hot°: Podchwytliwe pytanie: powiedz nam: za co twoim zdaniem, ludzie lubią klub Pinokio ?

Aby odpowiedzieć na to pytanie rzetelnie – sięgnęłam do opinii innych osób. I wiem, że się nie mylę: ludzie lubią Pinokio za cały klimat jaki jest wewnątrz. Kiedy idziesz do Pinokio - wiesz, że impreza będzie udana. Pozwolę sobie zacytować jedną z najnowszych recenzji z naszego profilu facebook"(...) Nic się nie zmieniło - dalej fajnie grają, dalej przychodzą tam ludzie głodni dobrej muzyki i dalej panuje tam klimat, którego próżno szukać w innych klubach(...)"

  

  

 

hot°: Pora na „spokojniejsze” pytania: Jak wygląda wasza najbardziej zwariowana czy szalona impreza z minionych kilku miesięcy? Jakie są wasze najpopularniejsze cykle imprezowe ?

Wbrew pozorom: to pytanie nie jest dla mnie proste, hehe. Wiele imprez zapadło w pamięci. Oczywiście musze tutaj wspomnieć: Szczecin Wita Studentów 2017, Otrzęsiny ZUT, Otrzęsiny US i listopadowy Bass Friday Night z DNF. Od roku z sukcesem, organizujemy Bass Friday Night, podczas których goszczą u nas dj'e z całej Polski. Tym możemy się pochwalić - w piątki gramy trochę mocniejszą muzykę, ludzie to polubili.

 

hot°: Jakie macie plany na 2018 rok ? Jak już wiemy, niedługo są wasze 58 urodziny ! Co związku z tym ?  

Z okazji 58 lat Pinokio organizujemy oczywiście największe urodziny w mieście! Wszystkich już teraz zapraszam 24 lutego - sobota. Zagra oczywiście nasz rezydent - DJ Gregory. Będzie się działo. Gwarantuje, że ta impreza długo pozostanie niezapomniana.

2018 rok to dla nas początek zmian! Tworzymy nową strategię Klubu Przyszłości. Mogę zdradzić co nieco: nowe wnętrze, nowe oświetlenie, smart bar.

 

  

 

  

 

 

hot°: Zakładam, że w waszym lokalu (patrząc po wielkości) - pracuje kilkadziesiąt osób. Czy jesteście jak jedna wielka, zgrana rodzina, pewnie ze szczyptą szaleństwa? Czy raczej jak solidnie zarządzana korporacja z wyznaczonymi rolami i zadaniami ?

Hmm ... staram się w myślach podliczyć sobie całą załogę: jest to blisko 40 osób, które tworzą ten klub. Oczywiście, wielu z tych osób nie zobaczysz na sali podczas imprezy. Są to też osoby, które dbają o lokal  „od kuchni".

Pinokio to hybryda rodziny i „korporacji". Jesteśmy jak rodzina bo ufamy sobie nawzajem, wspieramy się, wspólnie celebrujemy ważne momenty - to wszystko sprawia, że nasz team lubi to miejsce. Z drugiej zaś strony działamy jak firma: każdy ma swoje zadania, za które ponosi odpowiedzialność. Uważam, że jest to bardzo ważne, aby umieć / móc połączyć te dwie kwestie. Sukces murowany :)

 

hot°: Pytanie do Ciebie: Jesteś menedżerką Pinokia, patrząc na wyniki - całkiem niezłą w swojej pracy. Powiedz nam zatem, czym powinna charakteryzować się dobrze zorganizowana impreza? Co musi być zapewnione i dopilnowane a na co trzeba uważać?

Dobrze zorganizowana impreza według mnie to na początek dobry pomysł, organizacja i oczywiście dobrze poprowadzony marketing - to wszystko tyczy się aspektów merytorycznych, ale nie zapominajmy że organizacja imprezy to praca ludzi. Samemu, w pojedynkę nie zorganizujesz dobrej imprezy. Często robimy „burzę mózgów". Musisz mieć ludzi z pomysłami, takimi aby finalnie było Wow!

 

hot°: Prowadzenie klubu to praca nocna, stres, alkohol i na nieprzewidywalne okoliczności. Czy lubisz swoją pracę ? Może potrzebujesz już tej nocnej dawki adrenaliny…

Tak. Lubię to miejsce. Hmm no dobra: uwielbiam! Praca wymaga często poświęcenia. Odczuwalny jest stres - oczywiście zdrowy, w granicach rozsądku. Istnieje też ryzyko - wśród 1500 osób może wydarzyć się wiele. Ale to właśnie w rękach nas: menadżerów oraz pracowników ochrony jest ogarnięcie tego wszystkiego tak, aby nic niepożądanego nie miało miejsca. Na koniec czeka nagroda: kiedy widzisz tych wszystkich ludzi, którzy się świetnie bawią - stwierdzasz, że warto :)

 

 

 

KLUB PINOKIO

www.pinokio.com.pl

www.instagram.com/pinokioszczecin

www.facebook.com/centrumkulturystudenckiejpinokio

snapchat/pinokioszczecin