Pachnidło & Omerta - Poznajcie nową perfumerię!

23.11.2021 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Julian Masewicz

Zapraszamy Was do nowo otwartej  perfumerii „Pachnidło & Omerta”. Znajdziecie tutaj  wszystko to co pozwoli otulić się zapachem: perfumy znane i nieznane i na mililitry, zapachy orientalne a także klasyczne - rozsławione przez wielkich kreatorów mody. Oferta sklepu top również naturalne mydła, zestawy prezentowe idealne na nadchodzące święta. Rozmawiamy z Panią Małgorzatą Izabelą Schipplick, właścicielką i kreatorką tej wyjątkowej przestrzeni o szczegółach oraz planach na nadchodzący rok.

 

  

 

Pachnidło & Omerta, intrygujące! Skąd pomysł na nazwę i w ogóle na sklep?

 

Pachnidło – inspiracją bezpośrednio był „zapach” w jego przyjemnym dla zmysłów wydaniu – czyli „pachnidło”. To także tytuł osławionej dzięki - filmowi opowieści o pewnym mordercy, autorstwa Patricka Suskinda, bo każdy z nas ma swoją mroczną stronę…. Omerta – to zaś przeciwieństwo, jest to „zmowa” – w pozytywnym kontekście tego słowa, coś co przekazują sobie tylko nieliczni, informację o tym nietuzinkowym, niebanalnym miejscu.

 

Kilka schodków do góry i jesteśmy w świecie Pachnidła & Omerty. Co znajdziemy w ofercie Pani sklepu?

 

Znajdziecie tu Państwo wszystko to co pozwoli otulić się zapachem, czyli pachnidła wszelakie w różnych postaciach i o różnych konsystencjach… Kosmetyki olejowe, naturalne, bio i eko, przybory do kąpieli, olejki, świece, kadzidła – wszystko niszowe i nie do znalezienia w dużych sieciach czy sklepach wielkopowierzchniowych.

 

 

 

W  sklepie od razu po wejściu rzuca się w oczy cała ściana buteleczek z perfumami. Proszę nam opowiedzieć ze szczegółami o tej części Pani oferty…

 

Perfumy znane i nieznane sprzedawane na mililitry; zapachy orientalne a także klasyczne – rozsławione przez wielkich kreatorów mody, wystarczy wybrać butelkę i napełniamy ją „od ręki”. W ten sam sposób tworzymy również na życzenie klientów kompozycje z tych już określonych i znanych wszystkim zapachów a  wkrótce uruchamiamy – pracownię zapachu – gdzie skomponujemy zapach na miejscu, na który w danym momencie przyjdzie nam tylko ochota.

 

Sprzedaje Pani wiele rodzajów mydeł, zawsze pięknie wyglądających i posiadających często fantazyjne kształty. Ale zapewne nie kształt jest ważny, proszę zatem dokończyć zdanie: dobre mydło powinno być…

 

Tylko naturalne! To znaczy te które mamy w stałej ofercie skomponowane są z mieszanek kilku olejów, gdzie podstawą w ich produkcji jest masło shea. Takie mydła nie tylko myją ale także odżywiają i natłuszczają skórę. Dobrze się pienią i są całkowicie bezpieczne w tym polecane szczególnie dla alergików.

 

Teraz kilka schodków w dół i wchodzimy do części warsztatowej. Jaki ma Pani plany w tym zakresie?

 

Omerta – to miejsce spotkań, szkoleń, przeznaczone także do małych ekspozycji. Już wkrótce uruchamiamy spotkania cykliczne w ramach projektu: „W poszukiwaniu siebie” prowadzone przez Psychoterapeutkę Panią Ewę Szacką. W „Omercie” będą prezentowane również prace zaprzyjaźnionych artystów plastyków, prezentujących różne formy ekspresji artystycznej, które także będzie można nabyć na miejscu.

 

 

Grudzień to oczywiście wiele okazji na prezenty. Proszę zaproponować naszym Czytelnikom trzy propozycje na świetny podarek…

 

Oprócz oczywiście nieziemskich zapachów indywidualnie pakowanych to mamy jeszcze opcje: gotowe zestawy kosmetyków oraz przyborów do kąpieli, świece kraftowe lub olejki pachnące.

 

Koniec roku, to również plany na kolejny. Jakie są zatem Pani marzenia na nadchodzący 2022 roku?

 

Marzenia… jest ich bardzo wiele, lecz nadrzędne są spotkania – aby ich cykliczność stała się faktem. Ilość zapachów aby się dwukrotnie zwiększyła, a kompozycje zapachowe tworzone na miejscu przynosiły radość i satysfakcję naszym klientom.

 

 

 

Dane do kontaktu:

Ul. Ks. Bogusława X 41/U1

www.pachnidlo.com.pl

tel.  885 640 840

 

mail: kontakt@pachnidlo.com.pl

Facebook: GP Nr 1 Pachnidło

Instagram: pachnidlo_i_omerta

 

Pachnidło i Omerta

Pachnidło i Omerta

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.