Lash do it by Marta Bandura

07.11.2019 0 komentarzy
Autor: Paulina Ostrowska, Zdjęcia: Archiwum miejsca

W listopadowym numerze Hota dużo miejsca poświęcamy urodzie. Marta Bandura to niezwykle ciepła i pozytywna osoba, która na co dzień sprawia, że czujecie się piękniejsze. Opowiedziała mi, na czym polega zawód linergistki, jak buduje się zaufanie klientek oraz czy towarzyszy jej stres w pracy. Dowiecie się Również, jakie są aktualne trendy w makijażu permanentnym. Miłego odbioru!

 

Linergistka to coraz bardziej popularny zawód. Opowiedz nam coś więcej, czym dokładnie się zajmujesz?


Linergistka to osoba, która zajmuje się wykonywaniem makijażu permanentnego. Zabieg ten polega na wprowadzeniu odpowiednio dobranego, bezpiecznego barwnika pod skórę, przy użyciu sterylnej igły. Nieodłączną część mojej pracy stanowią szkolenia, dzięki którym doskonalę oraz nabywam umiejętności, niezbędne do wykonywania tego zawodu.W mojej opinii, aby zostać linergistką nie wystarczy jednak szereg szkoleń. Trzeba przede wszystkim wykazać się ogromnym wyczuciem estetyki i piękna, co jest kluczem do osiągnięcia sukcesu w tej branży.


Jak wygląda taki zabieg?


Pierwszą część stanowi dokładny wywiad medyczny, podczas którego klientka zostaje zapoznana z przeciwwskazaniami do zabiegu. Na tym etapie omawiamy także jej preferencje oraz oczekiwania co do efektu końcowego. Kolejnym etapem jest rysunek wstępny. Uważam, że jest to najważniejsza część całego zabiegu. Rysunek nie tylko pozwala na skorygowanie niewielkich asymetrii twarzy, ale także doskonale obrazuje jakiego efektu możemy się spodziewać po wykonanej pigmentacji.


Po doborze odpowiedniego pigmentu przystępujemy do pigmentacji. Strefa poddana zabiegowi jest znieczulona, zmniejszając uczucie dyskomfortu do minimum. Po 4-6 tygodniach wykonujemy, tzw. dopigmentowanie. Końcowy efekt zabiegu możemy podziwiać po około miesiącu od drugiego zabiegu.


W felietonie, który ukazał się w sierpniowym Hot Magazine, byłaś wymieniona jako jedna z najbardziej polecanych linergistek. Długo pracuje się na takie zaufanie klientek?


Znaleźć się w gronie najbardziej polecanych linergistek to ogromne wyróżnienie. Makijażem permanentnym zajmuję się od ponad roku. Ten czasspędziłam na ciężkiej pracy oraz budowaniu relacji z klientkami. Zaufanie klientek zdobywa się nie tylko poprzez posiadanie odpowiednich kwalifikacji, ale także indywidualne podejście do każdej z Pań, oraz stworzenie miłej, profesjonalnej atmosfery. Cieszy mnie, że dzięki mojej pracy kobiety mogą czuć się piękne i wyjątkowe każdego dnia. Moja praca jest moją największą pasją, a zadowolenie klientek to mój największy sukces, który sprawia, że wiem, iż wybrałam właściwą drogę.

 

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny i jak często należy go odświeżać?


Makijaż permanentny utrzymuje się od kilku miesięcy do kilku lat. To, jak długo będziemy cieszyć się jego efektem jest kwestią indywidualną i zależy od wielu czynników, m.in. stanu naszego zdrowia, stylu życia czy higieny. Kluczową rolę w zwiększeniu jego trwałości odgrywa właściwa pielęgnacja pozabiegowa. Należy nawilżać skórę oraz odpowiednio chronić miejsce poddane zabiegowi przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.


Aby nasz makijaż zachował ładny wygląd, należy go regularnie odświeżać co 1-1,5 roku. Stosując się do zaleceń linergistki, możemy cieszyć się pięknym efektem przez długi czas, a tym samym zaoszczędzić sobie czasu przy codziennym makijażu, co znacznie wpłynie na poprawę jakości naszego życia.


Czy towarzyszy Ci stres w pracy? Odpowiadasz za wygląd i tym samym samopoczucie swoich klientek.


Wykonując makijaż permanentny mam świadomość odpowiedzialności jaka na mnie spoczywa. Stres, o którym mowa dotyczy raczej klientek, które obawiają się bólu lub końcowego efektu zabiegu. Moim zadaniem jest sprawienie, aby klientka, która decyduje się na makijaż permanentny u mnie, czuła się w pełni bezpiecznie i komfortowo. Odpowiadam na każde pytanie i wyjaśniam całą procedurę zabiegu, rozwiewając tym samym wszelkie wątpliwości Pań. Staram się stworzyć miłą, profesjonalną atmosferę, budując tym samym zaufanie, które jest niezbędne w relacji linergistka - klientka. Właściwa opieka w trakcie i po zabiegu to kolejny ważny punkt budowania takiej relacji.

 

"Cieszy mnie, że dzięki mojej pracy kobiety mogą czuć się piękne i wyjątkowe każdego dnia."

 

 

Przeczytaj także >KATARZYNA PIETROŃ KOSMETOLOG<

 

Czy zauważasz, że z każdym sezonem jest moda na inny makijaż? Jaki trend aktualnie przoduje?


Aktualnym trendem w makijażu permanentnym jest subtelne, delikatne podkreślenie natury. To przede wszystkim brwi, usta i kreski w wersji cień lub ombre. Zadaniem makijażu permanentnego jest podkreślenie walorów kobiety i tuszowanie jej niedoskonałości. Jeszcze kilka lat temu w świecie PMU przodowały mocne, karykaturalne wręcz makijaże.
Zmiana tego trendu wiąże się ze zmianą świadomości zarówno linergistek jak i klientek. Dziś dbamy o podkreślenie piękna, które stworzyła natura. Taki trend idealnie wpisuje się w moją osobistą estetykę i poczucie piękna, a co za tym idzie, takich makijaży mogą oczekiwać moje klientki.

 Lash do it by Marta Bandura
ul. Ostoi-Zagórskiego 30

 

tel. 792 888 838
www.facebook.com/lashdoit

LASH DO IT BY MARTA BANDURA

LASH DO IT BY MARTA BANDURA

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.