Klęska modowego urodzaju – jak kupować na wyprzedażach mody online.

27.01.2022
Autor: Magdalena Zgórska, Zdjęcia: Archiwum

Czy się to komuś podoba czy nie,  sezon na wyprzedaże w pełni. Jeśli nie kręci cię szaleńcza bieganina po centrach handlowych, lub odstraszają obrazy dantejskich scen tratujących się kobiet na otwarciach butików, uspokajam. W sieci wyprzedaż jest tak samo fajna a nawet lepsza.  W końcu, możesz rozsiąść się wygodnie z kawą, w wygodnym dresie, z centymetrem krawieckim pod ręka i funkcję endless scroll. Ale czy to łatwe i ...tanie?

 

Felieton autorstwa Magdaleny Zgórskiej @exposeakcesoria. Dziękujemy i serdecznie polecamy!

 

 

Kilka podstawowych zasad.

 

Jako osoba, która przescrollowała wzdłuż i wszerz nie jedna stronę z modą, mogę na pewno podpowiedzieć wam kilka sprawdzonych zasad. Po pierwsze, nie kupuj w pierwszych dniach wyprzedaży. Jeśli bardzo ci zależy na jakiejś sztuce to ok, ale jeśli możesz zaczekać, warto. Po tygodniu od startu przecen większość marek daje dodatkowe procenty zniżek. Warto zapisać sobie link do danego ubrania i wrócić po paru dniach.

 

Nie kupuj online gdy jesteś zestresowana lub bardzo zmęczona. Łatwo o pomyłkę w rozmiarze, kolorze lub podczas podawania adresu, która wyjdzie gdy już opłacisz zamówienie. Potrafi to być bardzo frustrujące i skomplikowane do poprawienia.

 

Nawet kupując online, warto mieć obok karteczkę z listą rzeczy, na które polujesz. Kupowanie na spontanie także w sieci, jest tak samo drenujące portfel jak podczas zakupów na żywo.

 

Na wyprzedaży szukaj perełek spoza aktualnej pory roku. Zastanów się o jakie elementy garderoby będziesz musiała się zatroszczyć latem, np. sandały lub białe topy. Teraz jest fajny moment by to sprawdzić. Może coś ekstra czeka na ciebie na samym dole długiej listy SALE, w twoim ulubionym butiku. Zadanie ułatwi Ci wyszukiwanie po marce (na takich stronach jak Zalando czy Asos) lub po kolorze.

 

Nie kupuj tylko dlatego, że jest wyprzedaż!

 

Najważniejsza  zasada jest prosta. Nie kupuj czegoś, tylko dlatego, że jest z metką WYPRZEDAŻ.  Zadbaj o to by stylizacja, którą dana rzecz ma stworzyć z innymi ciuchami z twojej szafy miała sens. Podczas zakupów online jest to o tyle proste, że wystarczy na chwilę odejść od ekranu i zajrzeć do szafy. Sprawdzić czy aby na pewno nie masz już czegoś podobnego. Możesz też zobaczyć czy wybierasz odpowiedni rozmiar, mierząc ubranie tej samej firmy,  jeśli takie masz u siebie.

 

Kupowanie „na oko” online jest bardzo trudne. Najczęściej z tego powodu, że modelki na zdjęciach mają bardzo różne wymiary od naszych, pozują w nietypowych pozach lub proporcje zdjęcia są przekłamane. Dobrze mieć więc pod ręką centymetr krawiecki by upewnić się, że rozmiar będzie nam pasował.

 

 

Sprawdź politykę wymiany i zwrotów.

 

Na koniec dobrze przez zakupem online, doczytać politykę zwrotów danego sklepu. Zawsze mamy minimum 14 dni na zwrot nie noszonego towaru. Nieco inaczej jest gdy zamawiamy odzież lub dodatki personalizowanie, wtedy warto pamiętać, że ta zasada nie obowiązuje i tu ma znaczenie dobra wola sprzedającego.

 

Zakupy online mogą sprawić ogromną przyjemność. Wyprzedaż i upolowanie czegoś fajnego mogą dać też nie małą satysfakcję. Ale w dobie zrównoważonego konsumpcjonizmu pamiętajmy „mniej znaczy więcej”. Dbajmy o to by szafa nie była pełna ale stylowa.  Jak mawiała Coco Chanel .

 

„Moda przemija, styl pozostaje”.

 

Dane do kontaktu:

Magdalena Zgórska

www.exposeakcesoria.pl

info@exposeakcesoria.pl

Tel. 883 158 777

 

Facebook: www.facebook.com/ExposeAkcesoria

Instagram: www.instagram.com/exposeakcesoria

 

Expose

Expose