Galeria PikArt - Minimalistyczna Biżuteria

18.02.2021 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Karolina Małgorzata Płonka

Minimalistyczna biżuteria to świetny wybór dla kobiet preferujących skromniejsze i delikatniejsze dodatki. Jest ona elegancka i uniwersalna. Zarówno codzienny strój, jak i galowa aranżacja świetnie z nią współgrają. Taka stylistyka dodaje uroku i podkreśla walory właścicielki.


Dziś rozmawiamy z Galerią PikArt, zajmującą się tworzeniem biżuterii i nie tylko! Zapraszamy do przeczytania naszego najnowszego wywiadu.

 


Witamy serdecznie w HOT, dziś postaramy się przedstawić ciekawą działalność firmy PikArt. Pierwsze pytanie, dlaczego akurat biżuteria? Co zmotywowało Państwa do założenia takiego biznesu?


Biżuteria jest jednym z elementów naszej działalności artystycznej. Od wielu lat zajmujemy się „tworzeniem” nie tylko w tym obszarze. Obiekty jubilerskie i biżuteria artystyczna w naszym odczuciu jest jednym z najbardziej wymagających dzieł sztuki użytkowej.

 

To produkt złożony i pracochłonny. Jeżeli dodamy, że praktycznie każdy element z naszej kolekcji nosi znamiona unikatu, nie powiela żadnych trendów i tendencji rynkowych to przed naszymi oczami stanie dzieło kompletne i skończone. Jedyne w swoim rodzaju. Czy nie jest przyjemnie posiadać przedmiotu, którego nikt nie ma i mieć nie będzie? To nasza największa motywacja, dawanie możliwości bycia unikatowym.


Jakie modele biżuterii Państwo wykonują?


Większość naszych modeli ma charakter unikatowy lub wykonywany jest w krótkich seriach. Zaledwie po kilka sztuk. Nie ograniczamy się do konkretnego segmentu produktu. Posiadamy obiekty do noszenia „na codzień” jak i na eleganckie okazje. Bransoletki, kolczyki, naszyjniki, pierścionki oraz autorskie hybrydy.

 

Naszym ulubionym produktem są projektowane na specjalne zamówienia unikatowe zestawy balowe, weselne i prezentowe. Każdorazowo realizację obiektu poprzedza indywidualny projekt.

 

 

Z jakich materiałów Państwo tworzą, jakich kamienie są używane i dlaczego akurat takie?


Tworzymy głównie w materiałach naturalnych i z kamieni szlachetnych. Ametysty, granaty, szafiry, hematyty, fasetowane kryształy amorficzne. Obsady w srebrze i złocie. Uważamy, że naturalne kamienie niosą moc. Odpowiednio skomponowane, dobrane i osadzone z intencją posiadają moc magiczną.

 


Jak wygląda codzienna praca nad biżuterią? Czy jest to pasja czy już ciężka praca?


Taka praca to zdecydowanie pasja. Przede wszystkim trzeba mieć pomysł, wiedzieć jak go wykonać i posiadać niebywałą cierpliwość. Konstrukcja niektórych z naszych obiektów trwa po wiele tygodni. Nie bez znaczenia pozostaje także warsztat. Proszę sobie wyobrazić, że obiekt często składa się z kilkuset elementów tworzących konkretny wzór. Nie ma mowy o wielokrotnym składaniu i rozkładaniu dzieła. Dodatkowo produkt musi być trwały bo nie idzie przecież do muzeum tylko do użytku codziennego.

 

To trochę jak składanie puzzli bez instrukcji. Najważniejsze jest jednak to, że konkretny projekt jest gotowy zanim rozpocznie się pierwsze łączenie materiału. On jest gotowy w głowie, reszta to warsztat i godziny pracy. Czy ciężkiej? Nie potrafię odpowiedzieć. Jeżeli robi się coś co się kocha, to chyba nie.


Chyba najlepszym na to dowodem jest to, że mimo wielu realizacji damskich rozpoczęliśmy pracę nad kolekcją męską. Nowe wyzwania, nowe pomysły, nowe inspiracje i jaka radość z pracy!

 


Dlaczego biżuteria jest sposobem na wyrażanie siebie?


Każda forma pracy twórczej jest sposobem na wyrażenie siebie. To nie musi być biżuteria. Uważam, że obiekt końcowy nie ma tu większego znaczenia. Przy pracy z biżuterią radość samego procesu tworzenia jest o tyle większa, że na końcu uzyskujemy konkretny produkt, który może cieszyć swojego właściciela. Zadowolony odbiorca działa na twórcę zdecydowanie uzależniająco.

 


Gdzie możemy obejrzeć i kupić Państwa biżuterię?


Na chwilę obecną działamy głównie w interneciewww.galeria.pikart.site oraz przez bezpośrednich przedstawicieli.


Prosimy o kilka słów na koniec dla naszych czytelników


Wszystkich czytelników zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii. Zawsze chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Na naszej stronie galeryjnej uruchomiliśmy ostatnio czat, który ułatwia wymianę informacji, swoich odczuć i ewentualnych uwag. Jako twórcy zdecydowanie zachęcamy do realizowania swoich pasji artystycznych!

 

W dzisiejszych czasach dobrze jest czasem oderwać się od rzeczywistości i znaleźć to wyjątkowe miejsce, gdzie wyobraźnia łączy się z materią. Kto wie, może z takiego połączenia wyniknie coś magicznego?

 


www.galeria.pikart.site
galeria@pikart.site
Tel. 502 557 606
www.facebook.com/pikart.bizuteria.autorska
www.instagram.com/galeria_pikart

 

Galeria PikArt

Galeria PikArt

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.