Fashion Person: Mozaika Fashion Truck

30.08.2016 1 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Mozaika

W cyklu Fashion Person prezentujemy szczecińskie postacie lub firmy związane z branżą modową. Niektóre wybrane przez nas osoby są już po pierwszych sukcesach, inne są 100% debiutantami, zdarzają się nam również wywiady z prawdziwymi gwiazdami na firmamencie mody. Mamy nadzieję, że nasze artykuły pomogą dostrzec naszym Czytelnikom , że dobra moda to nie tylko Warszawa. Być może uda nam się również pomóc w promocji tym wszystkim, którzy debiutują a uznanym nazwiskom dodatkowe zainteresowanie chyba nigdy nie zaszkodzi… W sierpniu porozmawiamy z Mozaika Fashion Truck.

 

 

Hot°: Na wstępie proszę powiedzieć skąd wziął się pomysł na Fashion Truck? W Polsce, ale również w Szczecinie coraz więcej pojawia się Truck’ów, ale tych związanych z jedzeniem. Tutaj mamy element innowacyjny, gdyż będzie to pierwszy tego typu pojazd modowy w Polsce. Co Was zainspirowało?


Na sam pomysł wpadłam zainspirowana ogromem książek na temat mody, różnych blogów, vlogów, stron internetowych, vintage shop’ów z całego świata, oczarowana ich wystrojami i historią ich właścicieli. Na pierwszego fashion trucka trafiliśmy zaś podczas wycieczki do Londynu, gdzie poszukiwaliśmy inspiracji w tamtejszych vintage shop’ach, z myślą o założeniu własnego… aż tu nagle trafiliśmy na coś takiego, jak fashion truck! Wow! - taka była moja pierwsza reakcja na jego widok.

 

Po tym wstrząsie postanowiliśmy dowiedzieć się wszystkiego o fashion trucka’ch na całym świecie. Spędziłam wiele nocy tłumacząc np. Francuskie blogi, by dowiedzieć się jak to wygląda u nich z tamtej perspektywy, kto był pierwszym założycielem itd. Nasycona inspiracjami i fascynacją tych różnych truck’ów, dojrzałam do swojego marzenia - że ja również chcę mieć swój magiczny sklep i będę do tego dążyć. Od tamtego czasu minęło niecałe 1,5 roku i voilà! Od zawsze miałam w głowie, to jak będzie on wyglądał i o jakim charakterze będzie. Nigdy nie chciałam mieć typowego second handu, czy vintage shopu, gdyż nie pasował mi ich charakter.

 


Pragnęłam mieć sklep z takimi rzeczami, jakie mam u siebie w szafie ,czyli takimi już po tzw. transformacji: pachnącymi, wyprasowanymi, przeszytymi, z przypiętą eko metką - całkiem odnowionymi.


Chciałam aby, każda rzecz była wyjątkowa i taka, która nie trafi się nigdzie indziej. Postanowiłam zrobić wszystko, aby mi się to udało, wyznając zasadę „powoli do celu” i na szczęście udało się. We wszystkim wielką opoką był Tomek, który ze stu procentową pewnością zawsze mi powtarzał, że nie może mi się nie udać. Wspólnie osiągnęliśmy ten cel.

 


Hot°: ile czasu trwało przygotowanie tego projektu?


Praca nad projektem trwała dość długo. Przede wszystkim dlatego, iż koszty związane z projektem nie były małe. Postanowiliśmy z narzeczonym przybrać zasadę „powoli do celu” i skrupulatnie dążyć do tego, aby udało się zrobić to przemyślanie, porządnie i w miarę niskim budżetem. Od samego pomysłu do jego efektu końcowego minęły prawie 2 lata, dlatego też dzień naszego rozpoczęcia był dla nas bardzo sentymentalny i wyjątkowy :). Po takim okresie, to cudownie uczucie poruszać się mozaikowym truckiem, choć wiadomo - nie spoczywamy na laurach i realizujemy oraz udoskonalamy się z dnia na dzień. W głowie mamy również masę kreatywnych projektów, które chcielibyśmy wdrożyć już niebawem. Jeden z nich jest również związany ze Szczecinem.

 


Hot°: Gdzie będziecie stacjonować w okresie wakacyjnym? Czy po wakacjach wrócicie na stałe do szczecina?


Fashion Truck Moziaka wakacje spędza w Mielnie, w samym centrum tego tętniącego życiem miasteczka, gdzie z przerwami będziemy stacjonować od 26.06-30.09.2016r.


W między czasie jednak będziemy odwiedzać różne modowe eventy i festiwale w całej Polsce.


W Szczecinie mieliśmy przyjemność postoju w dwóch miejscach na Festiwalu Atrakcji i Rozrywki oraz wraz z kawiarnią Bulwary Cafe na Bulwarach, gdzie być może zawitamy w wakacje po raz kolejny w ramach cyklu Szczecińskich postojów i współpracy z tym klimatycznym miejscem. Szczecin pozytywnie nas zaskoczył. Ludzie są kreatywni, odważni i uśmiechnięci.

 

 


O wszystkich postojach i wydarzeniach informujemy na biażąco naszych social mediach: Instagram, Facebook, Snapchat.


Warto śledzić nasze profile, ponieważ często dorzucamy i dopisujemy nowe miasta i miejsca, w których będziemy stacjonować. Otrzymujemy coraz więcej propozycji, a tymi kanałami najszybciej możemy się takimi informacjami podzielić z naszymi odbiorcami :).


Hot°: Słyszeliśmy, że wspieracie recykling oraz wszystko to, co jest eko. Proszę powiedzieć coś więcej na ten temat.


Mamy sklep vintage, gdzie nie bez powodu sprzedajemy ubrania z tzw. Drugiej ręki. Chcemy tym samym pokazać, iż można nadać ubraniom drugie życie i te ubrania mogą znacznie przewyższać te z sieciówek, chociażby swoją oryginalnością, niepowtarzalnością, marką i co najważniejsze wysoką jakością materiałów. Idąc tym kierunkiem postanowiliśmy być spójni w tym co robimy i pokazać, że można stylowo i ładnie wyposażyć auto z recyklingowych atrybutów. Tak więc metki, torby, wizytówki mamy eko - zrobione przez firmę odzyskującą papier recyklingowy i produkującą tego typu rzeczy, a np. Ladę sklepową mamy zrobioną ze starych podpalanych skrzynek :).


Oczywiście nie wszystko udało nam się przetworzyć, ale staramy się dać jakiś mały przykład i choć trochę przyczynić się do ochrony środowiska.

 

 


Hot°: Co klienci znajdą w Waszej ofercie? Jakiego typu ciuchy sprzedajecie? Może zdradzicie również jakieś marki?


Mozaika Fashion Truck, to mobilny sklep na kółkach z odzieżą vintage, second-hand od znanych światowych projektantów oraz hand made'ami i rekonstrukcjami wykonywanymi przez nas.


W naszym Truck’u można znaleźć również ręcznie wykonywane i zdobione przez nas jeansowe: katany, short'y, koszule, nietuzinkowe vintage ubrania od projektantów, takich jak Michael Kors, Tara Jarmon, GUCCI, Ralph Lauren,COS czy Calvin Klein oraz wiele oryginalnych ubrań zachodnich marek, takich jak Monki, BikBok, Asos, missquaided czy River Island. Znajdziemy tu ubrania od klasyki i prostoty, po całkowity oldschool i awangardę. Dużo naszych prac, czyli bluzki zrobione z vintage spódnic, a spódnice z retro zasłon. Można tafić u nas także na perełki od projektantów z całego świata. Począwszy od projektantów Hinduskich, po afrykańskie czy orientalne projekty. Wszystkie rzeczy charakteryzuje niezwykła unikalność, są to rzeczy niepowtarzalne i oryginalne.

 


Fashion Truck Mozaika kreowany jest na miejsce bardzo kreatywne, nietuzinkowe, kolorowe oraz dające wiele inspiracji. Jest miejscem przeznaczonym dla osób szukających odmienności, oryginalności, dla fanów stylu vintage i retro oraz dla miłośników światowych marek i produktów najwyższej jakości w dużo niższych cenach. Każdy produkt mamy tylko w jednym rozmiarze i egzemplarzu. Chcemy, aby Mozaika była takim „obwoźnym” miejscem pełnym inspiracji i na razie nam się to udaje (patrząc na uśmiechy, zafascynowanie i zadowolenie naszych klientów:).

 


Hot°: Zamierzacie wspierać również młodych artystów… Proszę powiedzieć coś o tym.


Tak, szykujemy świetny projekt skierowany do utalentowanych młodych artystów, który mamy nadzieję ruszy jeszcze tego lata.


Mianowicie postanowiliśmy załączyć w naszym Fashion Truck’u "Witrynę Młodych Artystów", w której bez żadnych opłat umożliwimy lokalnym talentom przez określony czas zaprezentowanie i możliwość sprzedaży własnoręcznie wykonywanych prac, hand made'ów oraz różnego rodzaju rękodzieł. Projekt jest skierowany do osób, które chcą spróbować swoich sił i pokazać swoje prace większej publiczności, jak również umożliwienie sprzedaży tym, których nie stać jeszcze na prowadzenie własnej działalności. Bardzo chętnie współpracujemy z domami kultury, szkołami, uczelniami promując regionalne talenty za ich pośrednictwem. Utalentowani twórcy mogą również wysyłać nam swoje zgłoszenia na maila: kontakt@mozaika-shop.pl, do czego szczerze zachęcamy. Sami po sobie wiemy, jak ciężko prowadzi się działalność gospodarczą w gąszczu ogromnych opłat i niezachęcających przepisów, stąd nasza decyzja, by w choć mały sposób pomóc tym, którzy chcieliby spróbować :)

 


Hot°: Jakie macie plany na przyszłość?


Marzenia i plany mamy ogromne. Część z nich spełniła się już w czerwcu i było to otwarcie naszego fashion trucka. Nad projektem pracowaliśmy ponad 1,5 roku, więc czerwiec był dla nas fantastycznym miesiącem pełnym zapału do dalszego działania i pewnego rodzaju spełnienia. Cieszymy się, że jesteśmy pierwsi w Polsce. To fantastyczne uczucie i mamy nadzieję, ze zapoczątkujemy nową modę i tak jak w Stanach Zjednoczonych - niebawem będzie nas ponad 500.


Oczywiście nawet na chwilę nie spoczywamy na laurach i kolejną część naszych planów mamy rozłożoną na kolejne lata.

 

 


Póki co jesteśmy w trakcie otwierania nowego, całkowicie profesjonalnego sklepu online i nie możemy doczekać się jego startu, ponieważ będzie to udoskonalenie starego sklepu unikat-shop.pl i pozwoli nam na dojście do klientów z całego kraju, nawet z najmniejszych jego zakątków, Ale i nie tylko.


Teraz skupiamy się na wakacyjnej trasie naszego fashion truck’a, która z dnia na dzień się powiększa, ale również powoli zapełniamy nasz kalendarz na następny rok, który chcemy maksymalnie wykorzystać i ruszyć mozaikowym truckiem w trasę po całej Polsce oraz poza jej granice.

 

 

 


Ponieważ Kasia kocha szyć i przerabiać, to do swojego sklepu, jak i do fashion trucka dodaliśmy również dział z jej rekonstrukcjami i ubraniami przeszytymi i przerobionymi przez nią. Są to bardzo ciekawe projekty i nie możemy doczekać się reakcji klientów.


Jesienią czekają nas również bardzo ciekawe projekty modowe, oczywiście kilka w Szczecinie: ogrom kursów, szkoleń udoskonalających nasze umiejętności i kilka ciekawych wykładów. Warto więc śledzić nas na social, ponieważ na pewno nie pozwolimy się nudzić naszym klientom i odbiorcom, pokazując ogrom inspiracji, kreatywnych i ciekawych projektów wszystkim zakochanym w modzie, vintage i nie tylko :).

 

 

 

 

Mozaika Fashion Truck
tel. 532 201 607
ul. Klonowa 29B/8, Kołobrzeg

mozaikafashiontruck@wp.pl

https://www.facebook.com/mozaikafashiontruck/

http://www.mozaika-shop.pl/

 

Komentarze

Komentarze

tekla
7:50 17.08.2017
gratuluję wspaniałego pomysłu, odwagi, by zacząć coś na własny rachunek. Ostatnio Mozaika była w Olsztynie na Green Festivalu ..i, - właśnie kupiłam wyjątkowe spodnie typu "cygaretki" w kratkę dla siebie i spodenki do pływania dla męża :)). Obsługa jest miła i można płacić kartą co jest wygodne. Pozdrawiam i do zobaczenia w Gdyni :) na pewno Was odwiedzę, Iwona z Olsztyna
1
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.