Tawerna Sailor

25.05.2018
Autor: Magda Oleśniewicz , Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Od września przy Al. Piastów rozpoczęła swoją działalność Twerna Sailor. Jej właściciele posiadają jeszcze jedną restaurację, która znajduje się w Trzebieży i od lat jest doceniana przez rybnych smakoszy. Otwarcie kolejnego punktu było więc kwestią czasu. W swojej ofercie posiadają ryby smażone,wędzone ( również na specjalne zamówienie), zjecie tu również przepyszną zupę rybną. Wszystko to w iście morskim klimacie.

 

  

 

 

Warto wspomnieć kilka słów o Trzebieży, gdyż to właśnie tam zlokalizowany jest największy polski port nad Zalewem Szczecińskim. Jest to port głównie rybacki, ale również handlowy, jachtowy (marina żeglarska) i pasażerski .Można tu kupić świeże ryby prosto od rybaków, którzy często sprzedają je w przydomowych wędzarniach. Sandacz,okoń,węgorz,leszcz,miętus – to tylko niektóre gatunki,które można złowić w Zalewie Szczecińskim. Szczecinianie chętnie odwiedzają te rejony w ramach naładowania baterii po całym tygodniu pracy. W okolicy możecie skorzystać z wielu atrakcji a zwieńczeniem tego wszystkiego jest niewątpliwie zjedzenie dobrej ryby.

 

  

 

  

 

Tawerna Sailor to wymarzone miejsce dla wielbicieli morskich klimatów. Już od wejścia poczujecie się zaczarowani wnętrzem i atmosferą. Tawerna urządzona jest w stylu marynarskim. Gdzie okiem nie sięgnąć wszędzie dostrzeżemy akcenty żeglarskie,wiosła,ryby,szekle,statki. Każdy element wystroju ma swoją historię. Pozwala nam to na moment przenieść się w świat prawdziwych wilków morskich. Całości klimatu dopełnia nastrojowy kominek oraz muzyka. Nie mogło zabraknąć klasycznych szantów w stylu ''10 w skali boforta ''. Któż by nie chciał zjeść w takiej atmosferze?

 

Jakie przysmaki znajdziemy w menu? zjecie tutaj świeże ryby, dostarczane codziennie z kutrów. Dorsz,halibut,sola,to tylko niektóre z nich. W ofercie znajdziecie również ryby wędzone na zamówienie. Oprócz tego czeka na was przepyszna zupa rybna, a oczekując na zamówienie , czas umili wam czekadełko w postaci wędzonych,marynowanych i smażonych rybek. Warte uwagi są przepyszne ciasta własnego wypieku,domowy smalec z jabłkami,śledzie w octowej zalewie oraz frytki belgijskie.

 

Na wielbicieli piwa czekają wyśmienite odmiany rzemieślnicze w tym pyszne piwo z Browaru Żeglarskiego. Jest to miejsce idealne na obiad z rodziną,wyjście towarzyskie czy spotkanie biznesowe. Tawerna Sailor organizuje różnego rodzaju imprezy. Rodzinna atmosfera sprawia,że z pewnością zechcecie odwiedzić Tawernę jeszcze nie raz.

 

 

https://www.facebook.com/tawernasailor/

782 060 017

al Piastów 10