Sorrento - Klimatyczne miejsce powraca!

05.07.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Dawid Korniak, Archiwum miejsca

Kultowa kawiarnia Sorrento powróciła po 40 latach przerwy na artystyczną oraz gastronomiczną mapę Szczecina. Miejsce zostało otwarte pod koniec czerwca. Tutaj możecie spodziewać się muzyki granej na żywo każdego dnia! Lokal zgodnie z tradycją poszukuje nowych talentów, które chcą spełniać swoje marzenia o występach na scenie. Sorrento to także domowe jedzenie, dania z grilla oraz klimatyczny ogródek. O tym bardzo ciekawym miejscu porozmawiamy z Panią Elizą. Przy okazji mogliśmy odwiedzić to miejsce i zrobić kilka fotek. To miejsce jest naprawdę bardzo klimatyczne - przekonajcie się sami:)

 

 

hot°: Kultowa klubokawiarnia Sorrento wraca na mapę Szczecina, skąd pomysł na ożywienie tego lokalu?


Pomysł wywiązał się spontanicznie, gdyż pierwotnie miał to być dom medyczny. Nie dopuściłam do tego i wskrzesiłam ducha Sorrento zupełnie spontanicznie, właściwie tego nie planując.

 

 


hot°: Jakie jest główne zadanie tego miejsca? Promowanie kultury i muzyki, czy może coś zupełnie innego?


Tak, będzie to miejsce związane z kulturą i promowaniem naszych młodych ludzi ,którzy nie mają gdzie się pokazać i zaśpiewać lub zagrać. Można ze swoim sprzętem przyjść, ale posiadamy również swoje. Będziemy robić kabarety i skecze oraz mini koncerty. Codziennie gramy muzykę na żywo od godziny 18 do 22 ze względu na mieszkańców, ale w weekend gramy dłużej. Na ogrodzie słychać tylko muzykę powojenną ponadczasową, która jest puszczana z gramofonu, gdzie płyty pozyskujemy od naszych gości.

 

 

Wideo

Wideo


hot°: Do dyspozycji gości jest również Grill i ogródek. Jakie dania znajdują się w Waszej karcie?


Na razie grillujemy, następnie przenosimy się do restauracji, którą postaram się otworzyć do jesieni. Dania nie są wygórowane cenowo, a to tylko dlatego, żeby mieć codziennie świeże potrawy typu: łosoś, karkówka, pierś z kurczaka, ciabatty i sałatki. Kuchnia ma mój odgórny zakaz mrożenia produktów, więc nawet zamrażalnika nie mamy;)

 

 


hot°: Ponowne otwarcie miało miejsce zaledwie kilkanaście dni temu. Czy Szczecinianie wiedzą, że Sorrento znowu funkcjonuje? Nie narzekacie na brak gości?


Na brak gości nie narzekamy, lecz na pogodę. Goście mają do dyspozycji kocyki, parasole i wiaty z zadaszeniem, a także część środka lokalu, który nawiązuje już do otwarcia dalszej części. Tę postaramy się otworzyć w przeciągu dwóch tygodni.

 

 


hot°: Jakie promocje szykujecie dla nowych gości? Widziałem, że cykliści mogą liczyć w każdy wtorek na specjalny rabat!


Promocje mamy praktycznie przez cały tydzień. Poniedziałek dla seniorów, wtorek dla cyklistów, środa dla motocyklistów, czwartek dla studentów, piątek dla artystów. Oprócz tego święcimy również specjalne dni kalendarzowe. Dla przykładu ostatnią taką okazją był Dzień Psa – zorganizowaliśmy konkurs z nagrodami dla właściciela i psiaka.

 


hot°: Słyniecie z koncertów i wydarzeń kulturowych. Jakich artystów można u Was spotkać. Częściej tych młodych, mniej znanych, czy raczej znane postacie polskiej sceny muzycznej?


Wszyscy Artyści są u nas mile widziani i każdy jest przyjmowany z otwartymi rękoma. Zaprzyjaźnieni jesteśmy z Panem Zbyszkiem Włodarczykiem Bitelsem i jego siostrą Basią, Bogdanem Krzywickim, Wojtkiem Rapą, Lechem Stachurskim, Wojtkiem Czajkowskim, Bog Art Music Band.


Mikrofon czeka i jest do dyspozycji każdego, kto tylko zechce wypromować siebie i swój talent. W swoim czasie przewidujemy zorganizowanie konkursu z nagrodami i na pewno zostanie to nagłośnione na stronie Sorrento oraz FB - gdzie będzie można głosować na danego wykonawcę.

 

 

 


hot°: Organizujecie jakieś inne wydarzenia?


Co do wydarzeń innego typu, to jak najbardziej jesteśmy otwarci. Na pewno będą wieczorki taneczne w soboty oraz moja pasja, czyli wieczorki literackie, a także promowanie Szczecina nowego ze starym. Będzie można również usiąść sobie w zaciszu i poczytać książkę lub wymieniać swoje książki na nasze, które będą na półeczkach do ogólnego dostępu.


hot°: Dziękuję za wywiad!

 

 

Sorrento
ul. Mickiewicza 2
tel. 695 529 318
Odwiedź stronę Internetową!

 

 

Sorrento

Sorrento

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.