Śniadania w Protein Point!

15.06.2018
Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

O restauracji Protein Point Healthy pisaliśmy już na łamach naszej gazety kilka razy. Restauracja serwująca posiłki ze ścisłym podziałem na gramatury, kalorie i składniki odżywcze - szturmem podbiła serca i podniebienia Szczecinian. Tym razem postanowiliśmy odwiedzić to miejsce ponownie i zapytać właścicieli o refleksje z pierwszych miesięcy działalności od niedawnego otwarcia oraz porozmawiać a przede wszystkim spróbować pysznego menu śniadaniowego.

 

hot°: Jak oceniacie pierwsze miesiące po otwarciu?

Bardzo dobrze, na pewno nie jesteśmy rozczarowani. Gości cały czas przybywa, jaki i mamy wielu stałych klientów, którzy wracają z uśmiechem na twarzy. Bardzo dużo też sprzedajemy posiłków na wynos, szczególnie w porze lunchowej.

 

hot°: Dzisiaj skupimy się na śniadaniach. Opowiecie nam coś na temat śniadaniowego menu?

W menu śniadaniowym znaleźć można pozycje typowo białkowo-tłuszczowe, jak i mocno węglowodanowe. Można zjeść lekki omlet wegetariański, jak i posilić się konkretną owsianką. Poza tym od rana dostępne jest całe menu, także można skomponować śniadanie w postaci piersi z kurczaka z awokado lub steka z jajkiem sadzonym i brokułem, wszystko jest kwestią potrzeb, jak i wyobraźni gości.

 

hot°: Od której godziny możemy przychodzić na śniadania do Protein?

Śniadania serwujemy w tygodniu od godziny 9, a weekend od 10. Warto pamiętać, że są dostępne przez cały dzień.

 

  

 

hot°: Czy jest jakaś potrawa, którą szczególnie polecacie i którą odwiedzający koniecznie muszą spróbować?

Największą popularnością cieszą się: śniadanie mistrzów, burger Kafar oraz pankejki. Także zapraszam serdecznie do spróbowania!

 

hot°: Wiemy, że kładziecie ogromny nacisk na jakość produktów.
W jaki sposób zaopatrujecie się w te z najwyższej półki? Produkty zamawiane są codziennie. Każdego dnia przyjeżdżają do nas świeże mięsa, warzywa i owoce. Wszystkie potrawy robione są na bieżąco. Absolutnie nic nie mrozimy. Nie używamy też gotowych mieszanek przypraw, czy sosów. Wszystko robimy sami, aby potrawy były autentyczne i pozbawione sztucznych dodatków.

 

hot°: Czy można w Protein zamawiać śniadania z dowozem lub na wynos?

Jak najbardziej można zamawiać posiłki na wynos. Można wcześniej zadzwonić i odebrać gotowy posiłek na konkretną godzinę. Jest też możliwość skomponowania i zamówienia posiłków na cały dzień, zaczynając od śniadania. Dowozy jeszcze nie są możliwe, jednak myślę, że w przyszłości jest na to szansa.

 

  

 

  

 

 

hot°: Słyniecie z bogatej palety dietetycznych napojów gazowanych, których nie spróbujemy nigdzie indziej. Opowiecie nam o tym, skąd pomysł i jakich smaków możemy spróbować?

Ideą restauracji są świeże, zbilansowane posiłki. Nie używamy w kuchni w ogóle cukru (ewentualnie słodzik lub miód), więc zaprzeczeniem byłoby sprzedawanie słodzonych napojów. Na tą chwilę możemy spróbować Fanty, Spirte, czy Coca-coli Zero, co już jest standardem, ale także Sprite limonkowo-ogórkowego, dr Pepper, Coca-coli waniliowej, wiśniowej, brzoskwiniowej, jak i Coca-Coli bez kofeiny oraz o smaku exotic mango – wszystko zero kalorii. Warto też wspomnieć, że można u nas dostać wodę proteinową o zawartości 20g białka w butelce, jak i pyszną wodę kokosową, czy zieloną herbatę. Zapraszamy wszystkich, zarówno tych, co mocno liczą kalorie, jak i tych, co po prostu chcą zdrowo zjeść, nie czując ciężaru na żołądku. Każdy u nas znajdzie coś dla siebie.

 

  

 

  

 

 

 

 

Protein Point Healthy Food & Grill
ul.Małopolska 4/2
www.facebook.com/proteinpointszczecin