Restaurant Week startuje 23 marca!

17.02.2022 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum RW

Restaurant Week - wielkie święto miłośników dobrej kuchni wystartuje dosłownie za kilka tygodni! Rozmawiamy z city managerką festiwalu o szczegółach tegorocznej odsłony, nowościach oraz o podstawowej kwestii: dlaczego w ogóle warto skorzystać z festiwalowych propozycji.

 

 

Każda edycja Restaurant Week niesie ze sobą inne przesłanie. Co będzie przewodnim hasłem edycji wiosennej roku 2022?

 

Bez wątpienia to jedna z edycji, która pozwala przypomnieć sobie jak żyliśmy przed pandemią. Z siedemnastą edycją festiwalu wróciliśmy w terminie, w którym jeszcze niedawno nie było szansy na to, aby spróbować festiwalowych dań.

 

 

Moje klasyczne pytanie, ale zawsze aktualne, bo co roku pojawiają się nowi odbiorcy a wcześniejszym nie zaszkodzi przypomnieć… Czy jest w ogóle festiwal Restaurant Week?

 

Niezmiennie uważam, że jest to najlepsza możliwa okazja do tego, aby wybrać się do restauracji, do której uwielbiamy się wybierać, a chcielibyśmy spróbować czegoś innego niż dotychczas. To także wspaniała okazja, aby spróbować dań, których jeszcze nie znamy, poznać restauracje, których dotychczas nie mieliśmy okazji odwiedzić.

 

Restaurant Week to festiwal restauracyjny, który ma na celu zaciekawić gości sztuką kulinarną, rozkochać w kuchniach Świata. To czas, w którym propagujemy zasady zero waste, dbamy o różnorodność składników. A to nie wszystko, ponieważ jest to czas, w którym za kwotę 59 złotych zjemy 3 festiwalowe dania i skosztujemy koktajlu festiwalowego.

 

Jest to wyjątkowa okazja, stąd wyjątkowa cena. Festiwal trwa tylko kilkanaście dni. Do restauracji wybieramy się po poprzednim wykupieniu voucherów na stronie www.restaurantweek.pl. Jest to jedyna droga umożliwiająca skorzystanie właśnie z tej wyjątkowej, festiwalowej okazji.

 

 

Poprosimy o szczegóły: kiedy rozpoczyna się festiwal? Jak dokonuje się rezerwacji i do kiedy?


Festiwal rozpoczyna się 23 marca i potrwa do 10 kwietnia. Rezerwacji dokonujemy na stronie, którą wspomniałam wcześniej. Panel pozwala nam wybrać restaurację, menu, liczbę osób, a także godzinę odwiedzić. Rezerwacje opłacane są z góry, a w trakcie trwania festiwalu wystarczy wybrać się na kulinarną ucztę i cieszyć się przysmakami! Warto rezerwować miejsca dużo wcześniej, ponieważ łatwiej będzie znaleźć wymarzony i dogodny termin.

 

 

Restaurant Week, to nie jedyne Wasze działania. Wiemy, że w 2022 roku możemy spodziewać się festiwali dotyczących innych aspektów kultury gastronomicznej. Co dokładnie czeka nas w kolejnych miesiącach bieżącego roku?

 

Oczywiście - idziemy jak burza! :) Niektórzy nasi goście w komentarzach piszą, że definiują pory roku w oparciu o nasze festiwale :) W tym roku czeka nas World Class Cocktail Festival, a także nieco odmieniony Fine Dining Week oraz kolejna edycja Restaurant Week.

 

 

Jakie szczecińskiej lokale biorą udział w tegorocznej, wiosennej edycji Restaurant Week?

 

Zbyt długo wymieniać! Cała lista lokali do znalezienia na stronie rezerwacyjnej. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Jedyne utrudnienie - ciężko się zdecydować :)!

 

 

Co edycję na uczestników RW, czeka Niespodzianka! Co w tym roku ciekawego przygotowaliście dla Gości Restaurant Week?

 

Liczne konkursy, dlatego polecamy śledzić lokalne media, a także nasze kanały w social mediach, a także u naszych ambasadorów!

 

Jakie są trzy dania, które zaskoczyły Cię (oczywiście na plus) podczas minionej edycji Restaurant Week?

 

Ciężko mi wybrać, ale zdecydowanie zaskakują mnie dania wegetariańskie i wegańskie. Zawsze pozwalam sobie na ich degustację, ponieważ nie jestem zadeklarowaną wegetarianką czy weganką i z największą ciekawością próbuję czegoś, co nie do końca wybrałabym jako pierwsze!

 

 

Na koniec podchwytliwe pytanie. Czy dania, które przygotowują restauracje są różne z edycji na edycję? Nie ma pójścia na gastro – łatwiznę? ;)

 

Nie ma łatwo! Dania zmieniają się czasami minimalnie (ale zawsze!), a szefowie kuchni stają do rywalizacji po to, aby dzięki ocenom festiwalowych gości rozsławić restauracje, w której pracują!

 

www.restaurantweek.pl

www.facebook.com/RestaurantWeekPolska

www.instagram.com/restaurant_week_polska

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.