Plaża na Wyspie Grodzkiej ruszyła!

05.07.2017 0 komentarzy
Autor: Piotr Trafny, Zdjęcia: Archiwum Miejsca

Szczecin wraca nad Odrę – to bardzo popularne hasło w ostatnim czasie. Wakacyjnym centrum miasta będzie w tym roku Wyspa Grodzka! Wszystko dzięki licznym wydarzeniom zaplanowanym w Miejskiej Strefie Letniej. Dodajmy, że Plaża zlokalizowana jest w centrum miasta, z malowniczym widokiem, w sąsiedztwie pięknej mariny zapełnionej jachtami i motorówkami – Szczecinianie naprawdę mogą być dumni z takiego miejsca!

 

 

Wyspa Grodzka jest doskonale zlokalizowana – naprzeciwko Wałów Chrobrego, obok Łasztowni i popularnych bulwarów. Właśnie ukończono prace związane z ich przedłużeniem, zatem przejdziemy obok Dźwigozaurów aż do samej Wyspy! Plaża w centrum miasta, z malowniczym widokiem, w sąsiedztwie pięknej mariny zapełnionej jachtami i motorówkami – Szczecinianie mogą być dumni z takiego miejsca!

 


W tym roku na Wyspie Grodzkiej pojawił się również punkt gastronomiczny, dzięki któremu plaża zyskała charakter jaki znamy z wielu europejskich miast gdzie latem życie toczy się nad wodą. Czarny kontener morski zmodyfikowany pod bar jest jednym z ciekawszych debiutów na szczecińskiej mapie gastronomicznej. Dostaniemy doskonałą kawę, lemoniady, mate, napoje dla dzieci. Dostępne są również napoje alkoholowe – piwo, wino oraz drinki. Ogródek otoczony jest klimatycznymi girlandami oraz linami morskimi. Możemy usiąść na leżakach, siedziskach z palet i skrzynek.

 


Żegluga Szczecińska oraz firma 2event dbają również o atrakcyjny program wydarzeń w Miejskiej Strefie Letniej. Cyklicznie odbywać się będą pokazy filmowe (pierwszy już 5 lipca!), zajęcia zumba & fitness, spotkania dla najmłodszych pod hasłem „Niedzielna piaskownica”. W każdy piątek i sobotę wieczory umili muzyka, grana przez DJ’a lub zespoły na żywo. Spośród wydarzeń specjalnych na pewno warto wspomnieć o muzycznym A La Playa 8 lipca czy Festiwalu Sportów Plażowych 22-23 lipca.

 

 


Plaża na Wyspie Grodzkiej jest otwarta codziennie od rana do 22.00, a w weekendy jeszcze dłużej. Na miejscu oprócz wspomnianych leżaków czy hamaku czeka zestaw aktywnego plażowicza: piłki do siatkówki, rugby, frisbee, zestawy do badmintona. Najmłodsi znajdą dla siebie zabawki, w końcu to największa piaskownica w okolicy :) A także świetne miejsce np. na puszczanie latawców lub po prostu najlepsza opcja na spędzenie wakacji w mieście!

 


Poczuj klimat – to hasło doskonale pasuje do plaży na Wyspie Grodzkiej. Z pewnością będzie to szczególnie widoczne podczas Tall Ships Szczecin, w końcu Wyspa znajdzie się dokładnie pośrodku wielkiej żeglarskiej imprezy! Zachęcamy jednak wszystkich, aby wybrali się sprawdzić beach bar oraz samą plażę już wcześniej. W końcu w ilu miejscach można strzelić sobie selfie z palmą i Szczecinem w tle?


Polub na Facebooku!   |   Śledź na Instagramie!

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.