p Art One - nowy pub

07.06.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum p'Art One, Michał Wojtarowicz, Wojciech Lisowski

p'Art One to nowy lokal z artystyczną wizją swojej przyszłości, ma już w swojej ofercie kulturalnej ciekawe wydarzenia. Zlokalizowany jest przy ulicy Monte Cassino 1, na przedłużeniu Deptaku Bogusława. Z poniższego wywiadu dowiecie się czym jest p'Art One, a także firma Ogrody Kultury. O tym wszystkim, a także o kilku innych zagadnieniach, porozmawiamy z Panami Maciejami: Ławickim, Ratajczykiem oraz Płusą – założycielami p'Art One!

 

 

hot°: Niedawno się otworzyliście. Jak oceniacie pierwsze tygodnie swojej działalności?

 

Maciej Ławicki: Zawsze mówi się, że początki są trudne, my jednak uważamy, że jeśli masz dobry plan i odpowiednią motywację, to wszystko od samego początku może być dobrze poprowadzone. Pierwsze tygodnie, to było spore wyzwanie, ale i spora przyjemność. Kiedy przyjmujesz gości po raz pierwszy, to stres jest ogromny, ale jeśli po imprezie zupełnie obca osoba podchodzi do Ciebie i mówi „to był naprawdę piękny wieczór", to zaczynasz być pewny tego, że to co robisz ma sens.

 

 

hot°: A skąd pomysł na własny lokal? Od dawna marzyliście o otwarciu pubu? Nie boicie się gastronomii? ;)

 

Maciej Ławicki: Własny lokal, to pomysł, który chodził za nami od kilku lat. To było coś, co w pewnym momencie ze sfery marzeń przeszło do sfery celów. A kiedy jako firma wyznaczamy sobie jakiś cel, to zawsze dążymy do jego realizacji.

 

Maciej Ratajczyk: Czy boimy się gastronomii? Gastronomia jako rynek biznesu bywa trudna, ale przecież każdy rodzaj biznesu ma swoje dobre i złe strony. Nie boimy się też ludzi i innych miejsc, raczej współpracujemy z innymi, aniżeli konkurujemy. Oczywiście zdrowa konkurencja może być rozwojowa, ale póki co raczej nawiązujemy różne współprace.

 

 

hot°: Wcześniej przy Monte Cassino 1 mieścił się The Long Bridge Pub. Jakie zmiany wprowadziliście (albo co zamierzacie wprowadzić)?

 

Maciej Płusa: Pierwszą rzeczą, którą się zajęliśmy, to gruntowny remont i przebudowa łazienek. Dodatkowo odświeżyliśmy ściany i zamontowaliśmy nowe oświetlenie. Oczywiście podstawą jest dla nas zbudowanie solidnej marki tego miejsca, dlatego skupiamy się na tym, aby to miejsce miało jak najlepszy klimat.

 

 

hot°: Co Was wyróżnia spośród szczecińskich lokali nocnych? Wymieńcie swoje atuty...

 

Maciej Płusa: Dla mnie najważniejszym aspektem tego miejsca jest wspomniany klimat. W Szczecinie można odwiedzić wiele miejsc, które są typowymi pijalniami taniego piwa. Z naszej strony, próbujemy w centrum miasta stworzyć miejsce na wzór dobrych, starych lokali w stylu brytyjskim i amerykańskim. Dużo drewna, dobra muzyka, wspaniałe piwo, wyśmienite drinki przygotowane przez naszych utalentowanych barmanów - to rzeczy, które mnie zawsze przyciągały do takich miejsc. Jeżeli do tego dodamy szczyptę muzyki na żywo i inne wydarzenia kulturalne, mamy mieszankę idealną.

 


hot°: Jak wygląda wasz tygodniowy line up imprezowy? Rozwijając wątek: jakie większe wydarzenia, koncerty planujecie w najbliższym czasie?

 

Maciej Ławicki: W każdy czwartek gościmy w lokalu jazzowych muzyków, którzy umilają wieczór naszym gościom muzyką graną na żywo. Nazwaliśmy, to Jazz Night p'Art ONE. Organizujemy u nas także wernisaże fotografii szczecińskich artystów. Niestety większe imprezy muzyczne nie wchodzą tutaj w grę ze względu na wielkość lokalu, chociaż i takie rzeczy planujemy. Na początku roku gościliśmy u nas festiwal Kingdom of Art - w ramach tej imprezy odbyły się cztery spore wydarzenia muzyczne w p'Art ONE.


Większe wydarzenia muzyczne planujemy na czerwiec, lipiec oraz sierpień na Łące Kany, gdzie weszliśmy we współpracę z Teatrem Kana jako firma Ogrody Kultury.

 

 

hot°: Wiem, że oprócz P’Art One bierzecie również udział w innych działaniach artystycznych. Powiedzcie coś więcej na ten temat.

 

Maciej Ratajczyk: Właściwie to lokal jest przedłużeniem naszej dotychczasowej działalności. Od lat prowadzimy firmę Ogrody Kultury, która w ostatnim roku mocno się rozrosła. Prowadzimy takie działy jak [OK]Events, czyli dział zajmujący się organizacją festiwali, przeglądów, wydarzeń kulturalnych i to właśnie ten dział rozpoczął współpracę z Kaną, która będzie widoczna w tym roku na Łące Kany. Poza tym prowadzimy dział [OK]Edu organizujący szkolenia dla firm i ośrodków kultury, [OK]Records zajmujący się rynkiem muzycznym, czy [OK]Bartenders, czyli dział zajmujący się organizacją i obsługą profesjonalnego baru na zewnętrznych eventach. Zapraszamy czytelników na naszą stronę www.ogrodykultury.pl.

 

 

p’Art One
ul. Monte Cassino 1/1
tel. 881 500 058
Polub lokal na Facebooku!

Zapisz

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.