Nowa szczecińska, włoska kuchnia!

23.02.2018
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Zapraszamy na wyprawę po nowych, włoskich lokalach, a wybraliśmy dla Was: włoskie lokale do potęgi entej! ;) Czyli takie; które posiadają włoskich kucharzy, włoskich właścicieli lub przynajmniej dobrze brzmiące włoskie nazwy. To oczywiście uproszczenie i leciutki żarcik, jakkolwiek chodzi mi w tym artykule  o przedstawienie wyłącznie nowo powstałych lokali, które koncentrują się tylko na kuchni włoskiej. A jest ich całkiem sporo …

 

  

 

  

 

 

Zaczniemy naszą wyprawę od ulicy Jana Pawła II 43, trafimy tam do Ristorante Mamma Mia (facebook.com/mammamiaszczecin), genialnego lokalu, serwującego wyłącznie kuchnią włoską, prowadzonego przez super sympatyczną dziewczynę, która spędziła we Włoszech wiele lat, a wracając do naszego miasta,  sprowadziła ze sobą… uwaga!  Oryginalną włoską kucharkę! Sprawdźcie koniecznie to miejsce, bo takiego klimatu nie znajdziecie łatwo. 

 

Ristorante Mamma Mia | Al. Papieża Jana Pawła II 43 | tel.: 790 543 025

_____________________________________________________________________________________

 

Teraz dzięki włoskiej magii, przenosimy się na Deptak Bogusława, idąc od strony Woj. Polskiego, trafiamy do Pesto (facebook.com/pesto.szczecin). Jest to mały lokal  serwujący po kilka rodzajów  makaronów oraz kanapek w stylu piadina i panini, w wersji na wynos. Super pomysł: kupujemy, zamawiamy i idziemy dalej podbijać świat.  

 

  

 

  

 

Pesto | Pl. Zgody 1 | tel.: 514 240 552

____________________________________________

 

Z drugiej strony deptaku otworzyło się Bistro Na Deptaku 51 (facebook.com/nadeptaku51), serwujące pyszną włoską kuchnię, z autorskim przepisem na pizzę. Warto tam zajrzeć, zwłaszcza, że lokal oferuje fajne promocje.   

 

  

 

  

 

Bistro Na Deptaku 51 | Bogusława X 51 | tel.: 576 365 363

_____________________________________________________________________

 

Teraz robimy ciut większy przeskok i lądujemy na osiedlu Szafera. Trafiamy tam dla Pizzy Pasta i Basta (pizzapastaibasta.pl) serwującej pizzę neapolitańską oraz makarony. Lokal posiada spore grono fanów, wyznawców  właśnie tej wersji ciasta. Zwróćcie na nich uwagę i oczywiście na ciasto ;)

 

Pizza Pasta i Basta | Klonowica 11a | tel.: 91 439 50 000

__________________________________________________________________

 

Teraz robimy jeszcze większy skok i lądujemy na Warszewie w Perseusz Ristorante (facebook.com/perseuszristorante). Daleko i nie daleko, bo lokal rozwozi pizzę po całym mieście.  Szef kuchni i właściciel pisze o sobie: „Szkoląc się pod okiem włoskich szefów kuchni, w mojej głowie narodził się pomysł, by przywieźć do domu to, co najlepsze, i otworzyć restaurację, która spełni najwyższe standardy smakowe, jednocześnie nie rujnując portfela” Byliśmy, jedliśmy i potwierdzamy! 

 

  

 

  

 

Perseusz Ristorante | Rostocka 110a | tel.: 690 517 721

_________________________________________________________________

 

Wracamy do miasta, do ścisłego centrum do lokalu So Tasty (facebook.com/sotastypl). Bistro prowadzą dwaj sympatyczni Francuzi - miłośnicy kuchni włoskiej. Chłopaki serwują pyszne makarony i pierogi, robione wyłącznie na miejscu z oryginalnymi włoskimi sosami! Również byliśmy, jest pysznie. 

 

  

 

  

 

So Tasty | Brama Partowa 4 | tel.: 507 260 150

_______________________________________________________

 

Na tym kończymy naszą lutową przechadzkę po nowych włoskich lokalach. Sześć lokali, które powstały w ciągu ostatnich miesięcy to prawdziwy włoski boom! Macie w czym wybierać na Walentynki, czy na inne fajne okazje... A tymczasem do zobaczenia  za miesiąc w kolejnym Hot kulinarnym felietonie.