Nowa, lepsza Ładoga!

11.07.2017 2 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Ładogi

Jak już sam tytuł wskazuje - w lipcowym numerze Hota, odwiedzamy i opisujemy - statek Ładogę, który przeszedł na przestrzeni ostatnich tygodni szereg istotnych zmian! (oczywiście na lepsze). Począwszy od szalenie istotnego faktu: otóż statek zmienił swoje położenie i zacumował po drugiej stronie Odry, na Łasztowni! Zmiany na lepsze to również nowa karta menu - uzupełniona o tradycyjne polskie smaki oraz nowa, całościowa koncepcja funkcjonowania. Pojawiły się wieczorne imprezy, ciekawe cykliczne wydarzenia, ale to oczywiście nie wszystko. Zapraszamy zatem do przeczytania naszego artykułu i poznania wszystkich tajemnic ;). Ładoga to miejsce, które powinniście odwiedzić w najbliższym czasie, chociażby dla wspaniałych widoków.

 

 

hot°: Nowe położenie statku, nowy armator, nowa załoga. Dużo zmian, proszę o nich opowiedzieć.


Nowe położenie wzięło się z chęci tworzenia. Tworzymy coś wyjątkowego, jesteśmy jak jeden mechanizm, współgramy ze sobą i chcemy, aby nasze działania - przewyższały zamysły naszych gości. Skoro są możliwości to trzeba z nich korzystać. Mieszkamy w pięknym mieście, zatem widok na Zamek Książąt Pomorskich oraz Starówkę idealnie spełniał nasze oczekiwania. Na Bulwarze Gdyńskim jest zdecydowanie ciszej, a warto pamiętać, że w naszym obiekcie jest też hotel, w którym zatrzymuje się mnóstwo turystów i marynarzy z całego świata. Widok nocą na podświetlony Most Długi, także ma wpływ na to jak „Nowa Lepsza Ładoga” się prezentuje.

 

hot°: Jak będzie wyglądała działalność i oferta Ładogi w lipcu?


Lipiec to gorący okres zarówno nad morzem, jak i na naszym statku. Gonią nas terminy imprez okolicznościowych, lecz nie skupiamy i nie zamykamy się tylko na tym. Nasi kucharze przygotowują specjalne menu „wakacyjne”, w którym będą dania sezonowe. Szczecinianie zasługują na dobrą kuchnię w dobrych cenach, chociażby w podziękowaniu za to, jak fantastycznie nas przyjęli od samego początku naszej działalności.


Ludzie, którzy odwiedzają nową Ładogę przywitani są jak goście w naszym domu, a na talerzu dostają tylko prawdę. W lipcu mocno ruszymy także z ofertą muzyczną, tak aby zwrócić uwagę - młodych ludzi na imprezy na świeżym powietrzu. Możecie spodziewać się, że co sobotę na mostku kapitańskim odbędzie się tematyczna impreza, którą poprowadzi dj Aksen.


Warto wspomnieć, że lipiec to także miesiąc tradycyjnych pierogów rosyjskich „pielmieni" – w związku z tym - przygotowaliśmy wiele ciekawych niespodzianek dla naszych gości. Jak widzicie, warto nas odwiedzić, oczywiście nie tylko w lipcu ;)

 

 


hot°: Jaką kuchnię i potrawy aktualnie oferujecie? Co trzeba koniecznie spróbować będąc u Was?


Stworzyliśmy swoją kartę, specjalnie pod nas, haha… Sami lubimy dobrze zjeść a prawdziwej, tradycyjnej kuchni polskiej w Szczecinie jest naprawdę bardzo mało. Chcemy nakarmić naszych gości dobrze, tak aby wyszli zadowoleni i wracali do nas z uśmiechem. Kuchnia polska jest znana na całym świecie, nawet w Australii kochają nasze pierogi a my pozostawiliśmy w karcie wspomniane pielmienie ;). Nową potrawą, z której jesteśmy szczególnie dumni to sznycel - jest obłędny i ogromnyyyy, ale o tym każdy musi przekonać się sam.

 


hot°: Sierpień to finał Tall Ship Races. Jaką przygotowujecie się na to ogromne wydarzenie?


Chyba tak jak każdy – pracujemy ciężko i uczymy się wielu nowych rzeczy po to, aby sprostać zadaniu. Finał TSR to wielkie wydarzenie, zarówno dla nas jak i dla całego miasta. Już teraz zapraszamy Was wszystkich, kolejnych szczegółów wypatrujcie na naszych facebooku.

 


hot°: Jak wygląda teraz całościowa oferta „Ładogi”: restauracja, pub, hotel …. coś pominąłem? Prosimy o rozwinięcie.


Nowa Ładoga to jak już wspominałem, niezwykłe miejsce. Na początku swojej działalności zrobiła wielkie wow, teraz po kilku latach i zmianie właścicieli, mamy nadzieję, że też będzie wyjątkowo - chociażby poprzez pomysł jaki mamy na prowadzenie tego wspaniałego statku. Otwieramy się na nowe środowiska, chcemy przyciągnąć dużo młodych ludzi do „Messy Saimmy” czyli naszego klubu, który nigdy nie był wykorzystany.


Ponadto podczas wakacji otworzymy dla wszystkich mostek kapitański. Posiadamy także restaurację, hotel, salonik i tawernę. W każdym z tych miejsc organizujemy przeróżne eventy takie jak: wesela, komunie, bankiety, szkolenia, urodziny, itd. W przeciwieństwie do większości lokali nie musimy zamykać całej Ładogi, gdy mamy już jakiś event zamówiony, to ogromny plus tego miejsca.

 

 


hot°: Opowiadałeś mi, że zaczęliście organizować imprezy. Rozwijając wątek: jakie większe wydarzenia, koncerty planujecie w najbliższym czasie?


W każdy piątek i sobotę na Ładodze - największe hity muzyczne będzie serwować nam dj Aksen – człowiek z najlepszym wyczuciem muzyki w mieście ;) Ruszamy już 30.06 oraz 01.07 z muzyką pop lat 80’ – 2000 oraz klubowymi brzmieniami, więc będzie się działo. Każdy weekend to inna, tematyczna impreza. Jesteśmy dobrze przygotowani ponieważ już zrobiliśmy podobną imprezę próbną, która wyszła – genialnie, jak wspominają to uczestnicy, którzy bawili się przy gorących rytmach Aksena tamtej nocy ;)


hot°: Na koniec małe podsumowanie. Macie piękny, wyjątkowy i niepowtarzalny lokal (statek!), proszę powiedzieć dlaczego warto odwiedzić Ładogę?


Częściowo sam odpowiedziałeś już na to pytanie – ponieważ mamy piękny, wyjątkowy i niepowtarzalny – statek z widokiem, którego można nam jedynie pozazdrościć. Kolejną rzeczą jest kuchnia, która jest w naszym mieście naprawdę wyjątkowa. Smaki które podane są na talerzu są unikatowe. Ale żeby się o tym przekonać – zapraszam wszystkich Czytelników Hota. Ahoj!

 

 

Statek Ładoga
Ul. Zbożowa / Bulwar Gdyński
tel: 882 095 932
Polub na Facebooku!
Odwiedź Stronę Internetową!

 

Komentarze

Komentarze

:))
11:11 12.07.2017
DJ Aksen najlepsze wyczucie muzyki w miescie ? haha , co to za vixa znowu,z czego gra z Winampa czy z komputera? najlepsza muzyka jest w Kolumba4 i City Hall ,reszta to komeracja dla ciemnego luda a najgorszy jest lokal z disco polo przy pl.Rodła
0
0
Opinia.
10:26 13.09.2017
By tam nie trafić wystarczy poczytać opinie w Google. Są podpisane z nazwiska.
1
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.