Mała Francja w Szczecinie!

06.04.2018
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

 

W naszym wstępie posłużymy się cytatem z wywiadu; „Mała Francja to połączenie kawiarni i bistro.  Miejsce odpoczynku i spotkań. Spotkań rodzin i singli. Wieczorów i poranków. Mała Francja ma być głośna, żywa, mocno oświetlona. Wino fajnie jest pić w miejskim gwarze, wśród ludzi, a nie w domu” Piękne słowa, piękna idea, jeśli dodamy to tego pyszną francuską kuchnię to Mała Francja zapowiada się na jedną z najciekawszych nowo otwartych szczecińskich restauracji.

 

hot°: W połowie kwietnia wielkie wydarzenie!  Po wielu miesiącach remontu - otwiera się Mała Francja!  Jakie drogi doprowadziły do tego momentu…

 

Droga była długa i wyboista! To prawda, od pomysłu do realizacji minęło sporo czasu, ale to głównie dlatego, iż zależało nam, żeby wszystko było na najwyższym poziomie, z dbałością o każdy szczegół.

 

Wiedzieliśmy od zawsze, że jeśli zdecydujemy się na własny wspólny biznes, to będzie on związany właśnie z gastronomią. Dlaczego? - Bo to oznacza dużo ludzi dookoła. Uwielbiamy życie w dużej grupie. Im więcej ludzi, tym lepiej.

 

hot°: Jakim lokalem w zamyśle ich właścicieli ma być Mała Francja?

 

Mała Francja to połączenie kawiarni i bistro.  Miejsce odpoczynku i spotkań. Spotkań rodzin i singli. Wieczorów i poranków. Mała Francja ma być głośna, żywa, mocno oświetlona. Tworząc to wnętrze, nie szukaliśmy intymności. Wino fajnie jest pić w miejskim gwarze, wśród ludzi, a nie w domu…

 

  

 

  

 

hot°: Czym chcecie przyciągnąć Szczecinian?  

 

Prostotą dań, intensywnością smaków i dobrym stylem – takie mamy założenie

 

hot°: Na jaką kuchnie stawiacie w waszym lokalu? Jakie dania znajdziemy w waszej karcie?

 

Oczywiście kuchnia francuska – dania proste, ale najwyższej jakości. W Małej Francji będziecie mogli napić się kawy, zjeść pożywne śniadanie, w ciągu ruchliwego dnia wpaść na szybki lunch, przekąsić słodki podwieczorek, a leniwym wieczorem zrelaksować się przy lampce dobrego wina lub szampana, przy dźwiękach muzyki nowoczesnej.

Śniadania serwowane przez cały dzień - sprzyjają powolnemu wchodzeniu w rytm dnia, niezależnie od pory, którą wybierzemy sobie na początek.  W menu śniadaniowym oprócz wypiekanych przez nas na miejscu croissantów, czy bagietek znajdą się również wytrawne omlety oraz klasyczne croque madame i monsieur, w delikatnym sosie beszamelowym.

 

W porze lunchowej świetnie sprawdzą się wytrawne quiche lub galettes bretonnes - naleśniki z mąki gryczanej podawane z cydrem. Na amatorów słodkich pokus czekać będą crepes - francuskie cieńkie naleśniki, tartaletki, czy wreszcie kolorowe makaroniki.

 

  

 

  

 

hot°: Mała Francja ma być postrzegana,  jako restauracja ekskluzywna.  Jak Pan skomentuje taką opinię?

 

Każdy lokal gastronomiczny powinien być inny, mieć inny styl, serwować inne dania, mieć swój unikalny klimat. Jednak między nimi powinien być wspólny mianownik i jeśli miałbym określić go jednym wyrażeniem, to było by to - dbałość o szczegóły. Właściciel, któremu zależy na lokalu, na klientach, na renomie, widzi każdy detal. Dba o niego.

 

Przekazuje swoje zaangażowanie pracownikom. Liczy się nie tylko to, co na talerzu, ale to jak jest podane, w jaki sposób jesteśmy obsługiwani, jak lokal wygląda z zewnątrz jak i w środku. Spójność lokalu z tym, co klient otrzymuje na talerzu, estetyką ubioru, dodatkami, zastawą jest naprawdę bardzo istotna. Chcemy tworzyć to miejsce razem z naszymi klientami, z największym zaangażowaniem z naszej strony.

 

hot°: Kilka pytań technicznych: Gdzie dokładnie można was znaleźć i w jakich godzinach jesteście otwarci? Do której będzie czynna kuchnia?

 

Znajdujemy się w samym centrum Szczecina, przy ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego 1. Będziemy otwarci co dzień, od godziny 9.00 do godziny 18.00, a od czwartku do soboty zapraszamy do wieczornej strefy lounge bar, gdzie będzie można napić się francuskiego wina z muzyką nowoczesną w tle.

 

hot°: Jakie macie marzenia i cele do zrealizowania w najbliższym czasie?

 

Nasze największe marzenie właśnie się spełnia – jest to Mała Francja. Zależało nam, na stworzeniu miejsca, w którym sami będziemy się dobrze czuć i żeby nasi klienci też tak się u nas czuli.  Chcielibyśmy, żeby Mała Francja swoim klimatem i energią przyciągała ludzi jak magnes i pozytywnie na nich wpływała. Żyjemy w fajnych czasach, można w życiu robić właściwie wszystko. Szczęściem jest robić w życiu to, co się kocha! ;-)

 

Bohaterów Getta Warszawskiego 1
70-302 Szczecin

91 823 50 90

www.malafrancja.pl

https://www.facebook.com/malafrancjazs/