Korona 1912 - aromatyczna świeżo palona kawa

10.02.2022
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Julian Masewicz, archiwum firmy

Szczecin skrywa w sobie wiele ciekawych miejsc z bogatą historią. Jednym z nich jest Palarnia Kawy Korona 1912 będąca najstarszą działająca palarnią kawy w Polsce. W latach swojej świetności dostarczała kawę do całego regionu portowego miasta.

 

Najważniejszym walorem świeżo palonej kawy jest jej bogaty smak. Aby móc się nim cieszyć - potrzebne są do tego ziarna, które zostały przygotowane z troską i były wypalone w prawidłowy sposób. Dokładnie takie tutaj znajdziecie. Poznajcie fascynujący świat kawy...

 

 

Smak kawy to bardzo złożona sprawa i podobnie jak z piwem czy winem ma drugie dno, posmaki, aromaty… Czy sensoryczne obycie się z kawą przychodzi łatwo?

 

Tak kawa jest bardzo złożonym produktem, jeżeli chodzi o aromaty. I bardzo dużo czynników ma na to wpływ, zaczynając od samej uprawy, w jakim kraju się znajduje i jakie odmiany botaniczne rosną na danej plantacji. Jakiej została poddana obróbce. A kończąc na tym jak została wypalona i finalnie przygotowana. Myślę, że każdemu obycie się z tym wszystkim przychodzi inaczej, ale na pewno wymaga czasu, ćwiczeń i próbowania wielu różnych kaw.

 

Czy Waszym zdaniem jest coś takiego jak grzechy kawowe? Puszczamy oczko w stronę kawy rozpuszczalnej…

 

Pytanie - dlaczego uważacie, że rozpuszczalka jest zła. Jasne, przeważnie jest produkowana z ziaren niskiej jakości, ale niejednokrotnie potrafi uratować życie. Myślę, że każdy powinien pić kawę tak jak lubi i tak jak mu smakuje. Oczywiście my możemy dać wskazówki jak pić kawę, by jak najbardziej się nią cieszyć.

 

Największym „grzeszkiem” jak dla mnie jest zamykanie się na nowe rzeczy, bo w końcu kawa nie smakuje „jak kawa”. No i może uznanie wyższości włoskich marek nad wszystkim innym.

 

 

 

Przyszedł nowy rok – jaką kawę polecacie na 2022 – szczególnie na teraz kiedy mamy chłodniejsze dni?

 

Ciepłą. A tak serio to taką jak lubisz. W styczniu pojawiły się trzy nowości, które na pewno warto sprawdzić. Etiopia, Gwatemala i Honduras- dostępne w naszym sklepie internetowym. Każdy wybierze coś dla siebie.

 

A jakie plany macie na nowy rok? Przychodzą jakieś zmiany, o których powinniśmy wiedzieć?

 

Naszym głównym planem jest oferować jak najlepszy produkt naszym klientom. Ale najważniejszą rzeczą, o której warto wspomnieć to nowa seria kaw specialty dedykowana do alternatywnych metod zaparzania, takich jak drip, aeroppres czy chemex. Są to wysokiej jakości kawy, palone jasno by podkreślić indywidualny charakter każdej z nich.

 

 

 

Kilka słów dla czytelników na koniec?

 

Pijcie kawę! I nie dajcie się konwenansom, ona ma przede wszystkim smakować.

 

 

Dane do kontaktu:

ul.Jagiellońska 89/2

www.kawakorona.pl

 

Mail: biuro@kawakorona.pl

Tel. 889 823 283

 

Facebook: Palarnia Kawy Korona 1912

Instagram: @kawakorona

 

Korona 1912

Korona 1912