IV Festiwal Smaków Food Trucków w Szczecinie

21.06.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Festiwalu

Soczyste burgery, belgijskie frytki, japoński ramen czy dania kuchni meksykańskiej – między innymi takie pyszności będą czekać w ramach 4. edycji Festiwalu Smaków Food Trucków w Szczecinie. Wasz ulubiony smakowity zlot ponownie w naszym pięknym mieście! Impreza odbędzie się w najbliższy weekend na parkingu Galerii Gryf! Rozmawiamy z Gosią Tomczyk, zaangażowaną w projekt Festiwal Smaków Food Trucków!

 

 

hot°: Jak prezentuje się Szczecin na tle innych dużych miast, w których organizowany jest Festiwal Smaków Food Trucków?


Gosia Tomczyk: Bardzo, bardzo pozytywnie! ;)) Szczecin chyba pokochał food trucki, a food trucki Szczecin. Dlatego w tym roku wracamy już po raz drugi. Mieszkańcy przyjmują nas zawsze bardzo pozytywnie i bardzo licznie odwiedzają wydarzenie. Staramy się też, aby za każdy razem było coraz ciekawiej i smaczniej.

 

 


hot°: Czego możemy spodziewać się na najbliższej 4. edycji? Przypomnijmy, że impreza odbędzie się w najbliższy weekend, tzn. 24-25.06.2017.


Gosia Tomczyk: Do Szczecina przyjdzie ponad 20 food trucków z całej Polski z różnorodną kuchnią. Podczas nadchodzącej edycji na uczestników będą czekać nowe smaki, ale też atrakcje dodatkowe. Na wydarzeniu pojawi się pierwszy w Polsce Game Truck, czyli samochód wypełniony grami imprezowymi, rodzinnymi, czy też logicznym marki Rebel. Odbędą się również zawody kulinarne z nagrodami w jedzeniu na czas m.in. półmetrowej zapiekanki, a uczestnicy wybiorą „najsmaczniejszego” food trucka festiwalu.

 

Cubanos

 

Wheel Meal


hot°: Jakie Food Trucki przyjadą do Szczecina? Czy możemy spodziewać się jakichś nowości?


Gosia Tomczyk: Na festiwalu pojawi się wiele ciekawych smaków. Przyjadą food trucki, w których będzie można spróbować m.in. meksykańskiej chimichangi, azjatyckich pierożków, belgijski frytek, wegetariańskich burgerów, hiszpańskich churros, czy też węgierskich ciastek kominkowych. Czekają też nowe smaki, których jeszcze na naszych festiwalu w Szczecinie nie było m.in. soczyste skrzydełka z autorskimi sosami, czy też kubańskie kanapki. Pełna lista już w czwartek na fanpage’u festiwalu.

 

 


hot°: Skąd pomysł na zmianę lokalizacji na prawobrzeże? Czy jest to pomysł jednorazowy?


Gosia Tomczyk: Wracamy do Szczecina po raz czwarty, a w tej części miasta jeszcze nas nie było;) Jeśli ta lokalizacja spodoba się mieszkańcom być może wrócimy w to miejsce ponownie.

 

Krewetka i Kurczak

 

The Dumplings food truck


hot°: Na koniec pomówmy o wizjach, marzeniach, planach… Jak wyglądałby wymarzony event Festiwalu Smaków Food Trucków w Szczecinie… Chodzi o miejsce, ilość ludzi, food trucków, okoliczności, dodatki…:)


Gosia Tomczyk: Wymarzony festiwal… to uśmiechnięci i zadowoleni ludzie, duuuużo słońca i oczywiście pyyyyszne jedzenie! :)

 

Wing Spot Food Truck

 

 

Kliknij tutaj i dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Zapisz

Zapisz

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.