Chinkalnia - Gruzińska Kuchnia

11.05.2018
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Szczecin jest kolejnym miastem po Wrocławiu, Krakowie i Warszawie, w którym możecie spróbować specjałów kuchni Gruzińskiej. Wszystko za sprawą nowo otwartej restauracji Chinkalnia, która od dwóch miesięcy podbija podniebienia szczecinian. Chinkalnia w swoich restauracjach wykorzystuje tylko starannie wyselekcjonowane składniki, pochodzące od lokalnych dostawców. Dania są przyrządzane według tradycyjnych gruzińskich receptur, dzięki czemu zawsze smakują tak samo smacznie. Zapraszamy do rozmowy z Viktorem Kobrin z której dowiecie się więcej o tym miejscu.

 

hot°: Czym charakteryzuje się gruzińska kuchnia? Jakie dania uznaje się za tradycyjne?

 

Gruzińska kuchnia jest bardzo smaczna i syta! Najbardziej znane potrawy to Chinkali - gruzińskie pierożki oraz Chaczapuri - które możecie kupić na każdym kroku w Gruzji no i oczywiście wino. - Gruzja to jeden z najstarszych regionów winiarskich świata, prawdopodobnie to z Gruzji wywodzi się ten trunek :)

 

hot°: Chinkali, Chaczapouri, Phali, jakie smakołyki kryją się pod tymi nazwami?  

 

Chinkali – są to gruzińskie pierożki nadziewane mięsem oraz bulionem. Je się je rękoma nadgryzając kawałek oraz wypijając bulion potem można przejść do aromatycznego farszu. Dostępne są też w wersji z serem :)

 

Chaczapuri niekiedy nazywana “gruzińską pizzą” nadziewane serem zapiekany w piecu, istnieje kilka wariacji tej potrawy w zależności od regionu, z którego pochodzą. Chaczapuri po Adżarsku kształtem przypomina łódź burtę tworzy ciasto o środek wypełnia ciągnący się ser, masło oraz jajko.Pchali jest to pasta z bakłażana oraz orzechów z dodatkiem granatu.

 

  

 

  

 

hot°: Jakie przyprawy są najbardziej popularne z gruzińskiej kuchni?

 

Zira – dla chinkali, uccho-suneli- pasta orzechowa oraz sałatki, pchali, chmeli-suneli dla charczo, kubdari. W wielu potrawach dodawana jest uwielbiana przez gruzinów kolędra :)

 

hot°: Jak długo przygotowuje się tradycyjne ciasto do wyrobu Chinkali?

 

10 min - przygotowuje się same ciasto, potem 40 min musi odpocząć  aby było gotowe  do przygotowania chinkali.

 

hot°: Z jakich promocji mogą skorzystać wasi goście? Czy jest możliwość zamówienia jedzenia z dowozem do domu, firmy?

 

W podniedziałki podwajajmy liczbę zamówionych chinkali. Zamawiając np 3 chinkali dostaniemy 6 :)   W ciągu tygodnia obowiązuje także oferta lunchowa, do godziny 16:00 można za 20 zł zjeść 2 daniowy obiad.

 

hot°: Wasze menu jest stałe czy wprowadzacie co jakiś czas nowe dania?

 

W większości menu jest stałe, sezonowo wprowadzamy nowe dania :)

 

hot°: Jak do was trafić i w jakich godzinach  jesteście otwarci?

 

Śląska 9, Szczecin otwarci codziennie od 12 do 22, a w weekendy od 12 do 23 zapraszamy!

 

 

 

https://www.facebook.com/chinkalniaszczecin/

Śląska 9
70-432 Szczecin

tel. 91 820 45 55