Biancafe na Pogodnie

14.06.2017 0 komentarzy
Autor: Marcin Homis, Zdjęcia: Marcin Homis

Biancafe na Pogodnie po remoncie! Zaczynając nowy cykl, w którym będziemy opowiadali o restauracjach, kawiarniach i szeroko rozumianych knajpach postanowiłem zacząć, od tego, co mi najbliższe. Jako pierwszą kawiarnię wybrałem Biancafe, działająca od kilku lat w bardzo prężnie rozwijającej się części pogodna. Po Filii, o której mogliście poczytać wczoraj (http://www.hotmag.pl/kuchnia,filia-wine-bar.html), przyszła pora na ich sąsiadów. We wtorkowe przedpołudnie usiedliśmy z właścicielem Biancafe i porozmawialiśmy o samym lokalu, jak i jego okolicy. 

 


hot°: Mieszkam w tej okolicy od ponad 20 lat i pamiętam jak to miejsce raczej straszyło swoim wyglądem i rodzice zawsze ostrzegali, żebym omijał je szerokim łukiem. Skąd pomysł na ożywienie tego budynku i stworzenie tutaj kawiarni?


Pan Dariusz: Nie było w tym jakiejś głębszej filozofii. Stał lokal, który zostałby przeznaczony do rozbiórki albo moglibyśmy zrobić z nim coś fajnego. Wcześniej był tutaj tylko park, w którego okolicy jedyną atrakcją był sklep społem. Udało się uzyskać niezbędne pozwolenia i powstała Biancafe.


hot°: Można u Was zjeść pyszne ciasta i napić się kawy, herbaty. Czego klient może spodziewać się po przejściu przez próg Waszej kawiarni?


Tak dokładnie, w naszej kawiarni możecie spodziewać się miłej i profesjonalnej obsługi. Całe rodziny znajdą tu coś dla siebie; dzieci mogą bawić się na placu zabaw, a rodzice schować się przed słońcem napić się pysznej kawy i zjeść dobre ciasto. Myślę, że nasza oferta zaspokoi najbardziej wymagających klientów.

 


hot°: Wszystkie ciasta przygotowujecie sami? Reszta produktów, mam na myśli kawy, herbaty – dostarczane są od polskich przedsiębiorców, czy szukacie raczej zagranicą?


Tak, wszystkie ciasta są naszymi wyrobami, tak samo herbaty i kawa. Każdą mieszankę przygotowujemy sami, także w żadnym innym miejscu nie napijecie się takich herbat. Tak samo kawa, mielimy ją na miejscu. Dodatkowo przygotowujemy również kanapki, ciasteczka czy sałatki – więc jak sam Pan widzi, bazujemy na produktach przygotowywanych przez nas.

 

 

hot°: W momencie jak zaczynaliście, to park bardziej straszył niż zachęcał. Obecnie dużo się zmieniło, czy dzięki temu macie więcej klientów?


Zdecydowanie trzeba powiedzieć, że park wygląda dużo lepiej, niż jak startowaliśmy z naszą kawiarnią. Jednak w naszej działalności zmienił niewiele. Dzięki temu, że działamy już jakiś czas na rynku to mamy swoją bazę klientów, którzy regularnie nas odwiedzają. Plac zabaw i park jest fajnym dodatkiem.


hot°: Organizujecie jakieś wydarzenia kulturalne? Jeśli nie, to czy macie w planach, żeby takowe robić?

 

Tak nasza powierzchnia nie jest wielka, ale pozwala na organizację niedużych przyjęć. Odbywają się u nas również spotkania biznesowe i chcielibyśmy, żeby z biegiem czasu pojawiłby się u nas zajęcia dokształcające. Polegałoby to na tym, że siadałaby mała grupa z prowadzącym i na łonie natury uczyliby się czegoś nowego przykładowo podstaw dziennikarstwa. W tym samym czasie dzieci mogłyby się bawić na placu zabaw. W fajny sposób możemy tutaj połączyć przyjemne z pożytecznym.

 


hot°: Na Pogodnie tworzy się ciekawe zaplecze dla ludzi, którzy lubią ciszę i spokój. Wolą usiąść w parku, zdala od miejskiego zamieszania i po prostu odpącząć lub spędzić czas z rodziną.


Tak stworzyło się ciekawe miejsce, gdzie można spokojnie odpocząć. Działalność nasza i naszych sąsiadów jest ciekawą alternatywą dla centrum. Przykładowo na starym mieście wszystko skumulowane jest w jednym miejscu, duża ilość knajp i ludzi. Tutaj stworzyła się taka nasza społeczność, tak jak mówiłem, powstała nasza baza klientów, którzy nas wspierają. Na Pogodno można przyjechać i posmakować Szczecina od innej strony. Mniej znanej.


hot°: Dziękuję za wywiad!

 

 

Biancafe
Ul. Ostrawicka 2
Godziny otwarcia:
Codziennie: 10:00 – 19:00
Polub lokal na Facebooku!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Lokalizacja

Lokalizacja